תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
Ontour
Graspop
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: ראיונות ::

05/12/2008
Epica - הקונספירציה חוזרת לישראל
מאת: אופיר מסר
מרואינת: Simone Simons, סולנית להקת Epica

כיום כבר כמעט ואין מי שלא שמע על Epica ההולנדית, שחוגגת כמעט 6 שנים להיווסדותה. מה שהחל כפרויקט של גיטריסט After Forever לשעבר, Mark Jansen, הפך במהרה ללהקה של ממש, שכיום נמצאת בראש הרשימה ביחד עם Nightwish ו-Within Temptation בכל הנוגע לסגנון המטאל הסימפוני, או מטאל המבוסס בין השאר על שירה נשית ועיבודים אפיים עשירים. מי שעומדת מאחורי הקול הנשי של הלהקה היא סולנית המצו-סופרן הצעירה Simone Simons. הבחורה לא רק נראית ושרה טוב, גם יש לה שכל וחוש הומור לא רע בכלל, מה שגורם לך לחשוב שאולי באמת נמצאה האישה המושלמת... אבל לא לשם כך נתכנסנו כאן, שכן Simone ביחד עם חברי להקתה עומדים להגיע לישראל בשנית, וזו סיבה מעולה להתעדכן איתה על האלבום האחרון והמוצלח The Divine Conspiracy, על המחלה שהחלימה ממנה, על החבר (לעזאזל!) ובכללי על השנה שעברה עליה. זה יהיה ארוך, אבל שווה את זה.


שלום סימון, אני מבין שאת לא גרה בהולנד יותר...

כן, אני גרה בגרמניה עם חבר שלי.


למה החלטת לעזוב את הולנד? זו ארץ מאד יפה.

החבר שלי הוא גרמני... רצינו לעבור לגור ביחד ובגלל שהוא גם מלמד, הוא העדיף להישאר בגרמניה, אבל אני גרה ממש קרוב לגבול ההולנדי. עברתי רק כ-30 ק"מ... אז אני גם גרה בעיר נפלאה בגרמניה ואני גם קרובה להולנד.


ובכן, אני רוצה להתחיל עם האלבום האחרון של Epica. עברה יותר משנה מאז ש-The Divine Conspiracy שוחרר... איך התגובות עליו באופן כללי ואיך הוא השפיע על הלהקה במהלך הזמן הזה?

זה היה האלבום הראשון שלנו עם חברת התקליטים החדשה [Nuclear Blast], אז חוץ מהמוזיקה, זה היה מעניין עבורנו בגלל שזו חברה ענקית, היא החתימה הרבה להקות טובות ויש לה ניסיון, אז היינו מאד שמחים להוציא את האלבום דרכה. The Divine Conspiracy הוא אלבום של Epica, אבל מעט שונה מהאחרים, בגלל שיש לנו מתופף שונה, השירים מעט חזקים יותר וזה גם אלבום קונספט. עשינו הרבה סיבובי הופעות כתמיכה לאלבום, היה לנו גם מזל רע בגלל שחליתי והיינו צריכים לקחת הפסקה, אבל באופן כללי, The Divine Conspiracy הוא צעד נוסף קדימה. אנחנו מאד שמחים להמשיך לגדול כלהקה, שהפופולאריות שלנו עדיין גדלה ושאנחנו זוכים למעריצים בכל העולם. אני חושבת שזה נהדר. אנחנו גם מאד שמחים לגבי לאלבום הבא, אנחנו עדיין מתקדמים במעלה הגבעה. כרגע אנחנו עובדים על האלבום החדש שהולך להיות, כמובן, גם מעט שונה מהאלבום האחרון שלנו. אנחנו רוצים לכלול כמה מרכיבים שונים כדי לשמור על הרעננות, אבל נשאר נאמנים לצליל של Epica.


עבר זמן מה מאז שעבדתם על האלבום הזה. מה את חושבת עליו עכשיו כשהוא כבר שקע בראש שלך? היית משנה משהו?

