לאחר אירוע הקשור להופעה של להקת המטאל הסימפונית Nightwish, ותגובתה של סולנית ההרכב Anette Olzon, הודיעה הלהקה היום כי הם נפרדת מ Olzon כסולנית הלהקה:

"תם עוד פרק בסיפור Nightwish, ההרכב ו Anette Olzon החליטו להפרד, בהבנה הדדית של שני הצדדים המעורבים. בתקופה האחרונה הפך להיות ברור שהכיוון והצרכים של הלהקה היו בקונפליקט, וזה הוביל למשבר שממנו לא יכולנו להתאושש. ללהקה אין כוונה לבטל הופעות קרובות, והחלטנו להביא סולנית מחליפה להופעה הקרובה היום ב 1 לאוקטובר בסיאטל, שמה הוא Floor Jansen (לשעבר מ After Forever) מהולנד, והיא הסכימה להכנס כדי לעזור לנו להשלים את סיבוב ההופעות של האלבום Imaginaerum.
כולנו מחויייבים למסע הזה, הכלי הזה לנפש שלנו, ואנחנו בטוחים שזה יוביל לעתיד טוב יותר לכולם.
כולנו נרגשים לגבי ההרפתקאות שבדרך ואנחנו גאים מאד בשני האלבומים היפים וההופעות שחלקנו ביחד."

ביום שישי האחרון חלתה Olzon בשפעת וסבלה מהקאות במהלך סיבוב ההופעות האמריקאי של הלהקה, מה שהוביל לאישפוזה בבית חולים מקומי. חברי הלהקה החליטו לקיים את ההופעה המתוכננת לאותו יום ושכרו את הסולניות Elize Ryd (מלהקת Amaranthe) ו Alissa White Gluz (מלהקת The Agonist) שהחליפו את Olzon בהופעה.

Olzon עצמה פרסמה הצהרה כועסת בבלוג הרשמי שלה: "מעולם לא שאלו אותי אם זה בסדר שהם ישתמשו ב Elize ו Alissa בהופעה. ואני לא חושבת שזה רעיון טוב שנעשה ואני מצטערת עבור אלו שבאו לראות להקה שלמה וקיבלו משהו אחד, הייתי חולה מאד וההחלטה לא הייתה שלי.
זה מתאים לעסקי המוזיקה, לפעמים אנחנו חולים והופעות מבוטלות. ריאנה לא הייתה מבקשת מבריטני ספירס לשיר במקומה אם היא הייתה חולה.. לחשוב שהופעה חשובה יותר מבני האדם בלהקה, היא עבורי, משהו שלא מהעולם הזה."

עדכונים נוספים לגבי האירועים יתפרסמו בהמשך.