פול דיאנו טען לא פעם שרוד סמלווד האמרגן של Iron Maiden והבעלים של חברת סנקצ'וארי הבריטית הוא האמרגן הטוב ביותר בעולם על אף שבתחילת שנות השמונים הפנה לו סמלווד את הגב ותמך בהוצאתו אל מחוץ ללהקה. נקודת ציון זו אמנם סיימה את דרכו של דיאנו בשורותיה של איירון מיידן אך עם שלל רב בצורת האלבומים Iron Maiden והאלבום שבא אחריו Killers. על דיאנו נגזר לחיות לנצח לצידו של המושג "איירון מיידן" אם הוא אוהב את זה וגם אם לא..
לאורך השנים אתה מזוהה כסולנה הראשון של איירון מיידן גם לאחר שהוצאת אלבומים משלך. מהי איירון מיידן בשבילך? ברכה או קללה?

לפעמים אני מקלל את הרגע שנקשרתי למושג הזה ולפעמים אני מודה לאל שאני קשור אליו. אבל באופן כללי, ניתן להגיד שזוהי ברכה… ללא ספק.

סביר להניח שהמעריצים לא יתנו לך לעלות על הבמה מבלי לבצע את רוב השירים של איירון מיידן שבהם הית מעורב. אם היה נגזר עליך לבחור 3 שירים בלבד, איזה שירים היית משאיר?

אם היו נותנים לי את "זכות הבחירה" [צוחק] היתי משאיר את Remember Tomorrow, Running Free ואת Killers אבל מה לעשות שהמעריצים שבאים לראות אותי משלמים כסף טוב כדי לראות אותי מבצע כמה שיותר שירים של איירון מיידן… ואני חייב לתת להם את מה שהם רוצים. בין השירים הרבים שאני אבצע אני יכול להבטיח שיהיו Wrathchild, Children Of Madness, Phantom of the Opera, Sanctuary, Running Free, Killers ועוד שירים רבים וטובים. ההופעה תהיה ארוכה מתמיד!

דיאנו שכזכור הגיע לאיירון מיידן מרקע של פאנק וסחב איתו גם את ההתנהגות הנלווית. כששאלתי אותו אם העובדה שכל הלהקות האגרסיביות שהקים מעידות על כך שהוא בנאדם אגרסיבי השיב דיאנו: "הייתי אגרסיבי כל חיי אבל אני לא ממש יודע למה". במהלך שנותיו הספיק להיות מעורב בשערוריות בעקבות שתיית אלכוהול ובהפגנות אלימות בארה"ב כנגד הממשל אך בשנים האחרונות נראה כי התעייף מההמולה הרבה והצהיר שמעכשיו הוא "סטרייט אדג'".
הגעת לאיירון מיידן מעולם הפאנק. האם אתה יכול לדמיין את עצמך חוזר אליו לאחר איירון מיידן?

מייד לאחר שעזבתי את מיידן עוד בערה רוח הפאנק והכאוס בעצמותיי ועוד היתי יכול לדמיין את עצמי חוזר לזה אך המציאות סחפה אותי לכיוונים אחרים ובטח שעכשיו כבר לא…

מאילו סיבות הקמת באמצע שנות השמונים את ההרכב Gogmagog? הליין אפ של הנגנים היה מעולה!

למעשה להרכב התחלף הליין אפ מספר פעמים עד שהתייצב ברובו על נגני איירון מיידן Clive Burr ו-Janick Gers וכל הרעיון נולד על ידי מפיק גדול בבריטניה של הימים ההם. כל הקונספט נבנה על הרעיון שלו.

בחיפושיו אחר הרפתקאות חדשות הגיע דיאנו לברזיל ושם התחבר עם להקת Sepultura ופגש מספר נגנים מקומיים ויחד איתם הקים את Battlezone, להקה שקשה מאד להגדיר את הסוגנון שלה. מצד אחד מדובר במוזיקת הארדקור קצבית ואגרסיבית אך השירה היא שירת ההווי מטאל הטיפוסית של דיאנו.
מה היו היתרונות של הנגנים הברזילאים על פני מי שניגנת איתו עד אז?

היתרונות היו ללא ספק בקיצביות שיש להם יותר מכל דבר אחד אבל כמו כן גם האגרסיביות הרבה שהנגנים הברזילאים הוסיפו למוזיקה היתה נהדרת!

אנגליה, ארה"ב, ברזיל, אתה גר בכל מקום… איפה אתה הכי מרגיש בבית? ואיך כל אחת מהמדינות האלה תרמה להשקפתך על העולם?

עכשיו אני שוב גר באנגליה במקום שקט שנקרא 'סליסבורי' ששוכן ליד 'סטונהנג" ופשוט נהדר לגור שם. הייתי בברזיל תקופה ארוכה וזהו המקום אותו אני מחשיב כביתי השני. אני אוהב מאד את האוירה שם, את האנשים, את הגישה… המקומות הרבים בהם גרתי לאורך הקריירה שלי נתנו לי להבין עד כמה העולם הזה מבולגן.

איזו מוזיקה מעניינת אותך בימים אלה?

כמובן שההוי מטאל ישאר תמיד אך הקשת המוזיקלית שלי רחבה ואני מקשיב ל Cat Stevens, Ramons, Linkin park, Judas Priest, System of a down ועוד רבים וטובים.

לסיום, איך תגדיר את המוזיקה שאתה עושה בימים אלה?

הרבה יותר אגרסיבית, אך מלאה בתשוקה וכאב!

(דימיטרי אפשטיין – וסטי)