לכתוב אלבום זה תהליך מאד ארוך. אפשר לעבוד לנצח על השירים בגלל שתמיד יש משהו שתרצה לשנות אבל בשלב מסוים תצטרך להקליט אותם ואז הם גמורים, לא תוכל לשנות בהם כלום. אם תקשיב לשירים עם אוזניים רעננות שנה לאחר מכן, תחשוב "אה, זה היה יכול להיות ככה, או ככה" אבל זה בגלל שבתור מוזיקאי אתה מתבגר ומשתנה מעט (הסגנון האישי שלך) אז תמיד יש מה לשפר. אבל אני ממש אוהבת את האלבום, אני חושבת שיש שם שירים ממש טובים. הדבר היחיד שהייתי משנה זה את השיר הראשון "The Obsessive Devotion". הייתי רוצה שתהיה שם יותר שירה שלי בגלל שכשאנחנו פותחים איתו הופעה, אני מגיעה לשיר רק 3 בתים ופזמון ואז אני עוזבת את הבמה - זה מצב מעט מוזר והדבר היחיד שהייתי משנה. מלבד זאת, בחרנו לאלבום את השיר "Safeguard To Paradise" כבלדה, אבל היה גם מתחרה אחר בשם "Higher High" (שהופיע כשיר בונוס). היו 2 חברי להקה שאהבו את "Higher High" והיו 3 חברים שאהבו את "Safeguard To Paradise" אז הפסדתי בהתערבות [צוחקת] שזה יכנס לאלבום. אבל נראה לי שעשינו עבודה טובה.


נראה כי 2008 הייתה שנה מאד פעילה עבורך ובמיוחד עבור Epica... מכיוון שאנחנו קרובים לסיומה, הייתי רוצה לעבור על כמה אירועים שקרו במהלך הזמן הזה. ראשית, כמו שהזכרת מקודם, בתחילת השנה הודעת על כך שחלית ב-"נגיף בית-החולים" (או MRSA). תוכלי לספר לנו איך היה תהליך ההחלמה ואיך הייתה תגובת המעריצים והאנשים מסביבך למצבך?

חליתי עוד ב-2007, אני חושבת שזה התחיל בסביבות ספטמבר... עבדתי קשה מאד, היה עלינו מעט לחץ, כמו תמיד, ולא דאגתי לעצמי, אז קיבלתי את הזיהום הזה שיכול לפגוע במי שיש לו מערכת חיסון חלשה. למעשה אפשר לקבל מספר דברים מהנגיף הזה כמו אמוניה, או הרעלת דם וזה יכול להיות ממש רע. למזלי, זה לא היה כזה נורא עבורי, אבל זה היה סימן שהייתי צריכה להירגע. היה לנו סיבוב הופעות אירופאי ב-2007 וישר אחריו היינו צריכים להגיע לדרום אמריקה לעוד סיבוב, אבל נאלצנו לבטל בגלל שהייתי שוב בבית חולים. בדצמבר הרופאים עשו כמה בדיקות וגילו שיש בתוכי מעין בקטריה שבד"כ מקבלים בבית החולים, ושאני צריכה לצאת להפסקה כדי להיות חזקה שוב.

אי אפשר לקחת תרופות בשביל זה, צריך פשוט להירגע. כשאתה מופיע, מטייל ברחבי העולם ויש לך לוח זמנים לא קבוע זה לא ממש טוב לבריאות שלך, במיוחד לסולנים. צריך מאד להתאמץ כדי לטייל, לא לישון ואז לשיר - סולנים מאד פגיעים למחלות. אז נאלצנו לבטל כמה דברים לצערי, את סיבוב ההופעות בדרום אמריקה ואת סיבוב ההופעות באירופה שנקבע לפברואר. השנה התחילה מאד רע, היינו מאד עצובים ולא ידענו אם נוכל להמשיך להיות בדרכים. חיכינו שבועיים לפני סיבוב ההופעות האמריקאי לראות אם הרופא חושב שאני מוכנה או לא, אבל הוא אמר שלא, אז החלטנו שהלהקה בכל זאת תצא לסיבוב עם Amanda Somerville [מאמנת הקול של Simone], שהיא חברה מאד טובה שלנו, מכירה את כל השירים והייתה מעורבת באלבומים שלנו.

