1. Superheroes
  2. Spooks In The Attic
  3. Blessing in Disguise
  4. Judas At The Opera
  5. The Spirit
  6. Superheroes - Epic Version

נראה כי לא עבר הרבה זמן מאז ששמענו מהפסיכופטים האלה שעומדים מאחורי ענקית הפאוור הגרמנית Edguy. האלבום האחרון של הלהקה, Hellfire Club, עדיין מתנגן אצלי במערכת ועד לאחרונה הוא לא הפסיק להיות חלק ניכר מסיבוב ההופעות של הלהקה שערך כמעט שנה וחצי. באחת מאותן הופעות, זו שהתקיימה בפסטיבל וואקן השנה, זכור לי איך טוביאס, הסולן המשוגע, עיוות את הסוף של השיר "The Piper Never Dies" ולא הפסיק לנדנד בקשר ל-EP החדש העונה לשם Superheroes שיצא ב-5 בספטמבר ברחבי העולם. ובכן, יש עולם ויש ישראל, כי רק לאחרונה יצא לי להניח את ידי על אותו מיני-דיסק מדובר ולשמחתי אף יצא לי לראות את גרסת ה-DVD העונה לאותו שם (אך שונה לגמרי בתוכן) שיצאה באותו יום.

אם Helloween הייתה להקת הפאוור מטאל המשוגעת של שנות ה-80 המאוחרות, להקת Edguy תפסה את המקום שלה איי לשם לקראת סוף שנות ה-90 וכעת לטעמי היא מחזיקה בתואר ללא מתחרות. רק מלהסתכל על העטיפה של הדיסק אפשר כבר להבין שלא מתעסקים פה עם עוד להקה נורמאלית ואם יצא לכם לראות את ה-DVD (שכמו שטוביאס הבטיח, נמכר במחיר של סינגל – גם בישראל), אני בטוח שתסכימו איתי. אמנם אורכו הכולל של ה-DVD הוא רק 77 דקות, אך הוא מצליח לספק הנאה מרובה ובמיוחד הרבה צחוקים. נתחיל ביומן מסע של הלהקה ברחבי העולם, עם הפרשנות של טוביאס לכל מיני מקומות שהלהקה ביקרה בהם. הבחור לא שפוי לגמרי וסוף סוף יש תיעוד לתופעה הזו, איזה כיף. משם זה ממשיך ליומן ההקלטות של ה-EP החדש שעליו נדבר עוד מעט ואפילו כולל "קטעים בלעדיים" מהאלבום החדש של הלהקה שיקרא Rocket Ride ויצא בחודש ינואר. אם זה לא מספיק, נמצא פה גם הוידאו-הקליפ המלא לשיר הנושא של האלבום, שכולל הרבה בחורות, לבושות כשפנפנות, אשר מנסות לברוח מחברי הלהקה החולארות שצדים אותן בעזרת רובי צעצוע – ככה עושים קליפים! לסיום אפילו נמצא פה חלק "מאחורי הקלעים" של הקליפ ששוב מציג את האנשים שעומדים מאחורי המעשים הלא-שפויים של הלהקה.

בחלק היותר רציני של ה-DVD ניתן למצוא 3 קליפים שצולמו בהופעה חיה של הלהקה ב-Sao Paulo שבברזיל מתוך הופעה מושקעת שכללה את כל התפאורה של הסט האירופאי, מה שלדברי טוביאס היה מסובך מאד לארגן בדרך. ההופעה התרחשה איי שם ב-2004 וכיאה לאותה תקופה, השיר הראשון שהלהקה בחרה לפתוח איתו נקרא "Mysteria", שהוא גם השיר שפותח את האלבום האחרון כשבדיוק כמו שם הוא מתחיל במילים המבשרות על ה-"פריק-שאוו" של Edguy – בזה הם צודקים. טוביאס, הסולן האינפנטיל, לאחר שחזיתי במו עיני כשהוא טיפס על במה בגובה 15 מטר ושר משם שיר שלם, הפעם הגיח מהאוויר בעזרת חוטים והחל לשיר במלוא הכח. לא יודע אם זה רק אני אבל הבחור נראה קצת תשוש מבחינת השירה, או שככה זה בהופעות, בכל אופן, זה נשמע קצת שונה אבל זה לא מפריע במיוחד. חברי הלהקה מראים גם הם יכולות ונותנים בראש לאורך כל השיר וכן גם בקטעים הבאים שהם "Under The Moon" המקפיץ ו-"Navigator" האפי… זה בהחלט העלה בי זכרונות מגרמניה ובסאוונד דולבי 5.1 זה אף נשמע כמעט כמו שם. *סניף*

