Megadeth מגיעה מתקופה אחרת במטאל, תקופה שבה לתדמית, קונספט מיוחד, איפור או סיפורי אימה על עברה הקודר לא היה חלק במוזיקה שהלהקה עשתה. כפי שמרבית הקוראים כבר יודעים, לאחר שדייב מוסטיין פוטר מעמדת הגיטריסט המוביל ב-Metallica, להקת Megadeth נולדה מאותו הזעם שנשאר בו עקב כך. הוא כעס מספיק כדי להכניס באלבום הבכורה של הלהקה שלו, Killing Is My Buisness… And Buisness Is Good את הגרסה שלו, המקורית ל-"The Four Horesmen" של Metallica, ללא ספק צעד של חבר להקה מפוטר ומורמר.

אבל למוסטיין היה משהו מעבר לקול מאנפף, נמשים ואהבה למוצרים ממכרים, לבן אדם היה כשרון. והכשרון הזה הוא מה שהוביל את Megadeth להיות אחת מלהקות המטאל החשובות ביותר שידע העולם, כזו שאלבומים כמו Rust In Peace ו-Countdown To Extinction נכנסים לכל רשימה של אלבומי המטאל הטובים בכל הזמנים. ההרכב ידע שינויים בלתי פוסקים, אבל איך שהוא המשיך לצוף, וגם לזרוח מידי פעם. אלבום האולפן האחרון של הלהקה עדיין לא היה החומר הנצחי שממנו הורכבו כמה מאלבומי העבר שלה, אבל זה היה ללא ספק האלבום הטוב ביותר שהוציאה מזה זמן רב.

בכל זאת, אי אפשר בלי נוסטלגיה, לזכור את ההרכב בשיאו, עם נגנים כמו כריס פולנד מהאלבום Peace Sells… But Who's Buying, ג'ף יאנג מ-So Far, So Good, So what? וכמובן, דייב אלפסון, ניק מנזה ומרטי פרידמן, ששרדו עם דייב את התקופה הארוכה ביותר בתולדות הלהקה. אז לאלו מכם שלא יכול להתנתק מהעבר המפואר של הלהקה, נועד האוסף Warchest. ל-Megadeth כבר יצאו אוספים, יצאו הופעות ב-DVD, יצאו B-Sides, אבל אני מבטיח לכם את זה – קופסה כזאת עדיין לא ראיתם מהלהקה, וזה וודאי.

קודם כל לגבי ההגשה, מדובר כאן במארז מהודר בכל קנה מידה – קופסה עבת כרס, עטופה בפלסטיק שקוף, והפנים שלה מעוצב לתפארת מדינת ישראל. השם של הלהקה חרוט בפלסטיק בהדגשה, כשמתחתיו שרשרת כדורים, עיצוב צבאי למהדרין, ואחד היותר מרשימים שראיתי בכל מארז שהוא. ומה בפנים? זה כבר סיפור בפני עצמו, המארז כולל 4 דיסקים ו-DVD אחד. ארבעת הדיסקים כוללים למעלה מ-6 שעות של שירים מהעבר של הלהקה, שנבחרו ע"י הברון מוסטיין בכבודו ובעצמו.

בעצם מדובר בשילוב של אוסף של כל החומר הקלאסי של הלהקה, בשילוב עם הופעות חיות נדירות, קטעי בונוס, ורי-מיקסים שמרביתם הופיעו בכל מיני מקומות בעבר, אבל לא קרה שכולם רוכזו במקום אחד כמו שהם מופיעים פה. מלבד שירי חובה של ההרכב, שכל מי ששומע מטאל חייב להכיר, בשני הדיסקים הראשונים יש כאן דברים נדירים כמו דמואים של שירים, גרסת קאבר לשיר של Kiss, הקלטות מהופעות שלא יצאו עד היום וכו'. בדיסק השלישי מגיעים הדברים העדכניים יותר, מהאלבומים שיצאו לפני United Abominations והחתימה בחברת התקליטים Roadrunner, וכמובן שזה החלק הפחות מוצלח בכל העסק, אבל זה עדיין שווה האזנה.

הדיסק הרביעי בחבילה מורכב מהופעה ארוכה של הלהקה שנערכה באצטדיון וומבלי האנגלי ב-1990, פחות או יותר תקופת השיא של הלהקה, ושומעים את זה בכל חלק מההופעה. הלהקה משקיעה, מנגנת כאילו אין מחר, מוסטיין צורח את נשמתו ויש קסם באוויר, קסם של להקה גדולה באמת שנמצאת בשיא יכולתה, דבר כזה אי אפשר לזייף. הדיסק החמישי, שהוא בעצם DVD, נותן את הפן הוויזואלי לכל הסיפור, עם הופעה נוספת שצולמה שוב בלונדון ב-1992 – הלהקה עדיין בשיא כוחה, והפעם אפשר גם לראות את הקוסמים מייצרים את הקסם, לא רק את התוצאה הסופית.

כמי שראה את הלהקה לא הרבה אחרי זה בהופעתה במועדון הסינרמה בתל אביב, עם אותו הרכב, אני יכול לומר שזה מסוג הדברים שמטאליסט יכול לרשום לעצמו בקורות החיים כהצלחה, כמו לראות את Iron Maiden בסיבוב ההופעות של Powerslave, או את Slayer בתקופת Decade Of Aggression, זה משהו שכבר לא יעשו שוב לצערנו. בקיצור, למעריצים, אוהבים חדשים או סתם כאלו שאוהבים מארזים מושקעים במיוחד, לכם החבילה המושקעת הזו נועדה.