מרואיינות: אנג'ל אוגוסטה וטינה דוברובסקי

היו וישנם ליינים של מטאל ואלטרנטיב בישראל, החל מאלו של הפינגווין המיתולוגי, דרך הרוקסן, זמן אמיתי, מימד חמישי, מוסד ועוד ועוד, וגם הליין של טינה (דוברובסקי – צלמת מקצועית בין השאר) ואנג'ל (אוגוסטה – נערת מטאל, מגישת אקטואליה ועוד), שממשיך השבוע במועדון הסאבליים בתל אביב, עם הופעת אורח של חברי להקת הויקינג מטאל Ensiferum, אשר יגיעו מיד לאחר שיקרעו את הבארבי. עם מיתוג ויחצון אגרסיבי במיוחד שמבוסס לא מעט על הכישורים הפיזים שחנן האל (או השטן) את שתי הבנות, קשה היה לפספס את הליין החדש Angel VS Tina ואת שלל התמונות הפרובוקטיביות שמאפיינות אותו. אז למי שרוצה לפגוש את חברי Ensiferum, לשמוע מטאל \ אלטרנטיב או סתם רוצה לבהות תוך הזלת ריר בשתי המובילות של הליין – ניתן כאן קצת רקע למה אפשר לצפות בשישי הקרוב.

שלום בנות. בואו נתחיל מההתחלה – מה זה Angel VS Tina, מתי זה, איפה זה, את כל הפרטים המלוכלכלים בבקשה.
טינה: זו מסיבה שאנחנו עושות ביחד. סוג של פרנצ'ייז כזה שאנחנו לוקחות ממקום למקום ומביאות איתנו את הקהל ואת כל ה"קטע" שלנו לכל מקום שבו שאנחנו מחליטות לעשות את המסיבה. זה קורה ביום שישי הזה במועדון הסאבליים (דרך שלמה 53 ת"א). מיד לאחר ההופעה של Ensiferum בבארבי. פרטים מלוכלכים? יש שמועה שאנג'י תבוא בחוטיני.

אנג'ל: התבלבלת טינה, יש שמועה ש-Ensiferum באים בחוטיני, זה הרבה יותר אטרקטיבי.

מה מבחינת המוזיקה? מי מתכנן מה במקום?

זו בגדול מסיבת אלטרנטיב רוק אז המוזיקה תהיה אלטרנטיב רוק ומטאל עם קצת להיטים ומיינסטרים. שנינו באות משתי העולמות וגם החברים שלנו מאד מגוונים, אם אלו הדוגמניות שטינה עובדת איתן, או השחקנים שאנג'ל לומדת איתם, בין היתר אנשים גם מחיי הלילה וה"תעשיה". אז ככה יהיה קצת מהכל לכולם ומיינסטרים זה לא מילה גסה.

הבנתי שיש איזה הקשר ל-Ensiferum שמופיעים באותו יום בבארבי. מה צפוי איתם?
טינה: זה אני אתן לאנג'ל לענות, אני לא מכירה להקות כל כך. כן, אני לא מגניבה בכלל, אני יודעת.

אנג'ל: טינה את הכי מגניבה! את Ensiferum הכרתי בטיולים שלי בפסטיבלים ובהופעות בחו"ל, זו להקה של אנשים מקסימים ונוצר חיבור טוב, המנהל שלהם יצר איתי קשר לפני כמה חודשים והודיע לי על הגעתם ולכן גם החלטתי לנווט את המסיבה שלנו לאותו התאריך. אז הם יבואו ויחגגו איתנו מיד אחרי ההופעה בבארבי . מה צפוי? רוקנ'רול!

