פסטיבל ה-Heavy Metal Monsters 2004 מתקיים זו השנה השניה, והשנה, אני ועוד 700 האנשים שהגיעו למועדון הבארבי בתל-אביב, זכינו לחזות בהופעת המטאל ההזויה ביותר שהתקיימה בשנים האחרונות, בניצוחו של פול דיאנו, שהגיע לחגוג את חג המולד בישראל, משום מה.

חרף העובדה שעיקר ההצלחה המסחרית של Iron Maiden הייתה עם הזמר ברוס דיקינסון, הרי שלדיאנו מקום של כבוד בהסטוריה של המטאל בכלל ובהסטוריה של מיידן בהוצאת 2 אלבומיה הראשונים, Iron Maiden ו-Killers. לאחר שעזב את מיידן פנה דיאנו לקריירת סולו ואף היה חבר במספר להקות: Battlezone ,Praying Mantis ,Killers. בשנות ה-90 לאחר עזיבתו של דיקינסון היו שמועות שדיאנו יחזור למיידן, אך היה זה בלייז ביילי שתפס את מקומו.

ונחזור לערב המדובר. להקת הגלאם המוכשרת Crossfire, פתחה את הערב והדליקה את הקהל עם קיטש אופייני לסגנון. חברי הלהקה כנראה לא הפנימו ששנות ה-80 המוצלחות עברו חלפו להן, והם עדיין דבקים במטרתם המוסיקלית ואף בלבוש הולם כראוי לסגנון. ההופעה של הלהקה הייתה שונה מאז הפעם הראשונה שראיתי אותה לפני כ-3 שנים, כאשר הקלידן הוחלף באופן חד פעמי בגיטריסט נוסף – דידי (OnionGod). אינני מבין בשביל מה צריך עוד גיטריסט כשיש לך בלהקה גיטריסט סופר-מוכשר כמו גלעד פסטרנק. אם המטרה היא לנגן עם גיטרה נוספת ברקע, כשיש סולואים של הגיטרה, הרי שאין בכך צורך במיוחד כשיש לך בסיסט מסיבי עם נוכחות כמו נתי. הסאונד של קרוספייר היה מצוין ולטעמי הכי טוב לאורך כל הערב, מה שפגם בהופעה הייתה העובדה שאסף עינב, הסולן, היה חולה ולא היה בשיאו מבחינה ווקאלית אך מבחינת השואו הוא סיפק את הסחורה.

לסיכום, רואים שהלהקה יושבת טוב ומתואמת מאד, חבל לי אישית שנפרדו מהקלידן והחליפו אותו בגיטריסט, וכמובן שיהיה להם בהצלחה עם אלבומם החדש שייצא בקרוב.

עם סיום ההופעה של Crossfire כבר היה ניתן לשמוע שאיכות הסאונד מתדרדרת במקום, במהלך שתי ההופעות שלאחר מכן. להקת Loud N’ Clear הצעירה נתנה הופעה טובה מאד לטעמי, כאשר ניכר שיפור רב מאז הופעתם האחרונה (לא כולל פסטיבל מטאליסט) בהייניקן הבימה לפני כחצי שנה. הסולן, לב, שיפר מאד את המנעד ואת הויברטו שלו בקול ובלט במיוחד בלהקה. הוא טרח כמעט בכל שיר לשלהב את הקהל ועשה זאת טוב. הקהל היה פחות נלהב מאשר בהופעה של Crossfire, אם כי לטעמי ההופעה של Loud N' Clear, הייתה יותר מוצלחת ומעניינת. לאורך כל ההופעה היו בעיות סאונד ומוניטורים על הבמה שהפריעו ללהקה, אך זה לא מנע מהם לנגן את כל הסט ולרדת בתשואות מהבמה.

וכאן אני מגיע לנקודה שעצבנה אותי במיוחד אתמול, הסאונד. הבארבי הוא מקום בעייתי מבחינת האקוסטיקה שלו, אך מי שנכח במקום מספר פעמים רב, יודע שאם יש סאונדמן מקצועי שעובד עם כל הלב, אז גם הקהל שבא ייהנה. כי הרי יכולה להופיע הלהקה הכי טובה בעולם, ברגע שאין באלאנס וסאונד טוב, אז כל ההופעה מתפקששת, וכך היה אתמול. דורון,הסאונדמן של הבארבי, שוב הרס ערב מטאל. יצא לי כבר להופיע במקום כשדורון היה הסאונדמן ויצא לי להיות נוכח בהופעות של אחרים, והמסקנה הכללית היא שלדורון כנראה לא איכפת מהקהל ומהלהקות שמופיעות. בחוץ ראיתי את מאור אפלבוים, ודמיינתי לעצמי איך הייתה ההופעה נשמעת אם הוא היה עושה סאונד.

וכך, עם הסאוונד הצורם, ההופעה המרכזית של הערב, הייתה שילוב מוסיקלי של באלאנס לא טוב, שירה בינונית, יחד עם מופע סטנד-אפ הזוי ביותר של פול דיאנו. דיאנו המקועקע בכל חלקי גופו (גם על קרחתו הבוהקת) עלה לבמה לבוש בצורה ספורטיבית משהו ולא שכח להצטייד בכרס הבירה שהביא עימו מאנגליה. דיאנו התרגש מאד להיות בתל-אביב והודה לקהל שבא לראותו במהלך כל ההופעה. להקת Damnnation שנבחרה ללוות את דיאנו, נתנה ביצועים נאמנים למקור. חרף העובדה שלא יצא להם ממש לעבוד בצורה רצינית מראש עם דיאנו, הרי שהתיאום היה סביר בהחלט ודיאנו עצמו נהנה על הבמה. הסט כלל את מיטב השירים מתקופתו של דיאנו במיידן, כאשר רוב הקהל צרח בהנאה את מילות השירים (חלקו הגדול של הקהל לא נולד עדיין שאלבומים אלה יצאו), שיא הערב לדעתי היה הביצוע ל- Killers, תרם לאווירה גם הפוגו שהתנהל ברחבה שליד הבמה.

דיאנו לאורך כל ההופעה היה לבבי, סיפר בדיחות, ירד על המפיקים ,קילל את הסאונדמן הארור והיה אופטימי, עד שבאחד השירים כנראה התקלקל המיקרופון האלחוטי שלו והוא עבר לשיר במיקרופון רגיל שמיאן לעבוד אף הוא. דיאנו התעצבן ובתנועות יד מזרחיות (כנראה מושפע מהמזרח התיכון) סימן לסאונדמן מה יהיה גורלו בסוף ההופעה. המיקרופון הוחלף וההופעה המשיכה, עדיין עם הסאוונד הגרוע, תודות לדורון.

בסה"כ, היה ערב הזוי ביותר – באתי לראות במיוחד את דיאנו, אבל נהניתי הכי הרבה מ-Loud N’ Clear (להקה מבטיחה מאד). דיאנו דאג לפצות אותנו על איכות הסאוונד הירודה בבדיחות משעשעות ואף ב-Stage Diving בסוף ההופעה. דיאנו,תופעת טבע, גם בהתקרבו לגיל ה-50 מוכיח שכוחו עדיין במותניו, הוא בהחלט מסוגל לשיר היטב שירה נקייה וגם מחוספסת, חבל רק שהסאוונד מנע ממנו זאת.

כולי תקווה שהסאוונד בהופעה בחיפה יהיה יותר טוב, על מנת שהקהל שם יוכל ליהנות ולקבל את דיאנו בצורה הטובה ביותר.

(טל רודס)