תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
SymphonyX
Graspop
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: ראיונות ::

05/09/2017
סימפוניה מטאלית - ראיון עם Igor "Jeff" Polyakov מלהקת Catharsis
כתב: יאיר אבלסון

להקת המטאל Catharsis נחשבת מזה שנים לאחת מהרכבי המטאל הגדולים ברוסיה ולה אלפי מעריצים ברחבי המדינה. בימים אלו ההרכב נמצא בעצם סיבוב הופעות המציין 20 שנה לקיומה – ובמסגרתו הלהקה עושה שימוש בעיבודים סימפונים שנותנים נופך קלאסי נוסף למוזיקה המלודית שלה. הלהקה מגיעה החודש לישראל להופעה שניה – לאחר ההצלחה של הופעתה הקודמת בישראל בה אירחה את הזמרת Infy, שלאחר מכן גם הקליטה שיר עם הלהקה – בשפה העברית. לקראת ההופעה הקרובה בארץ - שתערך במסגרת סיבוב ההופעות המיוחד, ישבנו לשוחח ולברר קצת פרטים עם Igor "Jeff" Polyakov, גיטריסט ומקים הלהקה:

אהלן איגור, ותודה על הראיון.

אהלן !בכיף, אנחנו תמיד שמחים להתראיין, במיוחד לקראת פגישה נוספת שלנו עם המעריצים בישראל שאנחנו מצפים לה בכליון עיניים.

את אלבום האולפן האחרון שלכם – Indigoo, הוצאתם ב 2014, ועכשיו אתם בסיבוב ההופעות הסימפוני המדובר, שלעיתים כולל תזמורת סימפונית שמופיעה לצידכם. לאחר סיום הסיבוב אתם מתכוונים ישירות להקליט אלבום חדש, או להרגע קצת לפני?

סיבוב ההופעות יימשך עד אביב 2018, אבל זה ממש לא אומר שאנחנו עסוקים כרגע רק בהופעות. בלי לחשוף יותר מדיי מידע אני יכול לספר כי העבודה על האלבום חדש כבר החלה ולאט לאט הוא מתחיל לקבל צורה. לקראת סוף הטור אנחנו רוצים כבר לסיים לכתוב את רובו כדי להתחיל לעבוד עליו באופן מלא לאחר מכן. חוץ מזה יש לנו עוד כמה רעיונות מעניינים בראש שאנחנו רוצים לממש, אבל בשלב זה עדיין מוקדם לדבר על זה ולחשוף פרטים.

איך היה סיבוב ההופעות עד עכשיו, אירועים מיוחדים שווה לציין לגביו?

סיבוב ההופעות טרם הסתיים ולפנינו עוד הרבה הופעות ומקומות לבקר בהם, אבל אני יכול לומר בלב שלם שזה אחד מסיבובי ההופעות הכי מוצלחים בקריירה של הלהקה. די קשה לציין איזושהי הופעה ספציפית כמיוחדת ושונה מכל השאר, כי בכל אחת מהן קורים דברים שלא היו בהופעה שלפניה :) ההופעה עם תזמורת הוירטואלית, שמבוססת על הופעת ענק עם תזמורת חיה שעשינו במוסקבה, עושה את העבודה והפיחה חיים חדשים בשירים החדשים והישנים כאחד, בחירת סט ליסט מוצלחת ביחד עם בחירות המעריצים - כל זה עושה את הסיבוב ההופעות הזה לבתי נשכח. אם עודלא הייתם בהופעה שלנו - זה הזמן לעשות זאת ולתקן את העוול :)

איך בכלל נולד הרעיון של לעבוד עם הרכב סימפוני?