בואו נלך קצת לאיך כל זה התחיל, הבנתי שלפני זה הייתן מקושרות לליין תקליטנות אחר, איך נעשה המעבר ולמה?
טינה: זה התחיל בטעות את האמת. לאנג'ל היה ליין מוצלח משלה שבאיזשהו שלב היה לה את הרעיון של לארח אותי שם איתה לערב אחד. זה מה שעשינו והיה ערב מאוד מוצלח. אחר כך התכנון היה כל פעם לעשות את זה עם מישהי אחרת אבל בסוף היא הפסיקה לעבוד שם. ואז מועדון "המקסים" הציעה לעשות אצלהם את המסיבה – שתינו ביחד. אז כשראינו שיש ביקוש לשילוב הזה שלנו, אז זה נהיה סוג של ליין בפני עצמו. אחרי המסיבה במקסים החלטנו לעבוד גם עם הסאבליים ואת המסיבה השלישית שלנו לקחנו לפה. מבחינתי אין סיבה מסוימת – אני מאוד נהניתי בכל המקומות אבל זה לא משהו קבוע – זה לא ליין שבועי, זה כזה אירוע מיוחד שאנחנו עושות אותו פעם ב… וכל פעם במקום אחר.

אנג'ל: היה לי (אנג'ל) ליין שבועי מאד מוצלח, שכל הרעיון שלו היה לשלב בחורות יפות ומטאל כמו שיצא לי לראות שעושים הרבה בסצנת המטאל בלוס אנג'לס עם Coffin Case ו-Dean Guitars לדוגמא או עם בחורות כמו Metal Sanaz (שהיא מקסימה ד"א) – מה שעבד לא רע ורציתי להוסיף לזה עוד פלפל. בכל מקרה, טינה הייתה הבחורה המושלמת להתחיל איתה את הקונספט והצעתי לה להצטרף לערב אחד ולארח את הליין איתי – התגובות היו מדהימות, המקום היה מפוצץ, אנשים הגיעו במיוחד מירושלים ומחיפה והיה ערב מדהים עם ביקוש לעוד. תקופה קצרה לאחר מכן הפסקתי את הליין עקב חילוקי דעות עם בעלי המקום אבל השמועות על הליין שלי עם דגש על הערב שלי עם טינה גררו איתן הרבה הצעות ממקומות שונים עד שלבסוף החלטנו לשתף פעולה עם מועדון "המקסים" שהיו מקסימים. האמת, אנחנו כ"כ נהנות לעשות את זה, ובכל מסיבה הדבר שמוביל אותנו זה איך היינו רוצות שמסיבה טובה תראה, מה שגם מביא אותנו לתוצאות טובות.

אם נלך אפילו יותר אחורה, מאיפה התחיל כל הקשר ביניכן? איך הכרתן אחת את השניה והחלטתן לעבוד ביחד?
טינה: הכרנו כמו כולם בימינו – מהפייסבוק. אני פגשתי את אנג'ל בפעם ראשונה כשרק התחלתי לצאת בקטנה למסיבות אלטרנטיב, כי מלפני שנתיים בכלל לא ידעתי שהסצנה הזו קיימת בארץ. אני בא מעולם כזה שונה שאשכרה לא ידעתי שיש מסיבות רוק טובות בישראל. אז כשאני ואנג'ל נפגשנו במציאות פשוט הכרנו אחת את השניה מהפייסבוק כי דברנו שם לפני, והיינו בערך שנה בקטע של היי וביי כזה למרות כל החברים המשותפים. ממש נהינו בקשר בעצם אחרי הערב הראשון שלנו. כשהתחלנו לעבוד ביחד גם התחברנו ונהיינו חברות מחוץ לעבודה.

אנג'ל: החיבור שלנו מאד טוב, שנינו באות גם מסצנות אחרות של חיי הלילה ומהתעשייה, ויש בנינו הבנה והסכמה על הרבה דברים שרק אנחנו יכולות להבין. זה נדיר לראות בחורה יום אחד ב"מסיבת כפרות" בקלרה ולמחרת נותנת בראש בהופעה של Concrete facial או Eternal Gray.

עכשיו, מעבר להיותכן כוסיות, מה אתן עושות בזמנכן החופשי כדי להתקיים מלבד לייסד ליין מטאל במועדון הסבליים?
טינה: אני במקצוע שלי צלמת. יצא לי לייחצ"ן פה ושם דברים אבל אני אף פעם לא הייתי ולא תכננתי להיות יחצ"נית או לעשות מסיבות. כמו שסיפרתי מקודם, זה פשוט קרה ות'כלס, אני לא מחפשת לעשות את זה, פשוט עם אנג'ל אני נורא נהנית אז זה זורם לי. חוץ מזה אני עובדת בתור צלמת עצמאית וגם חצי משרה בעבודה משרדית בנוסף לזה. גם אם היה רצון – אין לי זמן לעשות מסיבות, כל מה שהציעו לי וויתרתי כי המסיבה היחידה שבאמת יש לי כוח להשקיע בה את זמני נכון לרגע זו המסיבה הזו.