כמובן שזה לא היה כיף עבורי [צוחקת]... בגלל שהייתי בבית, חולה, הייתי צריכה לתת ללהקה ללכת וזה היה מאד קשה... זה עניין מאד גדול כי הלהקה היא כמו התינוק שלך ואז אתה צריך לוותר עליה... אבל עכשיו, אנחנו כמה חודשים לאחר מכן, בדצמבר, למעשה עברה שנה מאז ואני מרגישה נפלא! למדתי להקשיב לגוף שלי ולידע אנשים על המגבלות שלי. זה קשה כשאתה זמר, אתה לא יכול להישאר בבית או לקחת יום חופשי בגלל שאתה עובד עם קבוצה שלמה של אנשים, קבוצה שלמה סומכת עליך לקבל את המשכורת וגם יש לך הרבה מעריצים שאתה לא רוצה לאכזב.

למזלי המעריצים היו מאד נחמדים אלי... קיבלתי עשרות אימיילים מתוקים וזה מאד חיזק אותי. זה לא היה רק בגלל שרציתי להרגיש יותר טוב, זה היה גם שהרבה מעריצים אמרו לי כמה Epica חשובה להם, אז זה נתן לי מעט תחושה של חשיבות, שיש לי מסר ושאני צריכה להחלים. עכשיו עשינו סיבוב ההופעות בדרום אמריקה שהיה מאד מוצלח וסיבוב כהדליינרית באירופה עם הלהקה הפינית Amberian Dawn שגם הלך טוב. אני מאד שמחה שהשנה חזרה למסלולה וזו לא הייתה רק שנה רעה. ההתחלה הייתה לא טובה, אבל הסוף מעולה, ועכשיו יש לנו הופעה אחרונה בישראל שאנחנו מאד מצפים לה... ואז, הגיע הזמן לחג המולד! [צוחקת]...


מלבד השירה, הרבה אנשים מיחסים חלק מההצלחה של הלהקה גם על המראה שלך. מה את חושבת הייתה ההשפעה על הפופולאריות של Epica אם היית פחות מושכת?

ובכן... קודם כל הדבר הכי חשוב זה איך הלהקה נשמעת, כי היופי יעלם ביום מן הימים ואני מקווה שהקול שלי לא [צוחקת]... אבל כן, יש לך 2 צדדים ללהקה - המוזיקה (האלבומים) והצד החי (ההופעות), וחלק מההופעה זה גם להראות טוב, אז אני דואגת לעצמי, אני רוצה שלמעריצים יהיה משהו מעניין לראות במהלך ההופעה. אני אוהבת לעצב בגדים, לקנות, לשים איפור ולסדר שיער - אני ממש אוהבת את כל זה (טוב, אני אישה ואני מניחה שכל הנשים ככה). זו מאד מחמיא שאני נראית טוב, אבל יש אנשים שמעריכים את זה יותר מאשר את המוזיקה. עבורי זה חשוב שאנשים יאהבו את המוזיקה ולא יראו בי כסמל סקס או משהו בגלל שיש בי יותר מזה, יש לי שכל! [צוחקת]... אני לא רק ציצים ותחת... [צוחקת]...


בנושא אחר, Epica חגגה 5 שנים ליציאה של האלבום הראשון, The Phantom Agony, עם כמה הופעות מיוחדות. אתם מתכננים לשחרר איזה משהו מאותן הופעות או שפשוט רציתם לתת למעריצים שלכם סיבה לחגוג?

אלו היו רק כמה הופעות מיוחדות... אנחנו עובדים עכשיו על ה-"Classical Conspiracy" שעשינו ביוני האחרון בהונגריה, אנחנו נשחרר דיסק Live מההופעה הזו מכיוון שהיא הייתה מאד מיוחדת עם תזמורת ומקהלה, וגם ניגנו כמה שירים קלאסיים.


אם כבר הזכרת את מופע ה-"Classical Conspiracy", מה תוכלי לספר לנו עליו?

יצרנו קשר עם המארגן שנה שעברה, בסיבוב ההופעות עם Sonata Arctica, הוא בא להופעה שלנו בהונגריה. אני חושבת שהוא היה כבר בקשר עם Mark [גיטריסט \ כותב השירים של Epica] לפני כן, אבל זו הייתה הפעם הראשונה שפגשתי אותו. הוא הביא לנו קצת חומר של Therion, שהשתתפה במהדורה הראשונה של המופע הקלאסי עם נגני מטאל, וחשבנו שזו הזדמנות מצוינת לנגן Epica בצורה מלאה, כי מעולם לא עשינו זאת. פעם הייתה לנו הזדמנות לנגן עם תזמורת, אבל העלות לטייל עם תזמורת שלמה הייתה גדולה מדי. ההופעה הזו הייתה משהו מיוחד בגלל שניגנו גם כמה שירים קלאסיים בצורה מטאלית, וגם שרתי בכמה קטעים קלאסיים. אני חושבת שהצד הסימפוני של Epica ממש בלט וזו הייתה הרגשה קסומה לשמוע את כל הפרטים הקטנים ולראות איך המוזיקה נוצרה באותו הרגע.

