הרבה זמן המטאל הישראלי לא ראה מוטציה של ממש, איזה הרכב שילך על כל הקופה וינגן משהו באמת מחורע/מוזר/דפוק שיגרום למי ששומע אותו לגרד בראש בתהיה ואולי אפילו ישים אותנו על המפהה. נכון שבשנים האחרונות זכינו ללא מעט להקות חדשות, המון כשרון ומגוון לא קטן אבל פרט ל OMB שהוציאו בשנה שעברה את אלבום הבכורה המבריק שלהם ולפני כמה שנים Xamavar שעשו מין פולק הזוי לא זכור לי בשנים האחרונות אף מוטציה כמו Alien Fucker. בשביל מה אנחנו צריכים את זה בעצם? אני לא יודע אבל מי אני שאפסול ניסוים מוזיקלים על הסף? אז מתוך סקרנות גרידא ניגשתי לבדוק במה מדובר.

ספק להקה ספק פרויקט גריינד/ברוטאל עם מכונת תופים שהורכב על גביו להקה לאחר שהוקלט, מדובר בחבר'ה ש לקחו את השפעות החלל המטאליות שאנחנו מכירים וכל כך אוהבים ושילבו אותם יד ביד עם חייזרים, סקס, אתניקס,אינדסטריאל, מוזיקה ערבית, ו..שירת ביוב. זה לא מריח טוב, יש לזה לוגו שעשוי מרפש אבל החלטתי להסתכן בכל זאת בתקווה למצוא פה איזה יהלום בתוך הפורנו המוזיקלי המעוות הזה.

אז ניגשתי לעטיפה של האסטרונאוט החרמן ולחצתי Play ב Bandcamp של ההרכב שבו שוחרר האלבום להורדה חינמית. לאחר אינטרו קלידים אוריינטלי(זה השם הכי טוב שהצלחתי למצוא לדבר הזה) מקבלים טבילת אש ראשונה למה שיש להרכב הזה להציע ו Babies Also Have Vaginas מפגין גריינד-אינדסטריאל מהונדס/קיבתי שנקטע ברגעי קלידים מתקתקים. השילוב הדפוק הזה נשמע איום ונורא, אבל הוא מצליח ועובד איך שהוא.

Necroalienphile כבר ממש הזכיר לי את "בובה" של אתניקס, כשהקטע קלידים המתקתק חוזר באחד השירים היחידים באלבום שאפשר לקרוא להם "קליטים" בצורה כלשהי. אני לא ממש הבנתי אם מה שאני חש זו בחילה, או סגידה לשילוב הסוטה הזה של מטאל ודאנס מזרחי שנפגשים שוב לכדי אורגיה מבחילה. Alien Acid Cum בתחילתו לפחות מזכיר לנו שמדובר בגדול באלבום מטאל ולא בניסוי סיבולת של מוזיקת חתונות ברמלה. רצועה מחליאה של מכונות תופים שרק לקראת הסוף מתחלפת בקלידים שמנגנים סולואים של דת' מטאל ולא שירים של עופר ניסים.

Why ו The First Rape In Space מכילים כמה רגעים מגניבים אבל אני מתחיל ממש להתעייף. זה אחלה של גימיק אבל למרות שעל הנייר יש פה רעיון לא רע…טוב אפילו על הנייר לא הייתי משלב את אתניקס עם שירי אונס בחלל אבל היי זה עבד לא רע עד עכשיו, הבעיה היחידה זה שזה קטע שמחזיק 3 שירים בלחץ או בדיחה שאפשר לספר אותה בערך פעמיים אלא אם נכחת באולפן ונקרעת איתם מצחוק כשהקליטו את זה, אבל ככל ששומעים את זה שוב ושוב מבינים שזה ניסוי משעשע, אבל פחות אלבום מטאל או מוזיקה שאפשר לשמוע ברצינות או להתייחס אליו ככזה.

My Alien Slave ו Nuclear Cum Bomb שניהם שירים חביבים, אבל שוב משהו בניסוי הזה כבר מתחיל ממש לעייף, וכשחשבנו שאי אפשר לקחת את הבדיחה הזאת רחוק ומוזר יותר מגיע Arabic UFO Party משלב לו בהתלהמות ג'יבריש ערבי מקצב דרבוקות, כרוב, טחינה ומוהל אותם בטאץ' Slam ברוטאלי שכן נותן ערך מוסף לעניין וקצת משאיר אותך עם טעם טוב בסופו של האלבום.

לסיכומו של עניין מדובר בניסוי מוזיקלי, כזה שחוגג בו זמנית על שני עולמות מנוגדים ולטענתם של יוצריו גם יוצר ז'אנר מוזיקלי חדש. אני לא יודע האם זה מחדש, אבל כן מדובר בפרויקט סוטה שעומד בשורה אחת עם פרויקטים נוספים בתתי הז'אנר המרובים שיש ב Goregrind ואחד שאולי יעשה טוב לכל המשוגעים לדבר. אחרי כמה שמיעות קשה לי להגיד שמדובר באלבום, אם בכלל אפשר לקרוא לזה ככה שעשה לי משהו מלבד גיחוך קל והרמות גבה ופרט לכמה WTFים שפלטתי ורגעים מחויכים אני לא חושב שאני אשמע את זה שוב. מצד שני זה בחינם, זה משלנו ואולי אליכם זה ידבר יותר. כשזה נוגע לחלל שלי אני אשאר עם Voivod, Origin, Wormed והחברים בגולה, הם עושים לי יותר טוב בלב מאשר החאפלה שכאן שלצערי הזכירה לי יותר חלטורות מאשר אלבום מטאל של ממש.

לשמיעה והורדת האלבום לחצו כאן