1. Mothers Blood
  2. The Earth Is An Altar
  3. The Ravens On Lucifers Throne
  4. Winterhorde

למי שעדיין לא מכיר, הרשו לי להציג את ווינטרהורד – להקת בלאק מלודי, הישר מהצפון הקר והמנוכר של ארצנו. לאחר ששיחררו לפני כשנה וקצת אלבום לייב הכלל 5 שירים באיכות סבירה-משהו, ואחרי שתיקה די ארוכה, הלהקה לבסוף שיחררה אל אוויר העולם את הדמו החדש שלה – In Traditions Of Winter.

בתור תושב הצפון הקר, וחובב וותיק של בלאק, רכשתי את הדמו במיטב כספי, ויצאתי לי אל מסע קר ואפל אל תוך החורף… בקול רעם עמום וקודר נפתח לו השיר הראשון, "Mothers Blood", אשר מיד מביא עמו התקפת בלאק לפנים, עם מיטב הסמפלים של מלחמות ימי הביניים ברקע. תיפוף מעט סטנדרטי שנופל, בשיר הזה לפחות, קצת בין הכיסאות (או במקרה הזה – בין הקלידים) מה שקצת יותר גיוון, לטעמי, היה יכול לגרום לשיר להיות בקלות השיר הכי טוב בדמו הזה. עבודת הגיטרות, למעט בסופו, נשמעה מעט חלושה למרות שבלאק מלודי "איז ד'ה לואו" אך גם לגיטרות יש חשיבות, ובשיר הזה הקלידים מתעלים מעל מרבית הכלים. עם זאת, הם בהחלט מבצעים את עבודתם ומקנים לשיר אוויריות מרובה. מבחינת שירה – בהחלט אין מה לומר. זוהר, הסולן, הוא לטעמי אחד מסולני הבלאק הטובים בארץ, ועושה עבודתו נאמנה בהחלט.

לאחר פתיחה זו, אנו ממשיכים במסענו אל עבר התחנה הבאה, ולטעמי הטובה ביותר – "The Earth Is An Altar", השיר הנפתח בריף שקט שלאחר כמה שניות נהפך למשהו חזק וכבד, עם עבודת גיטרות שמתעלה בהחלט על השיר הראשון. השיר מציג מלודיה רבה ומלאה – בהחלט מלאת מחשבה ורגש, כיאה לכל להקה שמכבדת את עצמה. ישנה רק בעיה אחת מרכזית בשיר, הוא נקטע לאחר כ-3 וקצת דקות, וללא מעבר ראוי עובר אל ריף שונה לחלוטין. ריף מעולה – אך שונה לחלוטין. מעבר הולם בהחלט היה תורם רבות לזרימה של השיר. אבל למרות בעייתיות זו – הריף החדש, הייתי אפילו מגזים ואומר, נוגע ללב, וכאשר בקטע מסוים, אל השירה המגורגרת היטב של זוהר נכנסת שורה בקלין, אפשר בהחלט להרגיש משהו זז בפנים, קטע שאישית נגע בי עמוקות, ומקבע את השיר הזה כהכי טוב בדמו.

לאחר השלג והמזבח, אנחנו עוברים לפגוש את לא אחר מלוציפר עצמו – "The Ravens On Lucifers Throne". כבר נראה שקיבלנו שיר כבד ועצבני, עם גיטרות ותיפוף חזקים ועוצמתיים. אך שוב, בערך 40 שניות אל תוך הדיסק, מעבר באס הזוי ומוזר, שגורם לי לתהות לרגע, האם אני נמצא במקום הנכון. אך לפני שהספקתי להעמיק את מחשבתי בנושא, קולו של זוהר הגיע ביחד עם מתקפת הכלים המשולבת, וזה החזיר אותי אל המציאות הקרה מתמיד – בשיר שמצליח לאזן היטב בין כבדות למלודיה. הקלידים בהחלט תורמים כאן (שוב) את חלקם ביצירה – בתרומה קלאסית אך חשובה אל המלודיה של השיר.

לבסוף, אנחנו מגיעים אל השיר האחרון בדמו, הלא הוא – "Winterhorde". עם סמפל מוזר ומסקרן, שאחריו מגיעה שבירה חזקה אך תמוהה – רוב השיר מתאפיין במקצב חזק, אך עם ריף מסיים – מעין שבירה חוזרת עם נוכחות באס גבוהה מאוד. בערך כ-2 דקות אל תוך השיר, נשמע לפתע קטע פולק מעולה, שמראה מעל הכל – אנחנו מתעסקים כאן עם להקה מקורית ואיכותית. השיר ממשיך בצורה טובה, עם השפעות דת' מטאל רבות אך חביבות, ומסתיים בבום – אפקט שאולי היה אמור לגרום לטעם של עוד, אך לצערי – פשוט נגמר.

לסיכום, נראה כי יש לנו כאן דמו איכותי ביותר – גם באיכות ההפקה שלו וגם במקוריות ובנגינה – אפשר לשמוע כאן השפעות רבות, החל מדת' מטאל בכלליות, דרך אמפרור ולהקות בלאק מלודי נוספות, ועד לפולק רוסי במקצת. ההפקה, כאמור, מלוטשת ואיכותית, כל הכלים ברורים, וראוי לציין את השירה – שלמרות שהיא מגורגרת היטב, היא עדיין נשארת ברורה, וברוב הדיסק ניתן להבין את הליריקה משמיעה (דבר חשוב מכיוון שלא ניתן למצוא את הליריקה בשום מקום אחר). נראה שיש בהחלט למה לצפות הלאה, עד לאלבום המלא.