להקת המטאל האוסטרלית Ne Obliviscaris הודיעה כי נפרדת מבסיסט הלהקה Brendan Brown כתוצאה מאירוע של אלימות בתוך המשפחה, בגינו נעצר בראון. הלהקה פרסמה הודעה מפורטת לגבי הנסיבות לפיטורין:

"בשבוע שעבר פיטרנו את הבסיסט שלנו עקב האשמות נגדו על אלימות בתוך המשפחה. באותו זמן עורך הדין שלנו ייעץ לנו לא לשחרר פרטים נוספים, רק לצערנו מאז אנשים שלא ידעו על נושא האלימות ובריאותו הנפשית ניצלו את הפיטורין כדי לנגח את הלהקה.
בשבוע שעבר אתר פרסם מאמר שכביכול מוכיח שידענו על האלימות הזו של בראון מזה שנים וניסינו "להסתיר" את זה, כמובן שמדובר בשקר וננקוט בצעדים משפטיים כדי לטפל בהם. ה "הוכחה" שלהם נגדנו הייתה פוסט של אמא של בראון מלפני 6 שנים שבה נכתב שידענו על מקרה אחר של אלימות שלו נגדה לפני 6 שנים כי טים (מנהיג הלהקה) השתתף בדיון בבית משפט לגבי הנושא.
זה נכון שטים היה עם ברנדון בבית המשפט ב 2010 לאחר תקרית דומה, שבה ברנדון הודה. אבל הנסיבות שסביב המקרה ומערכת היחסים המורכבת שבין ברנדון לאמא שלו – היו כאלה שאפילו השופט בדיון החליט לא להרשיע את ברנדון בדבר.

בשלב מסויים בחייו נאלץ ברנדון לגור אצל דן והוריו כשהם היו נערים, בגלל מערכת היחסים הרעילה שלו עם אמו…

לאחר ששמענו על האשמות נוספות על אלימות, החלטנו לפעול מיידית ולייעץ לברנדון לחפש עזרה מקצועית, תוך כדי הרחקתו מהלהקה. מעבר לכך – אין בכוונתנו להתייחס עוד לנושא"

בראון עצמו פרסם הודעה משלו בעניין, בה גיבה את חברי להקתו לשעבר:
"יש לי חרטות רבות, אבל אם יש כאב כל שהוא שגרמתי – זו החרטה העיקרית שלי. רק עכשיו אחרי שהלהקה פיטרה אותי אני מבין את גודל הנזק שגרמתי לאנשים במהלך השנים וכמה אני צריך לטפל בעצמי.. גדלתי בבית עם התעללות, ובמשך תקופה ארוכה התמודדתי עם התוצאות של זה, כולל שימוש בסמים ואלכוהול…כילד עברתי התעללות פיזית ומינית מצד אמא שלי וחברים אחרים במשפחה, זה משהו שסיפרתי רק לפסיכולוגים עד היום, וחברות שלי לשעבר. אבל מכיוון שכרגע כל חיי תחת זכוכית מגדלת אני חייב לחשוף את הכול.
לאחר עשור של התעללות סוף סוף עמדתי על שלי מול אימי, ובמהלך חילופי דברים הפלתי אותה – מה שהוביל לכך שראשה נחבט במדרכה. סיפרתי הפרטים המלאים למשטרה, לא הורשעתי בדבר, אבל הוצא לי צו הרחקה מהמשפחה ואני לא יכול להגיע לרכוש שלי. במהלך התקופה הזו טים עזר לי ותמך בי, הוא לא קשור לעניין מעבר לזה שהוא היה תומך ועוזר בתקופה קשה ואני אסיר תודה לו…

במשך זמן רב התמודדתי עם הפרעה דו קוטבית והפרעות קשב, ונעלתי עצמי בחדר חשוך במשך שבועות. אני כרגע תחת טיפול תרופתי ופסיכולוגי, אבל זה לא תמיד היה ככה. בעבר התמודדתי באמצעות שימוש בסמים וזה עם הבעיות הנפשיות שלי עשו אותי ללא צפוי לעיתים. ..

במשך 13 שנים חייתי ונשמתי Ne Obliviscaris, זה הדבר היחיד שהביא לי נחמה בעבר..אני לא מתחרט על רגע אחד עם הלהקה, יש לי חברים ומעריצים מכל העולם ופגשתי גיבורים אישיים שלי במהלך הדרך…אני מאחל ללהקה כל הטוב בהמשך, ואני אעקוב מרחוק, בתקווה שדרכינו יצטלבו שוב בהמשך."

ע"פ הלהקה, בקרוב יפורסם של הבסיסט המחליף בהרכב, עימו היא גם צפויה להגיע להופעה בישראל במאי השנה.