אנג'ל: אני לומדת משחק כבר שנתיים ומתפרנסת כברמנית ויחצ"נית. בין היתר אני מנסה להתפרנס מכמה שיותר דברים שאני נהנת מהם ואני מקווה שגם טובה בהם. שיחקתי בכמה סדרות (חצויה, הרצועה ועוד) תיקלטתי בכמה אירועים (מצעד המוזיקה, הליין האלטרנטיבי) בעברי דיגמנתי לדברים כמו Dean Guitars ועד היום אני ידועה כדוגמנית הבית והפנים של פסטיבל Wacken בגרמניה. הייתי מנהלת הפקה ב"מטאליסט הפקות" ו"נישה מוזיקלית" משם לקחתי המון כלים לעבודה שלי היום. בעתיד אני מקווה לעבוד בקידום להקות ואומנים בארץ ובחו"ל.

בואו נגיע קצת לקונספט של הערב הזה והליין באופן כללי, קצת קשה להתעלם מזה שאתן מוכרות לא מעט סקס עם המטאל, יש מי שיגיד אפילו שיש קצת מטאל עם הסקס ולא להיפך, מאיפה הרעיון, ועד כמה רחוק תלכו כדי לעורר אנשים לקיומו של הליין?
טינה: בימינו כל דבר כמעט מוכרים עם סקס. ראיתי פרסומת של אגדיר שבחורה פשוט יושבת בתחתונים. זהו. אפילו בלי שום המבורגר באופק.

אנג'ל: שלא לדבר על הקפיין של פריס הילטון נמרחת על מכונית עם שמן תינוקות לובשת ביקיני והמבורגר (בשר זה רצח! פויה!)

טינה: אצלנו לפחות זה קשור, כי זו מסיבה סקסית וכייפית והפליירים שלנו זה לא רק אנחנו בתחתונים (למרות שאני לא אכחיש שזה לא העיקר) אבל יש בזה גם הומור. אפילו צחוק על עצמנו כנקבות בקטע של VS כביכול. יעני לבחורות בסצנה אין אלוהים והן מוכנות לדקור אחת את השנייה בגלל התחרותיות שלהן בלי לחשוב פעמיים. שורה תחתונה – זה אמור להיות מושך לעין, סקסי ומבדר. זה לא בדיוק Rocket Science…

אנג'ל: אני וטינה בחורות שאוהבות לפרגן לבחורות אחרות (במיוחד שהן כוסיות), ו-VS זה לא יותר מהומור עצמי על היריבויות המגוחכות של נקבות בסצנה ובכלל. אני חושבת שלשלב מטאל, סקס ובידור זה שילוב מנצח של קונספט. לא חייבים להיות קשוחים כל הזמן.

מה הקונספט מאחורי התמונות שעל הקומיניקט וגם מאחורי התמונה שנתתן למטאליסט שמערבת מדים לא פחות פרובוקטיבים?
טינה: כמו שאמרתי מקודם – אנחנו דואגות שעל הפלייר יהיה איזה קטע מעבר לעובדה שזה שתינו בתחתונים ומחוכים. פה עשינו כביכול המשך של הפלייר הקודם ששם זה היה "טינה נגד אנג'ל" ורואים אותי עומדת לחתוך לה את הגרון. אז הפעם עשינו שזה "אנג'ל נגד טינה" והיא באה לירות לי בפרצוף אבל כשמסובבים את הפלייר רואים שאני עדיין עם הסכין מהתמונה הקודמת ואני עוד אדקור אותה, בלאט.

אנג'ל: ביצ'… נראה מי תדקור את מי, וואלאק!

