מידע נוסף: ההופעה התקיימה בפסטיבל Leeds בתאריך ה-26.08.2005.

ביום שישי ה-26.8 נסענו לכיוון לידס בדרך לראות את להקת Iron Maiden האגדתית. כעבור כשעה ירדנו מהכביש הראשי בדרך עפר בנסיעה של כמייל אחד עד לאזור החנייה של פארק ברמהם שליד לידס. לאחר שחנינו, הלכנו לעבר הכניסה הראשית ומשני צדדינו שורות שורות, היו רבבות של מכוניות ואוהלים קטנים ממוקמים בשטח. משם במרחק של עוד כמייל וחצי של הליכה, הגענו עד אל מלפני הבמה הגדולה המושקעת בתאורה וציוד אינסופי, כיאה להופעה המרכזית שתחל בעוד כשעה.

ערב ירד על הפארק ורוח קרה עטפה את פנינו, צרחות המעריצים של מיידן הדהדו מכל עבר "מיידן מיידן מיידן", כולנו צרחנו וציפינו לעלייתם של הגדולים מכולם. בשעה 21.00 לערך כבו האורות כליל וצלילי The Ides Of March החלו להתנגן. צרחות הקהל התגברו והתגברו ובסיום האינטרו, בבת-אחת, מיידן בהרכב המלא, נגלו לעינינו. עם סאונד מעולה ושירים מארבעת האלבומים הראשונים בלבד, החלה ההופעה הבלתי נשכחת של איירון מיידן, כאשר ברוס דיקינסון רץ מפינה לפינה כנער אתלטי ונותן את תשומת ליבו לכל אחד ואחד בקהל. שירים כמו Run To The Hills ו–Phantom Of The Opera נחרטו בליבנו לעד.

אדריאן סמית' ודייב מוריי המדהימים, ניגנו את קטעי הסולו שלהם בצורה מושלמת כפי שידענו. סטיב האריס האגדי כרגיל דאג שהכל ידפוק כמו שצריך, כאילו שזו ההופעה הראשונה שלהם. כדורי ענק מתנפחים התגלגלו על הקהל המוטרף שחבט בהם ללא הרף. למרות שמיידן הם להקה עם מיליוני מעריצים, מעצמה של ממש, ורקורד של אלפי הופעות מאחוריהם – תמיד אבל תמיד הם יופיעו במיטבם.

ניקו מק'בראיין המתופף הייחודי שבקושי יכולנו לראות אותו כיוון שסט התופים שלו כיסה את כל כולו, אך הנגינה הייתה מפגיזה. ברוס הודה לכולנו על שבאנו בערב קריר אפילו מאוד קריר לראות אותם, ואנחנו החזרנו לו בשאגות של הערצה. כשה-The Trooper החל להתנגן, ברוס עלה לבמה בלבוש אדום של חייל אנגלי עם דגל אנגליה ענקי, ונופף לעבר כולנו מלמעלה. ברוס עוד סיפר שהוא נולד ממש לא רחוק מהפארק הזה לפני 47 שנה – ותושבי המקום הריעו בטירוף.


Iron Maiden עדיין במיטבם. מתי בארץ?

בערך באמצע ההופעה מיידן החלו לבצע את Remember Tomorrow עם קולו המדהים וממלא החלל של ברוס דיקינסון. כך בצרחות אדירות, ריקודי פוגו למיניהם וריקון חללי העצבים -פורקן של ממש, נמשכה ההופעה כשעתיים וקצת כאשר ברקע דמויותיו של אדי הגדול לשנותיו הראשונות מתחלפות כל הזמן. אותה בובת אדי המפורסמת הגיחה גם בהופעה בכמה צורות,
בתור בובת ענק שזזה על הבמה, מסתכלת ומהלכת מצד לצד.

נוגנו עוד שירים רבים כמו Iron Maiden ו-Revelations המדהים אותו גם כתב ברוס דיקינסון וביצע בגירסה שוברת. פיצוצי אש ועשן ליוו את The Number Of The Beast בשיא טירוף החושים שקיבלנו בשיאה של ההופעה. כך מהופנטים מהשאו המדהים ולאחר שעתיים קיבלנו גם הדרן מצויין בגירסת Sanctuary ו-Running Free. ולסיום, מיידן הודו לקהל בחום במשך דקות ארוכות ואילו אנחנו לא רצינו שזה ייגמר, רצינו שזה יהיה כמו חלום מרטיט שאינך רוצה להתעורר ממנו.