בשנת 1981 הם קמו כלהקת רוק מתקדם, אבל מייד עברו לתחום ההארד רוק המלודי, בשנת 86 הם הוציאו אלבום פאר, ובשנת 2005 זכיתי לראות אותם בזכות האיחוד מחדש שלהם. אין חובב רוק שלא מכיר את הלהקה הזאת, כמו שאין אנשים שלא מכירים את השיר הידוע The Final Countdown.

איך אתה יודע שהגעת להופעה של יורופ? להבדיל מהופעות רוק ומטאל אחרות, פה תמצא בנות שלא בגיל הטיפש-עשרה אלא באמצע שנות ה-20 ומעלה, ובנוסף הבנות יהוו את רוב הקהל בהופעה, נהדר בהחלט. יורופ התאחדו לאחרונה ואף הוציאו אלבום לא רע שכמובן לא מגיע לקרסוליים של קודמיו, אך האיחוד הזה היה כדאי.

את ג'ון נורום שמעתי היטב באלבום הסולו של דון דוקן,באלבומי סולו של עצמו ובאלבום האולפן הלפני אחרון של דוקן,לג'ואי טמפסט בעל הקול הזמיר התגעגעתי, ומתברר שהבחור נראה ונשמע פשוט נפלא גם בגילו המתקדם, מתרוצץ על הבמה ללא הרף כאילו עדיין מדובר בשואו של להקות שנות ה-80 וממשיך להיות בעל עיניים שובבות כשזה נוגע לבחורות בקהל איתן הוא מנהל רומן במהלך כל ההופעה. אם בשנות ה-70 הייתה זאת להקת ABBA עם השירים המלודיים שכבשו את העולם, הרי שבשנות ה-80 היורשת השבדית היא להקת Europe שהוציאה אינספור להיטים והתפרקה אחרי 10 שנות פעילות בלבד.

האסטוריה הוא מקום שידוע בסאונד לא מזהיר במיוחד, ולמרות זאת הוא מקום נחשב מאד להופעות בלונדון. הסאונד של יורופ בהופעה היה ממש טוב, אמנם שמעו רוב הזמן את ג'ון נורום יותר חזק בבאלאנס מאשר את הקלידים, אבל בסה"כ הכל השתלב יפה מאד. נראה כאילו החבר'ה לא התבגרו, השואו הוא כמו של פעם, המכנסיים הם אמנם לא מכנסי עור אך מכנסי ג'ינס צמודים כיאה לרוקרים מזדקנים, הדיאלוג עם הקהל הוא בדיוק כמו בהופעות הישנות של הלהקה, ואפשר לזהות בקלות שהלהקה נהנית מכל רגע על הבמה, בדיוק כמו שהמעריצים נהנים מכל רגע בהופעה. ג'ואי טמפסט עדיין מספק את הסחורה על הצד הטוב ביותר, עוזרים לו במהלך כל ההופעה, גיטריסט העל ג'ון נורום והקלידן מיק מיכאלי שתורמים קולות רקע חשובים. הלהקה פתחה את ההופעה עם מספר שירים מהאלבום החדש.

אך לא זנחה את האלבומים הקודמים והידועים שלה.לאחר מכן הלהקה מבצעת את השיר הידוע Wings of Tomorrow וגם את Seven Doors Hotel. במהלך ההופעה עובר ג'ואי טמפסט לגיטרה אקוסטית ומנגן את Open your Heart והבלדה הידועה Carrie, הקהל בשחקים.

הלהקה מסיימת את הסט לאחר כשעה וחצי , עם השיר Rock The Night, שמקפיץ את מאות האנשים שבאו להופעה ויודעים כל מילה של הלהיט הזה. לאחר מכן הלהקה עולה להדרן, מבצעת את Start From the Dark, אחריו את הלהיט הידוע Cherokee, וכמובן לסיום… ניחשתם נכון The Final Countdown, נורום עושה את הסולו הידוע אחד לאחד, טמפסט לא מפספס טונים בשירה והשיר הזה הוא הסיום המושלם להופעה הזאת.

לסיכום נהניתי מאד בהופעה הזאת, למרות גילם המתקדם , חברי להקת Europe נותנים שואו מצוין, מפגינים כימיה על הבמה, ובסופו של דבר מענגים את המאזינים.

(טל רודס)