יום לאחר הפסטיבל הדיי-בינוני בתל-אביב (בעיקר הודות לאנשי הבארבי האדישים לאומנים ולקהל שמממן אותם) עלינו לחיפה, עם חשש מסוים שהבינוניות תכה בנו שוב. מיד עם הכניסה למועדון היה ניתן להבין שאפשר לנהוג גם אחרת באומנים מהארץ ומחו"ל ובקהל ששילם ממיטב כספו והגיע ביום חורף גשום זה. הגיע הזמן שיהיה מקום עם חדרי אומנים נורמליים, מועדון בהחלט יפה שמכבד את הקהל שפוקד אותו ומגיע עם מערכת סאונד שפועלת כמו שצריך. לא רק זאת, אלא שגם בעלי המועדון הבינו שהגיע אליהם אומן בסדר גודל בינלאומי – וביקשו מפול דיאנו לחתום להם בספר האורחים.

וכך החל הערב כשלהקת Crossfire, בניצוחו של אסף עינב, עלתה לבמה. הסולן הלהיב את הקהל מהאקורד הראשון והקהל שיתף פעולה, פירגן וחגג עם הלהקה לכל אורך ההופעה הקצרה עם שירים שאת חלקם מעולם לא שמע. אחריהם עלתה להקת Loud N' Clear עם גירסה מעולה משלה לשיר מהסרט RockStar, הלא הוא "Stand Up And Shout".

השינוי הקטן אך המהותי ביחס שקיבלו הלהקות השפיע לטובה גם על פול דיאנו, שבזמן שהלהקות המחממות הופיעו, הוא העביר איזה שעה עם חברי Damnnation מאחורי הקלעים בהרצת דאחקות. אחרי היחס המבזה במועדון הבארבי, יחס שהשפיע רבות על איכות ההופעה בתל אביב, באו חברי Damnnation יחד עם פול דיאנו בראש נקי לקראת ההופעה האחרונה בפסטיבל ה-Heavy Metal Monsters 2004, בזמן שבמועדון היו למעלה מ-300 מעריצים נלהבים.

מכונת Damnnation התחילה לתקתק לצלילי הקטע האינסטרומנטלי "Ides Of March" כשבסיומו מזנק פול (עם כל כובד משקלו) לבמה ומנסה להתגבר על שאגות הקהל ששר איתו מילה במילה את "Wrathchild". פול ו-Damnnation ביצעו את השירים כמו מכונה שוויצרית משומנת. שיאון ויניב ניגנו בכימייה גיטריסטית מטורפת כאילו מדובר בהקלטת אולפן. אמיר הבסיסט ויפתח המתופף, שישב לו בחושך (לאן נעלם איש התאורה), השלימו את התמונה ונתנו לפול דיאנו פלייבק מהסרטים. ופול… פול היה בעננים ונתן שואו מעולה!

נכון שההשוואה לברוס דיקינסון מתבקשת תמיד, אבל דיאנו בעצמו מודה שאינו זמר מטאל ושמח בהצלחה של מיידן גם אם הוא לא נטל בה חלק. והקהל, כזה קהל חם ומפרגן ששר עם פול מילה במילה את כל שירי מיידן ולא נתן לאנשי האבטחה רגע אחד של מנוחה… האנשים פשוט נשפכו על הבמה. אפילו כשנוגן החומר הפחות מוכר מהפרוייקטים של פול, הקהל לא נח לרגע וידע לפרגן. שיאו של הערב היה, על פי דרישת הקהל, ביצוע של השיר "Phantom of the Opera" שהיה אחד מהביצועים המעולים ביותר ששמעתי.

לאחר סיום ההופעה, יצא לי לראות את פול מאחורי הקלעים, תופס את הראש וצועק: "YES YES! That’s how a band should sound and play". ואכן, Damnnation שעשו עבודה מעולה ונשמעו טוב מתמיד, עלו לביצוע של הקטע האינסטרומנטליTransylvania, אשר בסופו עלה פול כדי לתת את הגראנד פינלה – "Sanctuary". איכות הופעות בארץ נמדדות לטווח הארוך ואין לי ספק שההופעה הזו בחיפה תהיה מההופעות שידובר עליהן עוד רבות לצד הופעות גדולות ומכובדות אחרות כמו Metallica ב-1993 ו-White Skull ב-1999.

דיאנו ו-Damnnation – הפלייליסט של ההופעה:
IDES OF MARCH
WRATHCHILD
PROWLER
MARSHAL LOCKJAW
DREAM KEEPER
MURDERS IN THE RUE MORGUE
THE BEAST ARISES
CHILDREN OF MADNESS
REMEMBER TOMORROW
IMPALAR
FAITH HEALER
KILLERS
PHANTOM OF THE OPERA
THE LIVING DEAD
RUNNING FREE
TRANSYLVANIA
SANCTUARY

(בועז בר-לוי)