אבל עזבו שטויות, עכשיו נעבור למוזיקה עצמה. ה-EP החדש של הלהקה כולל 5 טראקים חדשים וגרסה נוספת לשיר הנושא, הפעם במתכונת "אפית" עם פסנתר. טוביאס בהחלט אוהב לנגן על הכלי הזה והוא אפילו עשה את זה כבונוס ב-EP הקודם של הלהקה שיצא לפני כשנתיים. בכל אופן, השיר הראשון "Superheroes", הוא שיר חזק, מקפיץ, נותן בראש ואפילו מצליח להציג סאוונד חדש אצל Edguy. אולי זה מכיוון שהפעם חברי הלהקה לקחו את Sascha Paeth – מפיק העל שידוע בעבודתו עם Rhapsody, Luca Turilli ו-Avantasia, אופרת הרוק של טוביאס שיצאה לפני כמה שנים – ואני חייב לומר שהוא והלהקה מתאימים כמו גזר לארנב (השפנפנות עוד תקועות לי בראש). השירים נשמעים הרבה יותר זורמים וקלילים ושילוב הקלידים והמלודיה הרבה יותר בולט בהם, יש גם הרבה גיוון בצלילים כמו שאפשר לשמוע בשיר השני "Spooks In The Attic" שלוקח קצת סטייל שנות ה-80 בנגינה ובקצב שלו.

מיד ממשיכים לשיר השלישי שנקרא "Blessing In Disguise" והוא נכנס כאן בתור הבלדה הכובשת. מה שהפתיע אותי כשהקשבתי לו לראשונה זה השילוב הדק של כמה צלילים אלקטרוניים, משהו שדיי מחדש אצל הלהקה ולא פוגם בשום צורה בה. השיר עצמו מאד מרגש, טוביאס מראה שהוא גם יכול להיות רציני לפעמים עם שירה כובשת ומלאה כאשר הפזמון האפי נחקק טוב בזיכרון. יש פה גם סולו חזק ביותר שמראה פעם נוספת שהלהקה יודעת לעשות שירים עוצמתיים וטובים. השיר הבא לעומת זאת, מחזיר אותנו למסלול. "Judas At The Opera", למרות שאורכו עולה על 7 דקות הוא זורם נהדר ובמיוחד עם הופעת האורח של מייקל "קישקע", סולן להקת Helloween לשעבר. פה ושם ניתן לשמוע קצת נגיעות מ-Avantasia מבחינת השירה והקצב אבל בסה"כ אלו עדיין Edguy וזה מה שבולט פה. לבסוף, "The Spirit" מגיע ומתחיל דווקא בשירה רגועה על רקע גיטרה אקוסטית, אך לא עוברת דקה ואנחנו חוזרים לקצב יותר נורמאלי. השיר פחות או יותר נע בין המקצבים האיטיים וכולל קצת פחות מהשירה הכובשת של טוביאס. גם פה אבל יש סולו לא נורמאלי ולשמחתי הוא קצר ולעניין, ככה צריך לעשות. וזהו למעשה.

לפי מה שהבנתי האלבום הבא של הלהקה לא יכלול את השירים של ה-EP, אז אם אין לכם סבלנות ואתם חייבים להזריק איזה מנת Edguy לוריד, אני ממליץ לכם לקחת את "Superheroes" לסיבוב. גם ה-DVD, למרות שאינו כולל את השירים החדשים מה-EP, מספק הנאה רצופה ובמחיר המצחיק שאפשר להשיג אותו אני חושב שהוא חובה לכל מעריצי הלהקה, לפחות עד שנשמע על DVD מלא ונרחב יותר. כפי שנראה, Edguy ממשיכים להחזיק במושכות הפאוור מטאל הבועט ואני לא יכול לחכות עד לפעם הבאה שיצא לי לשמוע אותם, אם זה בהופעה או בעוד איזה וידאו-קליפ הזוי. הם בהחלט גיבורי-על!