רשת הטלוויזיה הבריטית Sky News דיווחה השבוע על סיבוב ההופעות האירופאי של Orphaned Land, אשר 18 מההופעות בו הכילו גם הופעה של הרכב המטאל הערבי Khalas:

"הרכב המוזיקה הישראלי Orphaned Land והרכב הרוק Khalas ביצעו 18 הופעות ב 6 מדינות שונות, ביניהן בריטניה ואירלנד. השבוע ניגנו הלהקות במנצ'סטר, לונדון, דבלין ובליסטון.

סולן Orphaned Land קובי פרחי מספר על יחסיו על Abed Hathut מ Khalas: "מצאנו דרך להתעלות מעל הקונפליקט. לא משנה אם אנחנו מרקע ערבי, יהודי, ישראלי או מוסלמי – אימצנו את המוזיקה כדת שלנו מעל לכל דבר אחר. אנחנו חולקים רעיונות דומים, אנחנו מדברים על החיים, על היסטוריה, זו ידידות עמוקה וחזקה, אחת מהיותר מעניינות שהיו לי בחיי. אני מגלה משהו חדש כל יום, כתוצאה מזה שאני חבר שלו – על כמה שותפים לנו את המוח.

Abed עצמו מספר: "זה קל, כשאתה מכיר את הבן אדם עצמו לפני כל השאר – אתה יודע עם מי אתה מדבר, את ההיסטוריה שלו, מאיפה הוא מגיע – ואז כל נושא אחר שעולה אחרי זה אתה יכול לפתור. זו הבעיה העיקרית בין פלשתינאים לישראלים – אנחנו לא מכירים אחד את השני."

יש כאלו שמגיבים במדיות החברתיות ומאשימים את חברי הלהקות בכך שהם נותנים צידוק להמשך הכיבוש הישראלי או בכך שהם תומכים בטרור הפלשתינאי, אך חברי ההרכבים טוענים שהמסר שלהם הוא כזה של הבנה משותפת ומסר על כך ששלום הוא דבר אפשרי."