מה הייתה לדעתך נקודת הפתיחה של Dark Funeral? חלק יגידו שאת הדחיפה הראשונית קיבלתם מרשת ה-MTV שתמכה בכם.

אף פעם לא הייתי מהצופים הקבועים של תוכנית ה-'ההדבנגרס בול' [פיספס את מהות השאלה]. ברור שכש'קריסטינה בייקר' הריצה את התוכנית [כנראה התכוון ל'וונסה וורוויק'] אי שם בשנות ה 80 [שנות ה 90..[ זה היה מגניב. מה שקבע את כיוון הלהקה הייתה האהבה שלי למוזיקה הקיצונית והצד האפל שלה שבגללם קמה הלהקה.

האם אתה חושב שהרעיון שמלווה את הלהקה לאורך שנות קיומה השתנה ו\או התפתח עם הזמן?

לא, הגרעין העיקרי של האומנות האפלה שלנו נשאר תמיד בקו אחיד, אך כיום בצורה בוגרת ומקצועית הרבה יותר.

מה אתה יכול לספר לנו על אלבום ה-'ספליט' ששחררתם לאחרונה. מי הם VON שחולקים איתכם את האלבום ומאיפה בכלל הגיע רעיון להוציא אלבום ספליט בתקופה בה אינכם זקוקים ל-'דחיפה' מצד להקות נוספות?

למעשה אני מתכחש לאלבום הזה וקורא לכולם להתעלם ממנו. ביום בהיר אחד גילינו שחברת Karmageddon Media שנקראה בעבר Hammerheart שיחררה חומרים שלנו ללא רשותינו ועשתה זאת גם עם אמנים אחרים בלי להתייעץ איתם לפני כן.

אנשים רבים טוענים שהאידיאולוגיה מאחורי הבלאק מטאל אינה קיימת עוד וששנות התוהו ובוהו חלפו לאחר שחלק מהמייסדים נרצחו וחלק מהם נכלאו. מה אתה חושב על כך?

זה אוליי מת אצל האנשים שטוענים ככה אבל אנחנו נושמים וחיים את המוזיקה והאידיאולוגיה 24 שעות, 7 ימים בשבוע. זה חיי ועוד איך!

האם אתה מחשיב את Dark Funeral כלהקת בלאק מטאל מחתרתית. מהי המחתרת בשבילך בכלל?

בהחלט, אני רואה את Dark Funeral כחלק מסצנת האנדרגראונד. נכון שאלבומים רבים שלנו נמכרים ברחבי העולם והשם שלנו מוכר בכל מקום אך זו לא הנקודה. מה שקובע זה המקום בו מונח הלב שלך, האידיאולוגיה שלך וההתמדה שלך. לחלק יש את התכונות האלה ולחלק אין. לנו יש.

האם אתה חושב שהעובדה שאתם מרויחים כסף כלהקת מטאל קיצונית והעובדה שאתם חלק מתעשיית מוזיקה משגשגת מרחיקה אתכם מהגדרת ה-'אנדרגראונד'?

תראה, זה נושא שאפשר לדוש בו לנצח. אתה חייב להבין דבר אחד, גם כשיש לך להקת בלאק מטאל מצליחה אתה לא עושה הרבה כסף אבל הכספים שיוצאים לנו מזה הם מאד חשובים לנו לקיום הלהקה. הכל בעולם הזה עולה כסף ולהריץ להקה בסדר גודל שלנו זה לא פשוט ומאד יקר. עולה כסף לנדוד בסיבובי הופעות, להקליט ולשחרר את האלבומים, לקנות כלי נגינה כל הזמן ומיתרים וכו' וכו'.. אחרת לא תהיה להקה..

מה אתה חושב על 'נו מטאל'? ישנו סיכוי כלשהו שלהקת דארק פיונרל תכלול ביום מן הימים אלמנטים נו מטאליים או אלקטרוניים בתוך המוזיקה?

לא הקשבתי יותר מדיי לסגנון הזה כי הוא פשוט לא מעניין אותי. Slipknot היא הלהקה היחידה שעונה על הגדרות הנו מטאל שאני מעריך. אני יכול להבטיח לך שלעולם לא תשמע אלמנטים כלשהם מהמוזיקה הזו מיצירות של דארק פיונרל. גם לא קלידים!

לאיזו מוזיקה אתה בז וחש חוסר הערכה?

מוזיקה ללא נשמה , מוזיקה שנוצרת אך ורק למטרת עשיית כסף.

מה תוכל לספר על סצנת הבלאק מטאל השוודית של ימים אלה? האם הלהקות ביחסים טובים בינן לבין עצמן? מי הן הלהקות המבטיחות של הז'אנר?

בטח, רוב להקות הבלאק מטאל המקומיות בקשרים טובים אחת עם השניה, לצערי לא ממש יצא לי לשמוע הרכבים חדשים שהתפתחו אצלינו כבר זמן רב…

מה אתה חושב על הקאמבק של דייסקשן?

זה נהדר! בעבר, דייסקשן יחד איתנו ומרדוק היווינו את חוד החנית של הבלאק מטאל השוודי. ג'ון הוא מוזיקאי מוכשר מאד ואני מחכה בקוצר רוח לשמוע את אלבום הקאמבק שלהם.

מה קורה בחיים הפרטיים של חברי דארק פיונרל?

לצערי אני נאלץ לעבוד בעבודה רגילה (בעל חברה להשקעות בבורסה השוודית) בנוסף להיותי בלהקה אך למעשה אני חולה עבודה כך שזה לא ממש מפריע לי אם כי הייתי שמח להתעסק כל היום רק עם מוזיקה. יש לי גם אשה וילדים מה שמוסיף להיותי אדם עסוק. מצבם של שאר חברי הלהקה הוא פחות או יותר זהה.

מה צופן העתיד לדארק פיונרל?

יש לנו מספר מופעים בזמן הקרוב שאנחנו מאד מחכים להם, אנחנו עובדים על חומרים לאלבום סולו חדש ואנחנו בקשר עם חברת תקליטים גדולה לקראת החתמה לאלבומים הבאים.

מה שמעת על המטאל בישראל?

שמעתי מספר להקות מישראל וסאלם שהיא אולי הלהקה הכי גדולה אצלכם, נשמעת מצויין. אני לא חושב שאני יודע עוד הרבה מעבר לכך על מה שקורה אצלכם אבל היי! אני בטוח שנלמד המון על מה שקורה אצלכם בביקור שלנו בשבוע הבא. אני לא יכול לחכות! זאב מסאלם עדכן אותי מעט לגבי המצב וממה שהבנתי הקהל מטורף ומסור.

להקות מטאל רבות מופיעות בישראל בשנתיים האחרונות אך רובן מנגנות דת' מטאל. רק 3 להקות בלאק מטאל הופיעו כאן לפניכם ונראה כי אתם הלהקה הגדולה ביותר בז'אנר הזה שתופיע כאן כך שלא תוכלו לתת לקהל פחות מאשר את הטוב ביותר…

זה נשמע טוב! אני לא רוצה להרוס את ההפתעות שלנו ולכן אני רק אוכל להגיד שניתן הופעה מעולה ושואו חזק ומיוחד במינו!

(אופיר)