להקת המטאל השבדית Sabaton אישרה רשמית כי תגיע להופעה בישראל, השלישית שלה – שתתקיים ב 30 לאוגוסט במועדון הרידינג בתל אביב.

בצעד יוצא דופן הודיעה הפקת ההופעה כי במחיר הכרטיס, העומד על 189 ש"ח, ינתן לכל רוכש עותק חינם של אלבומה החדש של הלהקה – Carolus Rex, שיצא לאחרונה בחברת התקליטים Nuclear Blast.

ההודעה הרשמית:
""כמה בני 15-30 בישראל 2012 יודעים באיזה חודש פרצה מלחמת ששת הימים? – כל המעריצים של הלהקה השבדית SABATON יודעים, זה בטוח"

זה סיפורה של להקה שנוגעת בקהל הישראלי יותר מכל מורה להיסטוריה, יותר מכל מסע הסברה, זה סיפורה של להקה שבדית שבאה לתמוך בנו ולא להחרים אותנו,
זה סיפורה של להקת ענק בעולם שלא מפחדת להביע עמדה פרו ישראלית ברורה"

ביוני 1967 פרצה מלחמת ששת הימים, מלחמה שסיפור הקרב שלה וניצחון ישראל נודעו בכל העולם, עשר שנים לאחר מכן נולד בשבדיה תינוק בשם יוהקים ברודן.
לכאורה אין קשר בין הדברים, אך המציאות מסתבר, עולה על כל דמיון.

בגיל 24 כשכתבו את אלבומם "פרימו ויקטוריה" התוודעו יוהקים ברודן ופר סנדסטרום לסיפור המלחמה, האווירה בשבדיה באמצע שנות האלפיים הייתה אנטי ישראלית מובהקת אך הדבר לא הפריע לשניים לגבש נקודת מבט אחרת על המצב, השניים, שחקרו את מורשת ישראל החלו לכתוב שירים על האזור והשיר Counterstrike – מתקפת נגד, המספר על מלחמת ששת הימים הפך תוך חודשים ספורים ללהיט בישראל כשהאהדה אליו וללהקה חוצה פערים מוסיקלים ומאחדת את קהל המעריצים המקומי בתחושת הזדהות וגאווה לאחר שנים של שימוש כשק החבטות של אמני העולם.

אי אפשר היה להישאר אדיש לשורות כמו (תרגום) "סוריה איבדה אחיזה בהרי הגולן, הוכו ללא אזהרה וכוחותיהם נפלו, ראשית למצרים, קרקעו את כוחם, משם סובבו לירדן, מעבר להרים חיכתה סוריה שנשברה תוך שעות, הגנו על ארצם, סוריה תקפה, וישראל מחצה לה את קווי ההגנה.

שישה ימים של מלחמה, יום אחד של מנוחה. יוני 67 לימד אותם כבוד על השליטה בירושלים" אלפי אנשים בישראל "התגייסו" למען Sabaton שהיו אז יחסית אנונימיים ותוך שנה הפכה הלהקה לענקית בישראל."