1. Wildest Dreams
 2. Wrathchild
 3. Can I Play With Madness
 4. The Trooper
 5. Dance Of Death
 6. Rainmaker
 7. Brave New World
 8. Paschendale
 9. Lord Of The Flies
 10. No More Lies
 11. Hallowed Be Thy Name
 12. Fear Of The Dark
 13. Iron Maiden
 14. Journeyman
 15. The Number Of The Beast
 16. Run To The Hills

צריך לראות כדי להאמין את גודל ההשקעה וכמות האנשים שעובדים סביב המפעל הזה שנקרא Iron Maiden. הדיוידי החדש, שהוצאתו נדחתה בכמה חודשים ושהיה אמור להיות מצורף לאלבום ההופעה יצא סופסוף! הדיוידי המשולש מכיל למעשה את אותה הופעה שיצאה לפני כמה חודשים תחת אותו שם בשני פורמטים: דיסק אחד עם סאונד בפורמט דולבי 5.1 והדיסק השני בסטריאו רגיל. הדיסק השלישי מכיל תוספות ובונוסים – ויש הרבה כאלו. גם אחרי 25 שנה של סיבובי הופעות אין ספק שמיידן הם המלכים הבלתי מעורערים של הופעות מושקעות ושואו אדיר. הסולן ברוס דיקינסון שולט בקהל כמו במטה קסם בכל רגע בהופעה והקהל כהרגלו מהווה חלק בלתי נפרד מההופעה.

ההופעה שהוקלטה בגרמניה בנובמבר 2003 נפתחת בסערה עם השיר "Wildest Dreams" מהאלבום האחרון. ומאותו רגע מכונת המטאל לא מפסיקה לרגע. מאחד השירים החדשים עוברים מיידן לבצע את להיטיהם הוותיקים יותר כמו "Wrathchild" ,"Can I Play With Madness" ו-"The Trooper". הכימיה הגדולה בין הנגנים והניסיון הרב שצברה הלהקה ניכרים בכל רגע נתון על הבמה – כל העסק פשוט נראה כל כך קל כשרואים את התוצאה הסופית. הגיטריסטים Adrian Smith ו-Dave Murray פשוט נותנים את הרושם כי הם שני אברים של גוף אחד שלם… (סלחו לי על התיאור הציורי).

התפאורה והתאורה המושקעת משלימות את התמונה הכללית עד כדי רמה של תיאטרליות. אמרנו תיאטרליות – אמרנו ברוס דיקינסון – האיש פשוט מגיש כל שיר מהלב והנשמה, מחליף תלבושות בהתאם לאווירה של השירים, עוטה מסיכות ומפעיל את הקהל גם בהינף ציפורן. אחד השיאים בהופעה היה לטעמי "Paschendale". ההקפדה על הפרטים הקטנים מורגשת פה – אפילו אנשי האביזרים, שכל תפקידם להניח גדרות תיל ובובות דמה על הבמה, עולים לבושים במדי קרב סטייל מלחמת העולם הראשונה ותורמים לכל אווירת השיר. אך הרגע המרגש בהופעה היה דווקא השיר האקוסטי והלא אופייני למיידן, "Journeyman". כל הלהקה הורידה הילוך והוכיחה את עוצמתה גם ללא דיסטורשנים. כמובן שגם ההופעה הקבועה של אדי לא נפקדה והפעם הוא מופיע בשיר "The Number Of The Beast" וכרגיל זוכה להתגרויות מצד הגיטריסט Janick Gers.

