בספרו האוטוביוגרפי החדש, מספר Scott Ian, גיטריסט להקת Anthrax, על זכרונותיו מהיום בו פיטרו חברי להקת Metallica את Dave Mustaine, וגייסו להרכב את Kirk Hammet:

"הייתי איתם ב 9 לאפריל 1983, כשהם הופיעו במועדון L'Amour עם Vandenberg ולהקת ה Rods,
Vanderberg בדיוק עשו סאונד צ'ק בצהריים ו Mustaine כבר היה שיכור, הוא עמד במרכז הרחבה ואיך שהם סיימו שיר הוא התחיל לצרוח להם שהם גרועים ושהם צריכים לרדת מהבימה.

המנהל של Metallica ג'ואי Z סחב אותו משם. בכל מקרה לא חשבתי שכל החרא הזה הצדיק את ההעפה שלו מהלהקה, הבן אדם הוא הסנדק של ה Thrash, הוא כתב הרבה מהריפים ב Kill 'Em All, ואפילו חלק מ Ride The Lightning, בלעדיו כל ז'אנר ה Thrash לא היה קורה, לפחות לא בהתחלה, הוא היה הכוח היוצר מבחינה אומנותית.

לאחר יום או יומיים נסעתי לבניין שבו הם עשו חזרות, ופגשתי את קליף בחוץ, "מה קורה?" הוא שאל, ואני עניתי "כלום, מה המצב?", והוא ענה "לא הרבה, פיטרנו את דייב, הוא באוטובוס בחזרה לסן פרנסיסקו".
צחקתי כי זה היה קליף, תמיד ממציא דברים וסרקסטי, "מצחיק מאד" אמרתי.

"אני רציני" הוא ענה, "תשאל את ג'ימס ולארס".

עליתי למעלה, לא ראיתי את דייב בשום מקום, "מה קורה?" שאלתי, "קליף לא אמר לך?" ג'ימס שאל, "כן, אבל הוא משקר, לא?", "לא, פיטרנו את דייב הבוקר".
חשבתי שזה בלתי אפשרי והם עובדים עלי, "אתם רציניים??", "רציניים לגמרי" ענה לארס,

"'ג'וני Z יודע?" שאלתי, "כן" לארס ענה, "אמרנו לו לפני כמה ימים, והוא נשבע לא לספר כלום, לא רצינו שדייב יגלה, גרמנו לו לא לגלות כלום."

מסתבר שהכול תוכנן כמו מבצע צבעי, המופע עם דייב היה הקש האחרון, הם קנו לו כרטיס בכיוון אחד בחזרה ללוס אנג'לס, וחיכו שהוא ישתכר, מה שהם ידעו שיקרה מהר. הייתה תחנה ממש ליד חדר החזרות, הם העירו אותו כשהוא מסטול לגמרי, ואמרו לו שהוא מפוטר.

הוא התעלף בבגדים שלו אז הם לא היו צריכים לעזור לו להתלבש, הם אספו את הדברים שלו, שהיו רובם כבר בתיק, ופשוט שמו אותו באוטובוס לפני שהוא הבין מה קורה. הם גם עשו הכנות איך לשלוח לו את הציוד שלו. פשוט עמדתי שם בשוק, וקליף נכנס ואמר : "אתה רואה? אמרתי לך."