זה התחיל כמעט כמו בדיחה: להקה בשם Job for a Cowboy מאריזונה המשלבת אלמנטים של דת' מטאל והארדקור פאנק (ויוצרת בעצם את ז'אנר הדת'קור) פותחת עמוד MySpace ומתחילה להעלות שירי דמו שצוברים קהל מעריצים גדול מיום ליום. ב-2005 הם היו בשלים מספיק להשריץ לאוויר העולם את EP הבכורה שלהם Doom שיצא בחברת תקליטים עצמאית. הבאז שהלהקה צברה ברחבי האינטרנט ובעזרת ה-EP הובילה אותם לחתימה בלייבל הענק Metal Blade Records.

הדבר הראשון ש-Job for a Cowboy עשו היה להיפתר מהפוני, הסקיני ג'ינס, שבירות הקצב ועל הדרך גם ממוזיקת הדת'קור שבנתה אותם (ולהיפך). אלבום הבכורה שלהם Genesis היה אלבום דת' מטאל מודרני לפי הספר, והוא היה מוצלח בתור מה שהוא. לא מעט זמן עבר מאז המהפך של החבר'ה הזועמים האלה, ולא מעט שינויים בהרכב. הסולן נשאר חבר הלהקה המקורי היחיד באלבומם החדש והרביעי במספר Sun Eater (הוא לא צווח כמו חזיר יותר, למקרה שמישהו עדיין תהה), והעובדה הזאת מהדהדת כשבוחנים את ההתפתחות המוזיקלית של הלהקה.

"Eating the Visions of God" נפתח לאט עם מלודיות זדוניות ונמוכות. מדובר בשיר ארוך יחסית ל-Job for a Cowboy ולוקח לו זמן להתפתח. המהירות והברוטאליות הלא מתפשרת שדוהרת ישר לתוך הקהל שהלהקה כה אהבה בשלושת אלבומי האולפן הקודמים שלהם מתחלפת כאן בצורת הלחנה מחושבת וזהירה יותר. זה לא השיר הכי רועש או כבד של הלהקה, אבל מי אמר שהוא צריך להיות? הכניסה של הלהקה לז'אנר הדת' מטאל הטכני מסתמנת רשמית עם השיר הזה. עבודת הגיטרה של Tony Sanicandro, הגיטריסט המוביל, מצוינת ומלאה בריפים מגוונים ומרושעים וגם בסולו מרשים ומלודי באמצע השיר. הסולן Jonny Davy שבמילא העדיף דיקציה איטית משתלב יופי עם הקצב בשיר בזמן שהוא נוהם ומחרחר בצורה כמעט מופתית. השיר נסגר עם קטע גיטרה אקוסטי ואווירתי. קראתם נכון.

ליין הבאס של Nick Schendzielos עושה שמות ב-"Sun of Nihility", רצועה איטית וכבדה עם גיטרות שגולשות באיטיות במדרון מלוכלך היישר לאבדון. ב-"The Stone Cross" חברי ההרכב מגבירים קצב ומשלבים היטב בין מלודיות, מהירות וכובד בלתי מתפשר וב- " The Synthetic Sea" הלהקה מארחת את George Fisher, הלא הוא הקול של Cannibal Corpse. עם השנים Job for a Cowboy הפכו לפלצת דת' אמיתית, אבל Fisher ידוע בתור מפלצת ענקית בעצמו. השילוב הזה יוצר את אחד משירי הדת' מטאל הכי טובים שהוקלטו בשנה האחרונה. הגיטרות של Sanicandro ו- Glassman מתואמות בנגינה טכנית וזדונית והשירה של Fisher היא בדיוק במקום לצד זו של Davy. מתופף הסשן Danny Walker מלהקת המטאל הניסיונית Intronaut מתפרע על התופים עם קטעי בלאסט ביטס שנשמעים כאילו מכונת התופים עצמה נגרסת בברוטאליות.

בין אם זה "A Global Shift" המלא גרוב, פעמון הכנסייה שמוסיף את האווירה העגומה ל-" The Celestial Antidote" או "Encircled by Mirrors" שמציג סגנון דת' מטאל מעט קלאסי יותר – ההרכב הנוכחי של Job for a Cowboy מרגיש כאילו כך המצב היה מאז ומעולם, ללא שום שינויים מוזיקליים או שינויי הרכב. זאת תחושה שלא קל להגיע אליה בהתחשב בנסיבות, ולהקות רבות התרסקו במקום הזה בעבר. "Worming Nightfall" הוא שיר מפחיד ואפל שסוגר את האלבום עם טעם לעוד ואם זאת לא עדות לאלבום מעולה, אני לא יודע מה כן.

האלבום הופק ומוקסס בידי Jason Suecof, מפיק העל המודרני שעובד באופן קבוע עם Trivium ו- The Black Dahlia Murder ומשמש גם כמפיק הקבוע של הלהקה החל מאלבום האולפן השני שלהם. Suecof מכיר את הלהקה על בוריה ויודע איך המוזיקה שלהם צריכה להישמע. זה לא מפתיע שהוא השכיל להפנים את השינויים וסיפק את הסאונד הכי מרשים שהיה ל-Job for a Cowboy עד היום. הרי הוא צפה בהם מתפתחים זמן כה רב. התהליך שהלהקה עברה מרשים לכל הדיעות ו-Sun Eater הוא ההצהרה הגדולה של הקריירה שלהם. Job for a Cowboy הם להקת מטאל רצינית והם כאן כדי להישאר, לכתוש את עור התוף שלנו ולהמשיך לספק דת' מטאל מצוין. Sun Eater הוא לא אלבום של גימיקים. הוא אלבום של מוזיקה טובה.