ההיכרות הראשונה שלי עם Children הייתה דרך פוסטר בד ענק בחדר של חבר, בתחילת החטיבה. מלאך המוות הענק שהופיע שם תפס לי את תשומת ליבי והתחלתי לחרוש בחיפושים נרחבים אחרי שירים ואלבומים שלהם. זאת הייתה תקופה של גילוי להקות וז'אנרים חדשים במטאל ומיד התחברתי לסגנון הנשכני של החבורה העצבנית מפינלנד. מאז עברו כמה שנים טובות, והשירים המוכרים והטובים של Children התערבבו בסטליסט יחד עם עוד עשרות להקות אחרות שהכרתי מאז.

המפגש השני שלי איתם הגיע בקיץ האחרון בפסטיבל WACKEN ה-22 שבגרמניה. בשבוע שלפני הפסטיבל הדבר היחידי שעניין אותי היה לסדר לעצמי את לו"ז ההופעות בצורה מדויקת כדי לא להפסיד אף הופעה מעניינת. Children הופיעו ביום האחרון, הלהקה האחרונה (עלו ב-00:30 בלילה). אחרי הופעה מדהימה של Kreator (שנגמרה ב-23:00) החלטתי שאני הולך להתקלח וקצת לנוח באוהל אחרי שהרחתי כמו זיהום מלא בחול זיעה וBecks. בזמן שהתקלחתי במתחם הקמפינג הקרוב ביותר לבמה שמעתי את Motorhead מנסרים ברקע (לא מעריץ גדול). כל מתחם הקמפינג היה ריק מאדם וחשוך כמעט לגמרי, ולכן הייתה לי אפשרות לנוח באוהל בשקט. חשבתי בתמימותי שאחרי שאנוח אני אזכה למצוא כוחות חדשים וארוץ לשמוע את Children. לצערי, אחרי יום מתיש של הופעות מ-12 בבוקר – שמעתי את השיר הראשון של Children מהאוהל, ונרדמתי. קמתי מוקדם בבוקר שלמחרת בהחלטה נחרצת – להתעורר לצלילי להקת בלאק מטאל מלאה בגראולים לתוך האוזן ב-6 בבוקר זה לא תענוג, וחשוב מכך – להופעה של Children בארץ, אני מגיע בוודאות. ברגע שחזרתי לארץ הכנתי לעצמי רשימה של מיטב השירים של ההרכב מכל השנים והתחלתי לחרוש.

ועכשיו לדבר האמיתי – האוסף החדש Holiday At Lake Bodom מבית היוצר של Alexi וחבריו.

אני דווקא רוצה להתחיל בהתייחסות לגרסת הכיסוי המדהימה לI'm Shipping Up To Boston – השיר המזוהה ביותר עם להקת Dropkick Murphys האמריקאית. הגרסה הזאת תגרום לכל מטאליסט לרצות לגנוב קרשים מאתר בנייה, לבנות רפסודה רעועה ולצאת למסע עם קפטן ג'ק ספארו ברחבי תבל. Children שיכורים במיטבם בגרסת המנסרים מבוסטון. קאבר המפתיע הנוסף באוסף הוא Jessie's Girl של Rick Springfield. Children מגלה את הצד הפופי שלה ומוסיפה לו את האפלות והעצבנות כמיטב המסורת. אני בטוח שSpringfield לא דמיין לשמוע את השיר שלו ככה, בזמן שכתב אותו ב-1980. הוא יופתע לטובה. השיר הראשון שלהם שהכרתי בימי החטיבה היה דווקא הקאבר של somebody put something in my drink ומיד התחברתי. זאת להקה שמוציאה קאברים מצויינים לאורך השנים.

אלבום האוסף החדש מכיל את כל מה שמעריץ אמיתי מחפש – נתחיל מהעיצוב והחוברת: על העטיפה מצוירים 7 קלפים שעל כל אחד מהם מופיע מלאך המוות בגרסתו השונה (עפ"י כל אחד מעטיפות אלבומי הלהקה הכלולים באוסף). אחלה דרך ויזואלית לסכם 15 שנות פעילות. החוברת – מכילה מידע על כל אחד משירי האוסף מחבריי הלקה עצמם. Alexi וחבריו מסבירים את החיבור שלהם לשיר, מה הוא מייצג, וסודות מההקלטות (בנוסף לסיפורים מצחיקים וקטעי היסטוריה). המארז מכיל דיסק בונוס עם סרט דוקומנטרי שנקרא 15 years of wasted youth )20 דקות). עפ"י השם נדמה שהוא מסכם את 15 שנות הלהקה, אך אל תחפשו כאן סיפור, היגיון או מסר. מדובר בסיקוונס הקאות, הקלטות, הופעות, ומקרי jackass שונים מטורים שונים של הלהקה מ-2008 ועד היום. הסרט עוסק בין היתר בהעלמות חברי צוות בגלל שתיית יתר, צילום חברי הלהקה נוחרים בזמן שינה, ונגינה בלתי פוסקת. האמת, דרך לא רעה לסכם 15 שנים. הדיסק כולל גם וידאו קליפ חדש לשיר Shovel Knockout מהאלבום האחרון של הלהקה הכולל צילומים מסיבובי ההופעות האחרונים של הלהקה ומראה כמו בסרט את אורח חייהם של חברי Children בtour bus שכולל בעיקר ויסקי, בירות, הקאות, והאנגובר של חברי הלהקה בבוקר שלמחרת (בזמן שחברי הצוות מקימים את הבמה להופעה הבאה).

האוסף מכיל 20 שירים עם 15 שנות פעילות מאחוריהם. בחירת השירים מדויקת. גם מעריץ שמעולם לא שמע על הלהקה והאוסף ייפול לידיו, יוכל אחרי שמיעה קריאה וצפייה אחת במארז להתחבר ולהבין את סגנון המוזיקה והחיים של חברי הלהקה. בניגוד להרבה להקות ותיקות שעם השנים משנות את הסגנון המוזיקלי שלהן ונוגעות בכל מיני סוגי ז'אנרים אחרים, Children מצליחה לשמור על קו מוזיקלי רציף לאורך 15 שנים, ולא נראה שהם בדרך לעצור. האלבום נשמע כאילו הוקלט כולו באותה התקופה. השיר היחיד שחסר לי להשלמת האוסף הוא Bastard Of Bodom, אחד השירים האהובים עליי של ההרכב שנוגן רק פעם אחת בהופעה חיה ע"י הלהקה בטורנטו ב-2006.

המפגש השלישי שלי עם Children היה בנובמבר האחרון בבארבי ת"א. אחרי שנרדמתי לצלילי Bodom Beach Terror בוואקן, סוף סוף יצא לי לראות את החבורה מאגם בודום פנים אל פנים. צילמתי את ההופעה שלהם ובמשך שעתיים לא ירד לי החיוך (המלא בכעס וגישה מזלזלת כמיטב המסורת של הלהקה) מהפנים. לסיכום, האוסף הזה הוא כל מה שמעריץ מתחיל או ותיק מחפש – דרך להכיר ולהבין מי היא Children Of Bodom, להיזכר במיטב השירים ולהכיר את המסורת של הלהקה.