הגענו להונגריה כשבוע לפני כן, עשינו חזרות וראיונות עם העיתונות, גם צפינו במופע הפתיחה של הפסטיבל הקלאסי בהונגריה. זה היה גם תהליך למידה נפלא על איך לעבוד עם תזמורת בגלל שזה מאד שונה מעבודה רק עם להקה. אנחנו תמיד משתמשים במטרונום כשאנחנו מנגנים כדי שנוכל להיות מדויקים, אבל עם התזמורת, הכל זז כל-כך מהר שזה כמעט בלתי אפשר לנגן בזמן. בדרך כלל יש לחברי הלהקה את החלק הסימפוני של השירים באוזניה ואנחנו מופיעים ככה, אבל עכשיו זה לא היה ושמענו תזמורת אמיתית מנגנת - כמובן שהם טעו פה ושם, אז זה היה מעט מלחיץ... אבל כל העבודה הרבה השתלמה. היו לנו חברים שהגיעו להונגריה מכל רחבי אירופה כדי לצפות בהופעה ואני מקווה שאלבום ה-Live יצא טוב, אנחנו עובדים על העיצוב שלו ברגעים אלו...


ההופעה תצא רק בתור אלבום או גם כ-DVD?

רק בתור אלבום... לא היה לנו זמן לארגן צוות צילום בזמן כל-כך קצר, אז החלטנו לעבוד רק על הדיסק.


לפני כחודש וחצי עשיתם גם כמה הופעות מיוחדות עם פירוטכניקה בהולנד. איך היה לעבוד על המופעים האלה? הייתם צריכים לקחת אילו אמצעי זהירות על הבמה?

כן, לטכנאי הפירוטכניקה היו אורות כחולים על הבמה ובערך 10 דקות לפני שהוא הפעיל את האש היינו רואים את האורות מהבהבים כמו אזעקה, אז קיבלנו אזהרה שהולכת לצאת אש. כמובן שלפני ההופעה אנחנו יודעים אילו שירים ישלבו אש ובאיזה חלק, אבל כשאנחנו על הבמה ובתוך הרגע לפעמים אנחנו שוכחים [צוחקת] שאש עומדת לצאת מהצינורות אז האורות הם תמיד אזהרה טובה. כמו כן הטכנאי שלנו תמיד צופה בלהקה ואם הוא מבחין שלא ראינו שהולכת לצאת אש הוא לא יורה אותה, הוא לא לוחץ על הכפתור... לא הייתה תקרית Metallica... [צוחקת]...


אף אחד לא יצא עם כוויות או משהו?

לא... [צוחקת]... למזלנו לא!


חוץ מ-Epica, במהלך השנה עשית גם כמה הופעות אורח עם להקת Kamelot על הבמה והשתתפת במספר פרוייקטים כמו האלבום של Sons Of Seasons ובאופרת המטאל Equilibrio ביחד עם להקת Xystus. מה תוכלי לספר לנו על שיתופי הפעולה האלו?

עם Sons Of Seasons זה מאד קל כי Oliver Paltoai [הקלידן של Kamelot] הוא החבר שלי [צוחקת]... אז אני מאד מעורבת עם כל הפרויקט בגלל שאני מקשיבה למוזיקה כל יום ואני עובדת איתו על זה לפעמים. אני עוזרת להם, מצלמת תמונות ועושה עבודת פרומושן כי אני חושבת שהמוזיקה שלהם נהדרת. זו הלהקה הראשונה של Oliver, להקה משלו. כשהוא ניגן עם Circle II Circle , Doro ו-Kamelot זה תמיד היה בתור חבר להקה וזו לא הייתה המוזיקה שלו, למרות שהוא גם כתב ללהקות האחרות, אבל Sons Of Seasons זה ממש שלו. אני מאד גאה בלהקה ואני שמחה שיוצא לי לעבוד איתו על כמה שירים ולקחת חלק בכל תהליך היצירה. אני חושבת שזה נהדר ליצור להקה. Epica קיימת כבר מספר שנים, אבל זה משהו רענן, ונחמד לראות איך זה מתפתח. בתקווה האלבום יצא מתישהו במהלך חודש מרץ בשנה הבאה והם יעשו מספר הופעות בהולנד, גרמניה ובלגיה. אני הולכת להגיע לשם גם להתארח בכמה שירים...

