אבורים היא להקת הבלאק מטאל (אם אפשר בכלל לקרוא לזה כך) הכי מופרעת ששמעתי בחיים שלי, ואני מתכוון לזה בצורה חיובית. בעוד שאני בדרך כלל לא אחד שאוהב אלמנטים אלקטרוניים במטאל שלו, ובפרט לא בבלאק מטאל, אבורים הוא הרכב בלאק תעשייתי אלקטרוני מדהים שהצליח לכבוש אותי תוך מספר האזנות בודדות. כשלהקה מפיקה מוזיקה עד כדי דך מהירה ועד כדי כך מופרעת, זה לא גורם לך להתפלא הרבה כשאתה שומע שסולן הלהקה, Atilla Csihar (הלא הוא לא אחר מאשר הסולן באלבום האגדי De Mysteriis Dom Sathanas של מייהם), נעצר באיטליה באשמת אחזקת 158 גלולות אקסטזי.

With No Human Intervention הוא אלבומה השלישי של הלהקה פורצת הגבולות הזו, והוא ללא ספק חתיכת יצירה מדהימה. אלבום זה הוא בפירוש לא לאוהבי מטאל נקי וטהור, מכיוון שכל שיר כאן מכיל יותר פיסות אלקטרוניקה מהסניף הקרוב אליכם של "שקם אלקטריק". האלמנטים האלקטרוניים משולבים כאן במידה מוצלחת ביותר. בניגוד ללהקות אחרות שמשלבות אלמנטים מהמטאל ואלמנטים מעולם המוזיקה האלקטרונית ויוצרות משהו שאינו משתייך בדיוק לאף אחד מהתחומים, כמו למשל הלהקה הגרמנית הפופולרית Rammstein (שלמעשה לוקחת את שני האלמנטים האלו, מערבבת ביניהם ומקבלת כתוצאה משהו שקרוב בעיקר לטראנסים, או אפילו למוזיקת דאנס), אבורים מצליחים לערב אלמנטים זרים רבים ומגוונים במוזיקה שלהם אבל לשמור על הצליל הכללי שלה בלאקי לחלוטין (למעט קטעי מעבר אלקטרוניים נקיים ללא שמץ של מטאל).

ולמרות שהסאונד הכללי נשאר בלאק, עדיין נדהמתי לחלוטין בכמה פעמים הראשונות שהקשבתי לאלבום זה מהעומס העצום במרכיבים האלקטרוניים בו. זה מתחיל בדברים פשוטים כמו העובדה שהתופים הם מתוכנתים ולא אותנטיים, עובדה שלא פוגמת בצליל המדהים והעוצמתי ביותר שלהם, ממשיך בדברים פרועים יותר כמו פילטרים אלקטרוניים לשירה של סולן הלהקה, עובר בדרך במגעים אלקטרוניים קטנים שנוספים לכל קטע בדיסק, ונגמר בקטכי הטראנסים הטהורים שצצים להם מדי פעם. חשוב, עם זאת, להבדיל בין שני סוגי קטעים אלקטרוניים טהורים שצצים כאן מדי פעם (כאשר אני אומר טהורים אני מתכוון שלא נשמע בהם זכר של אינסטרומנט כגון גיטרה, שירה, וכיו"ב): הסוג האחד הוא קטעים שלא ניתן להגדיר אותם כדבר אחר מאשר טראנסים, ולמען האמת הם מביכים מעט, שכן הם לא משתלבים. הסוג השני הוא מעברים אלקטרוניים מעניינים ומקוריים, שאפילו מתאימים באופיים הקר למנכוליה הכללית של המוזיקה.

השילוב של אלמנטים אלקטרוניים בצורה רציפה במוזיקה, כמקבילה לריפים, נעשה בצורה טובה ביותר, וכך גם הפילטרים האלקטרוניים על קולו של הסולן. השילוב של אלקטרו בריפים יוצר, אצלי, לפחות תחושה שאני נשאב לתוך מסדרון אפל וארוך שלא נגמר לעולם. מטאפורה מוזרה, אני יודע, אבל עד כדי כך עוצמתי הוא האלמנט הקר שהאלקטרו מוסיף לבלאק הלא חמים במיוחד מלכתחילה הזה. בקטע מסוים, פסיכי במיוחד, בשיר Digital Coat Masque, מבצעים אבורים קטע מנדולינות בסגנון Enslaved, עליו נכנסים תופים תעשייתיים מטורפים, והסאונד שמתקבל הוא משהו כל כך מדהים שקשה לי אפילו לתאר אותו. אני מצטער, אבל יש לי חולשה רצינית לתופים תעשייתיים. בכלל, בנושא התופים, על אף העובדה שהם ממוחשבים, האלבום מכיל כמה מקטעי התופים העוצמתיים ביותר ששמעתי בעולם הבלאק מטאל. שווה ביותר.

העיוותים האלקטרוניים על קולו של Atilla נותנים צליל צרוד מהרגיל לצרידות הגדולה כבר ככה של סולני הבלאק מטאל, ומי שחשב שעבודתו של אטילה במייהם היתה מפחידה, ישתין במכנסיו כשישמע את זה. אטילה משלב כאן בין צרחות בלאק סטנדטרטיות ומקובלות, דבר שהוא עושה טוב מאד, לבין שירה דוגמת זו שהוא מבצע באלבומם האגדי של מייהם. הריפים הם לרוב ריפים בלאקיים מסורתיים, וזה מה שמהווה כאן את כל הקסם. אני שומע באלבום הזה סטיריקון, אני ושמע בו אמפרור, אני שומע בו אימורטל, ואני שומע בו מייהם, ומהצד השני, אני שומע בו Nine Inch Nails, London After Midnight, Bauhuas וכל להקת אינדסטריאל מכובדת אחרת. לעיתים אפילו ניתן לשמוע כאן שילובים פסיכיים לגמרי של סולואי גיטרה שנשמעים כמעט פרוגרסיביים (אם לא היו מלווים באלמנטים תעשייתיים, צרחות, ותופים במהירות השטן), כמו בשירים דוגמת שיר הנושא, או The Triumph.

למי שעוד לא הבין, אבורים הם התקווה הבאה של עולם הבלאק מטאל. לבלאק בצורתו המקורית אין יותר עוד לאן להתפתח, לפי דעתי. כל האלבומים הטובים בתחום כבר נכתבו, ומבחינתי לא יצא כבר אלבום בלאק טוב באמת מספר שנים טובות. אבורים מפתחים את הבלאק מטאל באחד מהרבה כיוונים שלדעתי יכולים להוות לו תחייה והתפתחות, בתור סגנון שממציא את עצמו מחדש בצורה מדהימה לא פחות. With No Human Intervention אינו סתם אלבום טוב, הוא אלבום חשוב! חשוב לראות שניתן לעשות את העניין של לגוון בלאק בסגנונות אחרים בצורה נכונה, שהרי איפה שנכשלו להקות דוגמת Zyklon, אבורים מצליחים, ובגדול!