קצת לטעם האישי – מכל מה שמנגנים בערב הזה, מה מדבר אליכן באופן אישי? מה אתן שומעות כשאתן מגיעות הביתה, מורידות את המחוכים ועוברות לפיג'מה עם כפכפים?
טינה: אני אוהבת רוק אלטרנטיבי, Industrial, EBM, קצת מטאל, גם רוק בריטי וג'י-רוק (אני רצינית), גם יש את השיט הקיטשי שאני אוהבת ולא יעזור כלום. קיצר, לא יודעת איך להגדיר. יותר קל לי לומר שמות של שירים ואומנים שאני אוהבת במקום לנסות להגדיר ז'אנרים ואז סתם כל הפורום פה יתנפל עליי כי הגדרתי משהו לא נכון [צוחקת]…

אנג'ל: אני גדלתי על דת' ובעיקר בלאק מטאל , עד היום החדר שלי מפוצץ בפוסטרים של להקות בלאק. מאז ומתמיד הייתי מכורה ל-King Diamond ובעיקר לאלבום The Graveyard (ועל הזין שלי שכולם חושבים ש-Abigail יותר טוב – לא נכנסת לוויכוחים האלה). "Open The Gates" של Dark Funeral זה אחד השירים האהובים עליי. כל האלבומים של Opeth ,Slipknot , אני חולה על Nevermore. יש הרבה להקות ישראליות שאני אוהבת לשמוע בבית כמו Eternal Gray ו-Orphaned Land, הטעם שלי במטאל הוא מאד מגוון. אבל כשאני יוצאת לבלות אלטרנטיב זורם לי הכי טוב וגם אני שומעת המון המון דברים קיטשיים (ליידי גאגא!!) וממש לא מתביישת בזה.

זה באמת פיג'מה עם כפכפים בבית? או חוטיני תחרה ללא חלק עליון? נוחות או מינימליזים?
טינה: אני לא לובשת חוטיני בחיים… I Floss My Teeth, Not My Ass!

אנג'ל: אני רק עם חוטיני, גם ככה זה נכנס ומציק – אז שיהיה כבר בפנים ולא יעשה סימן במכנס (טינה יש לנו שיחה לעשות). בגדול, אני הולכת עם מחוכים ועקבים בבית (Yea Right).

יש מי שיטען שכל נושא השימוש במראה החיצוני שלכן (קטלני ככל שיהיה) הוא סקסיזים וניצול ציני של המעדנים שהטבע נתן לכן כדי למכור מטאל לילדים חרמנים, מה התגובה בנושא?
טינה: כן, סבבה… תבואו למסיבה קיצר [צוחקת]…

אנג'ל: [צוחקת]… זה לא יותר ממחמאה בשבילי אם אני באמת מצליחה ל"מכור" מטאל עם המראה החיצוני שלי, ת'כלס. אבל מטאל זה לא בריטני, אי אפשר סתם למכור את המוזיקה הזאת – חייבים באמת לאהוב אותה ולהבין מה שומעים.

מה לגבי ההמשך? אחרי שהרמתן את מפלס הפרובקטיביות עם הערב הזה, מה יהיה הלאה? יש כבר תוכניות לקונספטים עתידים? דברים יהפכו להיות יותר מסוכנים? יותר סקסים? או שבמקום לנסות להתעלות על עצמכן הקונספט יהיה של נזירות?

That’s for us to know and for you to find out…

זהו, מסר אחרון לקוראים והקוראות שחושבים אם להוציא את התחת מהבית לכיוון הסאבליים בסוף השבוע?

אנחנו רוצות רק לומר המון תודה לכל מי שעוזר לנו עם הערב הזה, אורן בלבוס מ-Eternal Gray, מייק קייקוב הסקסי שעשה לנו את הוידיאו, כמובן צוות מטאליסט, רייבן מיוזיק, מועדון הסאבליים, הצוות המדהים שעבד איתנו על הצילומים, וכל החברים והחברות המדהימים שלנו שמפרגנים לנו. אם שחכנו מישהו – נתראה במסיבה!

תודה נשמות יקרות, ובהצלחה בסוף השבוע.

לא, תודה לך פשוש.

מאחורי הקלעים עם אנג'ל וטינה