Equilibrio, או כמו שהם אומרים, אופרת הרוק \ מטאל... קודם כל הקלטנו את האלבום, ששוחרר בסוף הקיץ, והמחזה עצמו התקיים בחודש יולי. היו לנו 5 הופעות ברציפות בתיאטרון מאד נחמד באוטרכט [הולנד] וזה היה מאד מוצלח. 2 ההופעות האחרונות הוקלטו, ה-DVD ישוחרר במהלך חודש ינואר וגם הולכת להיות הופעה מיוחדת עם Xystus. זה גם היה משהו מאד שונה מ-Epica בגלל שהייתי צריכה לשחק על הבמה ולא הייתי בטוחה שאני מסוגלת לכך. תחשוב על זה, שחקני מחזות זמר אמיתיים למדו 4 שנים כדי לעשות את זה, אנחנו היינו 3 מוזיקאי רוק - George Oosthoek מלהקת Orphanage לשעבר, Bas Dolmans הסולן של Xystus ואני - שהיה להם אפס ניסיון על הבמה (בכל הנוגע לתאטרון ולמשחק) והיו לנו שבועיים לקחת כמה קורסים למשחק ושירה כדי ללמוד איך לעשות את זה.

היו איתנו גם שני שחקנים, שהם כוכבים מאד גדולים בסצנת מחזות הזמר והם עזרו לנו פה ושם, היה להם ניסיון רב. לקח לי קצת זמן עד שנכנסתי לסיפור וממש שיחקתי. רק בהופעה האחרונה, החמישית (עשינו 5 הופעות תוך 4 ימים) הרגשתי כאילו אני כבר לא עצמי ושאני ממש הדמות הזו. אז לקח לי קצת זמן להיכנס לזה אבל אני חושב שהפרוייקט היה מאד מוצלח. כולם עבדו מאד קשה כדי לעשות אותו בזמן כה קצר וקיבלנו רק תגובות טובות בגלל שהרבה אנשים לא ציפו שזה יהיה כל-כך מקצועי או הפקה כל-כך גדולה. מאד שמחתי לקחת בזה חלק וכמובן, למדתי המון. עכשיו נראה מה יגיע בעתיד [צוחקת]...


איך את מוצאת זמן עם Epica וכל הפרוייקטים האחרים שלך? את עובדת על משהו נוסף כרגע?

עכשיו אנחנו עובדים על האלבום החדש של Epica ואני עדיין עובדת עם Sons Of Seasons וכמה הופעות אורח. עם Epica תמיד יש לנו תקופה עמוסה ואז יש לנו תקופה שאין לנו יותר מדי מה לעשות בה, אז זה נותן לנו זמן ומקום לפרוייקטים אחרים. לדוגמה, כשהקלטתי שיר ל-Kamelot זה לקח לי רק יום אחד, כמו כן גם ל-Primal Fear ו-Ayreon... כל פרוייקט כזה לוקח בערך יום אחד... כמובן שאני צריכה ללמוד את השירים מראש, אבל אני יכולה לעשות את זה גם בבית. עדיין יש לי זמן לעשות דברים אחרים שאני אוהבת, זה לא שלוח הזמנים שלי כל-כך עמוס, אפשר להסתדר עם הכל.


מכיוון שאנחנו לקראת סוף שנת 2008, תוכלי להיזכר בכמה מאלבומי המטאל האהובים עלייך השנה? יש משהו מיוחד שהקשבת לו?