הרעיון הזה נולד לפני כ 5 שנים ולקח לנו לא מעט זמן לחשוב על זה, לבדוק את הנושא לעומק, לבדוק את התהליכים הכרוכים בכך ורק לקראת חגיגות ה 20 שנים ללהקה הבנו שאנחנו בשלים לממש את הרעיון ולהוציא אותו לפועל. החלק המוזיקלי שלנו גם ככה עשיר בעיבודים שאפשר לכנות אותם כסימפוניים, אבל שיתוף הפעולה עם תזמורת פיזית ואמיתית הביא איתו צבעים וגוונים חדשים לשירים שלנו והעשיר אותם. אפשר לומר שניצלנו את הפוטנציאל של השירים ברמות שלא הכרנו קודם. בשלב זה, המעריצים די מסכימים עם הטענה הזאת והם אוהבים את התוצאה, זה אומר שקיבלנו החלטה נכונה. בסיבוב ההופעות הנוכחי אנחנו משתמשים במולטי טראק מיוחד של התזמורת הזאת על מנת להעביר את האווירה הזאת לבמה ללא צורך לסחוב איתנו תזמורת כולה, כי זה פשוט בלתי אפשרי.איך זה להופיע עם מופיע סימפוני לעומת הופעת פאוור מטאל "רגילה"? היה קשה לעשות את העיבוד לכלים קלאסים כך שיתאימו להופעת מטאל, בטח ובטח להופעה של פאוור מטאל?

עם תזמורת סימפונית זה תמיד אתגר ומדובר ברמה חדשה בשביל כל להקה, ואנחנו לא יוצאי דופן. מדובר בעבודה קשה ויומיומית במשך שנה שלמה כדי שהכל יתמזג כמו שצריך ויישמע כמו שצריך. כמובן שכתיבת עיבודים של תזמורת זאת עבודה ענקית שדורשת מקצועיות מירבית ואנחנו ברי מזל שיצא לנו לעבוד עם אנשים מקצועיים ובעלי ידע בנושא, שעשו עבודה אדירה בעניין והתוצאה רק מוכיחה את זה. לא הייתי קובע כי תזמורת אינה מתאימה לפאוור מטאל, ולמטאל בכללי. הכל מסתכם בעניין של איך עושים את זה ועד כמה התזמורת תורמת באמת לשיר המקורי, משלימה ומעשירה אותו. במקרה שלנו אנחנו מרוצים ב 100% ממה שעשינו, התזמורת לא רק השלימה והעשירה את השירים שלנו, אלא נתנה להם סאונד וגוונים חדשים וגרמה להם להישמע אחרת לחלוטין.

איך התגובות בינתיים לכל האלמנט הקלאסי הזה ששילבתם במוזיקה?

כמו שכבר ציינתי - התגובות עד כאן מעולות ונלהבות ביותר. אני חייב לציין כי קהל המעריצים שלנו מאוד ביקורתי ולא פעם ולא פעמיים "חטפנו" מהמעריצים על כל מיני ניסויים שנעשו ולא מצאו חן בעיניהם. במקרה זה, הפרויקט הזה התקבל בצורה יותר מחיובית, כך שאנחנו נמשיך לחשוב על עוד פרויקטים בכיוון הזה.

האלבומים המוקדמים שלכם היו חלקם באנגלית, ולאחר מכן הוצאתם אלבום ברוסית ומשם המשכתם ברוסית בלבד – למה?

ההוצאה של "אימאגו" בשפה הרוסית הייתה מן ניסוי שכזה. רצינו לבדוק, עד כמה הטקסטים בשפת האם יתקבלו אצל הקהל הרוסי והאמת שבכלל לא ציפינו שהדרישה לזה אחר כך תהיה כל כך גדולה. עם המעבר לשפה הרוסית, כמעט באופן אוטומטי, פרצנו לליגה של הגדולים בסצינת המטאל של רוסיה. אנגלית היא שפה שלא ברורה לכולם ברוסיה ורוב האוכלוסייה לוקה בידע של השפה ולקהל המעריצים שם מאוד חשוב להתחבר לטקסטים, לנושא ועל מה מדבר השיר ומשמעויותיו, ובגלל שחברות התקליטים בחו"ל לא גילו עניין במה שאנחנו עושים באנגלית, החלטנו להתמקד בקהל שאצלו יש הרבה דרישה לחומר שלנו ברוסית וזה מה שאנחנו עושים עד הים. עם זאת, זה לא בהכרח אומר שלא יהיו ניסיונות לעשות משהו גם באנגלית, בהנחה ותהיה סיבה מספיק טובה בשביל זה. אנחנו יודעים לכתוב בשתי השפות באופן שווה.

ההרכב שלכם יציב למדי, עם מעט מאד שינויים במהלך השנים, אתם חברים גם מחוץ ללהקה? מבלים זמן ביחד עם המשפחות וכו'?