מה בכל זאת לא אהבתי, מעט מדי שירים, 105 דקות, רק 16 שירים, לא כולם מהטובים של הלהקה לטעמי (למה לכלול בסט כזה קצר את "Lord Of the Flies" המשעמם). אין שיר אחד לרפואה מהאלבומים הגדולים של הלהקה Powerslave ו-Somewhere In Time, לא ייאמן, אבל אף שיר… מיידן רגילים לתת הופעות של שעתיים ויכלו לכלול בסט של השירים עוד 3-4 שירים. גם את העריכה של סטיב האריס לדיוידי לא ממש אהבתי, בדומה לדיוידי הקודם "Rock In Rio", גם כאן המעברים בין המצלמות מהירים מדי בשביל העין האנושית. המעברים בין צבע לשחור-לבן וחזרה גם הם לא ממש לעניין ודי מעצבנים. נקווה שאת ההוצאה המחודשת של הדיוידי "Live After Death" לא יהרסו בעריכה וישאירו אותו ערוך כפי שיצא לפני 20 שנה.

ומכאן לתוספות, ויש המון!!! שלוש שעות של תוספות שכל מעריץ מיידן ישמח לקבל: הצצה נדירה לתהליך הכתיבה וההקלטות של האלבום Dance Of Death – סופסוף אפשר לראות איך הלהקה עובדת, איזה רעיונות עולים בתהליך ההקלטות ואיזה נופלים. ראיונות עם הלהקה והצוות, המנהלים, אנשי הסאונד, התאורנים, אפילו מלבישה צמודה יש ללהקה שדואגת בין השאר לספק לברוס את המסכות ולגהץ לסטיב את החולצה. גם אנשי הקייטרינג זוכים לרגע של תהילה וגם איש המחשבים שלאף אחד בצוות לא ברור מה הוא עושה שם, אבל למעשה הוא זה שדואג להקליט כל הופעה לכל אורך סיבוב ההופעות. הנגנים שבינינו ישמחו לראות את הטכנאים שעומדים מאחורי כל נגן בלהקה ולזכות להצצה על הסודות הקטנים והידע שלהם לגבי כל דבר קטן שהנגנים רוצים (הידעתם שהמוניטורים של Adrian Smith מונחים סתם כתפאורה וכלום לא יוצא מהם בעצם?!). הראיונות עם המעריצים יוצאים די משעממים, המראיין שואל אינספור פעמים את אותן שאלות בנאליות וזוכה בהתאם לאותן תשובות בנאליות (את מי מהלהקה אתה הכי אוהב… וכו').

ומכאן לטעם המר שנשאר מהדיוידי – הבעיות הטכניות. בצער רב אומר כי הבעיות הטכניות של הדיוידי די הורסות את התחושה הכללית. לא ברור לי איך להקה ברמה כזו שדחתה את הוצאת הדיוידי בטענות של פרפקציוניזם ורצון להוציא מוצר מעולה הרסה לעצמה בגלל עניינים טכניים – ויש כאלו לא מעטים: הדיוידי שכולל את גירסת הסראונד 5.1 – סובל מעליות וירידות בווליום לכל אורך ההופעה והדיוידי עם גירסת הסטריאו סובל מקפיצות נוראיות החל מהשיר "Brave New World" ועד סוף ההופעה. מביקור בפורום הרשמי של מיידן מסתבר שרבים סובלים מהתופעה אולם יש מעטים שזוכים לראות את ההופעה ללא תקלות.

מסתבר שדגמים מסוימים של מכשירים מצליחים לנגן את ההופעה בלי בעיות ודגמים רבים אחרים לא מצליחים בכלל. הייתי מצפה שבמסגרת בדיקת איכות, תיבדק ההופעה על מכשירים יקירים וזולים כאחר על מנת שכולם יוכלו ליהנות. תקלה בסגנון הזה קרתה לדיוידי האחרון של Within Temptation שבה אחר הרמקולים האחוריים ניגן בווליום נמוך מאוד יחסית לאחרים, הלהקה לקחה אחריות ובאופן אישי אני שמח לבשר שהם החליפו את הדיוידי הפגום באחד חדש בעלות של דמי משלוח בלבד. נקווה שגם מיידן ישכילו לתקן את המעוות – כרגע קיימת הבטחה מצד EMI להחליף את העותקים הפגומים תוך מספר שבועות.

בגלל אספקטים שונים הציון שלי נחלק לכמה קטגוריות:
ההופעה – 8.5/10
תוספות – 10/10
טכני – 5/10