אני מעריצה מאד גדולה של Opeth ואני ממש אוהבת את האלבום החדש שלהם, Watershed. תכננתי ללכת להופעה שלהם בקלן [גרמניה] ב-10 לדצמבר אבל אנחנו טסים לישראל אז אני אצטרך לומר ל-Mikael Åkerfeldt [סולן Opeth] שאני לא מגיעה, זו הייתה אמורה להיות הפעם הראשונה שאני ממש רואה אותם בהופעה. הייתה לי הזדמנות לראות אותם בפסטיבל Wacken כשהייתי שם עם Kamelot אבל מזג האוויר היה רע והייתי צריכה להיזהר לא חלות אז הייתי צריכה לחזור למלון... אני מקשיבה גם למוזיקה אחרת, לא מטאל... קניתי את הפס-קול של הסרט הצרפתי "אמלי" במהלך סיבוב ההופעות האירופאי. כשעשינו סשן חתימות בחנות דיסקים יכלנו לבחור משם דיסק ואני לקחתי את זה... אני גם אוהבת את Katy Perry [צוחקת]... שזה סוג של מוזיקה פופ...


אל תדאגי! אני לא אשרוף אותך על המוקד...

[צוחקת]... אני גם אוהבת את Eva Cassidy שלא נמצאת בחיים, אבל הקליטה כמה קאברים מעולים. יש לי עוד הרבה אלבומים... אה, קניתי את האלבום החדש של Guns N' Roses, זו מתנת חג מולד ל-Oliver, אז אני עדיין לא יכולה לומר על זה שום דבר.


אני לא אספר לו!

או, הוא יודע שהוא הולך לקבל את זה! [צוחקת]... שמעתי שיש אנשים שאוהבים את האלבום ויש שלא בגלל שזה לא ממש אלבום של Guns N' Roses, זה רק Axl...


כן, גם אני אקשיב לאלבום בעוד חודש או משהו כי עכשיו כל הבאז נכנס לראש וקשה באמת להחליט אם זה טוב או לא.

כן, זה נכון, אתה צריך להקשיב לזה בעצמך ואז להחליט.


טוב עכשיו נגיע לסיבה העיקרית מאחורי הראיון, הביקור הקרוב שלכם בישראל. קודם כל, מה תוכלי לספר לנו על החוויה שלך מהפעם האחרונה שהייתם פה?

אני חושבת שהיינו שם ב-2005... או 2006...


כן, זה היה ב-2006...

זה גם היה במהלך דצמבר, לא?


אני חושב שזה היה לקראת סוף מאי [למעשה זה היה בתחילת יוני, אבל לא זכרתי גם]...

אה אוקי, אני מעט מבולבלת [צוחקת]... זה מה שקורה כשאתה עושה סיבובי הופעות בכל העולם, אתה מאבד תחושה של זמן. אז כן, היינו בתל-אביב וגם היה לנו יום חופשי, הלכנו לחוף ונשרפתי כמובן [צוחקת] כי שכחתי לשים קרם נגד שיזוף. טיילנו קצת וניסיתי איזה משקה ישראלי עם סוג של סודה, מנטה ולימון, אני לא יודעת אם יש לזה שם, אבל אהבתי את זה. ההופעה עצמה הייתה מדהימה, זו הייתה הפעם הראשונה שלנו בישראל וזה היה רועש... הקהל צעק כל-כך חזק שלא יכלתי לשמוע את הקול של עצמי, יכלתי לתת את המיקרופון למישהו בקהל והוא היה ממשיך את שאר ההופעה. הייתה אנרגיה מעולה, היה מאד חם, מאד דביק ושטוף זעה, אבל כן, אני ממש מצפה לחזור. אני חושבת שעדיין יש לכם מזג אוויר טוב שם?


כן, השמש עדיין זורחת... מוזר, אבל אני מניח שלא תתנגדו.

[צוחקת]... מעולה!


יש לכם אילו תוכניות לטייל במהלך הביקור הקרוב?

אנחנו טסים ביום שלפני, אני חושבת שנגיע באמצע היום, אבל אנהיה עייפים כי אנחנו צריכים להיות בשדה התעופה ב-4 בבוקר. אחרי ההופעה נצטרך לעזוב ממש מוקדם בבוקר ונגיע בערב בחזרה לבית. אין לנו יותר מדי זמן לטייל, אנחנו נהיה עייפים מהטיסה, אבל אולי, נראה... אם יהיה לי זמן ומזג האוויר יהיה נוח אז כמובן שאני אשמח לצאת לטייל ולקחת כמה תמונות.


למה נוכל לצפות ולא לצפות לשמוע בהופעה? יש לכם הפתעות שאת מוכנה לקלקל לנו?