בהחלט כן, זה היה ככה פעם וככה זה עד היום. היו לנו לא מעט חילופי נגנים בעבר עד שההרכב הנוכחי התגבש ואנחנו מאוד מעוניינים לשמור עליו כמו שהוא לשנים ארוכות. כרגע יש כימיה מלאה בין חברי הלהקה ואנחנו באמת כמו משפחה אחת גדולה ואנחנו נמצאים בקשר הדוק גם מחוץ ללהקה, זה מאוד חשוב לכל להקה, בעצם. כולנו חברים ונפגשים ביחד, גם עם משפחות וכדומה.

כמובן שזו הפעם השניה שלכם בישראל – מה דעתכם על הקהל בישראל לעומת זה שיש לכם ברוסיה?

הביקור הראשון שלנו בישראל, שלפני כן ממש לא ידענו למה לצפות ממנו, נחרט אצלו עמוק מאוד בזיכרון. היה ביקור בלתי נשכח מכל בחינה אפשרית. קבלת פנים חמה, קהל לוהט ביותר, הייתה לנו הרגשה כאילו כבר הופענו כאן לפני כן. הייתה אווירה מאוד מאוד טובה וחיובית. הבדלים בקהל כמעט ולא ראינו, כי ידוע שהקהל הכי לוהט זה דרום אמריקאים, יפנים ורוסים - וישראלים לא נופלים מהם בשום פרמטר. הכל יוצא מן הכלל.יש קהילה גדולה של דוברי רוסית בישראל – זה משהו שהרגשת בהופעה שלכם כאן?

אני חושב שכן, זה משנה באיזשהו מובן. כי בעצם כמו הקהל ברוסיה, הם מבינים כל מילה שאנחנו שרים כי זאת שפת האם שלהם. אבל אני חייב לציין שבהופעה הקודמת היו לא מעט אנשים שאינם דוברי רוסית שנתנו בראש לא פחות מכל שאר המטאליסטים שכן דוברים את השפה וזה החמיא לנו מאוד.

מסר אחרון לקראת סיום למעריצים בישראל?

אנחנו כבר חסרי סבלנות לחזור למדינה המדהימה שלכם ולפגוש את כל המעריצים שלנו והציג בפניהם את המופע החדש שלנו עם תזמורת הוירטואלית. בשונה מפעם שעברה, אנחנו חוזרים לקהל שהוא כבר ברמה של חברים וחוץ מסט גדול ומיוחד אנחנו גם מביאים איתנו כמויות גדולות של הוצאות מיוחדות ופרטי מרץ' מיוחדים לכבוד ה 20 שנים של להקה. בקיצור, מתכוננים להפציץ ואנחנו מקווים שההופעה הקרובה תעלה בכמה רמות מעל הופעה הקודמת בכל מובן. נתראה בקרוב, ישראל.

[ פרסם תגובה חדשה ]
:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

The Spirit - Cosmic Terror

Annihilator – Ballistic/Sadistic

Helms Alee – Noctiluca

Alcest – Spiritual instinct

SinHeresy - Out of Connection

Pelican - Nighttime Stories
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

סקירת הופעה:
כשהצרעת הכתה בשלישית - סקירת הופעתה של להקת Leprous בישראל

כתבה:
זאב אמריקאי בישראל - סקירת הופעתם של Wolves in the Throne Room בישראל

סקירת הופעה:
על הדבש ועל העוקץ - סקירת הופעתן של Walkways ו Shredhead במועדון הבארבי

סקירת הופעה:
הצפת פרוג - סקירת הופעתן של 11.1.20 - Scalar + Obsidian Tide + Parsec

כתבה:
על כסאות מוזיקליים – אלבומי השנה שהתפספסו

כתבה:
לידת הבתולה - סיפורה של להקת Iron Maiden חלק א' – ההתחלה ועד מספרו של השטן
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[16/04/2020]
Walkways בתמונע
[29/02] Jinjer Live in Israel
[18/03] Sonata Arctica בישראל
[19/03] Prowlers - Welcome To TLV
[25/03] Cattle Decapitation Live In Tel Aviv
[01/04] Tiamat בישראל
[11/04] The Voynich Code
[18/04] Dark Funeral Live in Tel Aviv
[02/05] Heaven Shall Burn בישראל
[30/05] Iron Maiden בישראל
[14/06] Soen Live in Israel
[02/07] Symphony X בישראל
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::