גורם המקורב להופעתה האחרונה של להקת המטאל הפינית Turisas בישראל חלק עם מגזין מטאליסט סיפור משעשע הקשור להופעתה של הלהקה.

ע"פ המקור, חברי ההרכב הגיעו לישראל כשאיתם ארוזות תלבושות הבימה עשויות העור עימן עולים חברי ההרכב להופיע. את התלבושות לבשו חברי ההרכב במהלך סיבוב ההופעות הדרום אמריקאי שסיימו זה עתה, ואלו נארזו במזוודות מיוחדות ואטומות מיד עם סיבוב ההופעות – מבלי שעברו שטיפה או ניקוי.

ע"פ הגורם המדובר, כשנפתחו המזוודות בחדרי ההלבשה של מועדון הרידינג 3 בתל אביב, התפשטה במקום צחנה שתוארה ע"י יודעי דבר כ "ריח של מוות".

יודע הדבר ממשיך ומספר כי ישי שוורץ, ממפיקי האירוע, נדהם מגודל הריח ולא הבין את מקורו – וזה מיהר להתנצל בפני חברי ההרכב על הריח בחדר ההלבשה ומסר להם כי "זה מעולם לא קרה ברידינג" כשחברי ההרכב עצרו אותו ועדכנו כי "הם מקור הריח"

הריח העולה מהתלבושות הארוזות היה כה גרוע, שחברי להקת המטאל הישראלית Salem שהופיעו ראשונים בערב – סירבו להכנס לחדר ההלבשה, והיו מוכנים לעשות זאת רק תוך לקיחת "הפסקות נשימה" סדירות שאיפשרו להם לעשות שימוש במקום., כמוהם גם צוות העובדים של המועדון שהתרחק מאזור חדרי ההלבשה של המועדון כמו מאש.

בשלב מסויים אף הועלתה הצעה להזמין משאית טיפול במפגעי ריח מאזור התעשייה רמת חובב בנגב, הצעה שנדחתה על ידי חברי הלהקה.

הגורם המקורב סיים ומסר את הערצתו לחברי הקהל שעמדו בשורות הראשונות בהופעה ומסר כי הוא "מצדיע להם על האומץ והיכולת לעמוד במפגע שלבשו חברי הלהקה בהופעה".