[צוחקת] אז זו לא תהיה הפתעה! אנחנו ננגן כמה שירים ישנים... לא נעשה רק דברים מהאלבום האחרון, נשלב בין כל 3 האלבומים... אולי אפילו ננגן שיר אחד מה-"Classical Conspiracy"...


חוץ מהופעות, מה התוכניות של Epica לשנת 2009?

בתקווה במהלך ינואר נתחיל להקליט את האלבום הבא שלנו. אישרנו השתתפות גם בכמה פסטיבלי מטאל מגניבים במהלך הקיץ. לא יהיו לנו הרבה הופעות לפני שהאלבום החדש ישוחרר - אולי נעשה כמה פה ושם כדי לנגן כמה שירים חדשים, אבל אני מניחה שסיבוב ההופעות האמיתי יחל לקראת הסתיו בשנה הבאה. בנתיים ניקח הכל בקלות ונוודא שאנחנו כותבים אלבום יותר טוב מאשר The Divine Conspiracy. יש לנו גם חיים פרטיים, Mark מגיע הרבה לאמריקה כי יש לו שם חברה - גם זה גוזל זמן [צוחקת]... אז ב-2009 אנחנו נתמקד באלבום החדש ובחיים הפרטיים שלנו.


בבקשה תסבירי לכל מי שעדיין לא החליט למה כדאי להגיע לראות אתכם בשבוע הבא ומה יקרה אם לא?

[צוחקת]... אם מישהו לא יגיע אני אבעט לו בתחת! [צוחקת]... אני מקווה שכולם יגיעו בגלל שעכשיו תוכלו גם לשמוע שירים מתוך The Divine Conspiracy... זו הולכת להיות הופעה מאד אנרגטית, זו ההופעה האחרונה שלנו לשנה וזה יהיה נהדר לחגוג אותה עם המעריצים שלנו מישראל... ואז לכולנו יהיה חג מולד שמח [צוחקת]...


...את צריכה לומר "חנוכה שמח" במקום!

חנוכה שמח! כן! אני צריכה להתאמן על זה... [צוחקת]...


לסיום, תוכלי לשלוח איזה מסר נחמד למעריצים שלכם?

אני מקווה שכולכם מחכים בסבלנות לאלבום החדש שלנו, הוא הולך להיות מעולה. זה נהדר שאנשים תומכים ב-Epica, אפילו בימים הרעים כמו בתחילת השנה... כל-כך הרבה אנשים היו נחמדים וגם המעריצים שלנו מישראל. אני חושבת שזה נהדר שיש לנו הזדמנות להגיע לישראל, לפגוש תרבות שונה, את המעריצים שלנו, ובכללי לטייל בכל העולם ולנגן את השירים שלנו. תודה לכולם, אני מקווה לראות אתכם שוב בהופעה שלנו!

[ לראיון באנגלית ]

[ פרסם תגובה / קרא תגובות (12) ]
:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

Grand Magus – Wolf God

Sacred Reich – Awakening

Obsidian Tide - Pillars of Creation

Periphery – Periphery IV: Hail Stan

Slipknot – We Are Not Your Kind

Shredhead - Live Unholy
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

ראיון:
חוגגים עשור - ראיון עם סימון סימונס, סולנית להקת Epica

סקירת הופעה:
שנת הסבל - סקירת הופעתן של Orpheus Blade / Clapsodra

ראיון:
נותנים את הלב ואת הנשמה האפלה - ראיון עם Christos Antoniou, גיטריסט להקת Septicflesh

כתבה:
המדריך אל התופת – ערכת הפתיחה לבלאקר המתחיל.

סקירת הופעה:
זומבים בבארבי- Shredhead משיקים אלבום במועדון הבארבי

סקירת הופעה:
הקול הנשי שואג - סקירת הופעתה של להקת Arch Enemy בישראל
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[16/11/2019]
AREWEDEAD - EP Release Show w\ Shredhead\ 03
[19/09] Septicflesh בישראל
[23/09] Desert - Album Release Show
[28/09] פסטיכסאח 2019 ירושלים
[10/10] Epica בישראל
[16/10] Scarfest 2019
[31/10] Cradle Of Filth בהאלווין בבארבי
[13/11] Annihilator בישראל
[16/11] Harakiri For The Sky
[16/11] Shokran בישראל
[11/12] Amorphis Live In Israel
[26/12] חג האור-פנד-לנד המסורתי
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::