אני מניח שחלק ממכם מכיר את להקת הפרוג-מטאל המצויינת הזאת משבדיה,המדינה אשר מספקת לנו לא רק שבדיות אלא גם להקות מטאל מצויינות ובשנים האחרונות הרבה להקות פרוג מטאל. הפרוג מטאל פורח בשבדיה בשנים האחרונות עם הופעת להקות כמו PAIN OF SALVATION, SPIRAL ARCHITECT, EVERGREY. אנדרומדה היא להקה שמושפעת מהלהקות שלעיל, שקצת יותר ותיקות ממנה בסצינת המטאל, וגם מושפעת משתי להקות חשובות: DREAM THEATER והרכב האוונגארד המוסיקלי LIQUID TENSION.

הלהקה הוציאה אלבום ראשון שנקרא EXTENSION OF THE WISH שזכה כאלבום בכורה לביקורות מצויינות בייחוד באירופה. נקודת החולשה העיקרית של האלבום הראשון הייתה הסולן שיכולת השירה שלו הייתה אנמית למדי (פרטים בהמשך).
אלבומה השני של הלהקה נושא את השם המעניין
(TWO EQUALS ONE (1=2. גיטריסט הלהקה יוהאן ריינהולץ בן 23 בלבד, הוא כותב החומר העיקרי, ומושפע מלהקות כמו: מגהדת',איירון מיידן,פנת'רה וגם להקות כמו דרים ת'יאטר ,מאריליון,את'איסט. מומלץ לעקוב אחרי הריפים המטורפים שלו, הטכניקה הגבוהה מאד , והיכולת לשלב מספר השפעות מוסיקליות במהלך שירים.

הסולן באלבום הנוכחי, שהוא אלבומה השני של הלהקה, הוא דיויד פרמברג שהחליף את הסולן הקודם שלא היה "מציאה גדולה" בלשון המעטה, ואפשר לתת לו מחמאות רבות על עבודה מצויינת שכוללת שירה עם המון רגש שצריך, וגם שירה אגרסיבית כאשר צריך.

מרטין הדין הקלידן הוא וירטואוז ללא ספק, ונותן סולואים מרשימים מאד וטכניים ומשתמש במגוון רחב של צלילים וסמפלים (כולל אלקטרוניים) משתתף אף הוא בכתיבת האלבום ובהפקתו (חלק מההקלטות הוקלטו באולפנו האישי), נותן נופך פרוגרסיבי מאד עם עבודת הקלידים שלו, במקביל מלמד מרטין באקדמיה למוסיקה במאלמו.

הבסיסט של הלהקה, ג'ייקוב טננצאפ נותן ליינים יפים מאד של בס והוא דומיננטי מאד בשירי האלבום, מושפע בין היתר מסטיב האריס (איירון מיידן),ג'ון מיונג (דרים), בילי שיהן (מר. ביג).
את ההתפרעויות ושבירות הקצב של התופים מעניק המתופף האדיר תומס ליון, שאת ההשפעות של RUSH , אותן ספג בילדותו, ניתן לשמוע היטב בשירים.

השיר החמישי (MORPHING INTO NOTHING) הוא ללא ספק השבירה הקשה ביותר של הדיסק- קטע אינסטרומנטלי מטורף עם שבירות רצחניות ועבודה וירטואוזית של כלל נגני הלהקה – זהו ה- HIGHLIGHT של האלבום ללא ספק!. וניכרות השפעותיה של LTE. שיר הנושא של האלבום (TWO IS ONE) הוא שיר עם הרבה רגש, מתחיל בצורה רגועה עד שמקבל תפנית מטאלית חדה באמצע השיר . השיר CASTAWAY הוא שיר שקט ומלנכולי אשר מלווה בנגינה מלודית נפלאה של פסנתר. שבירה מומלצת נוספת הוא השיר REACHING DEEP WITHIN בעל האופי המטאלי מלווה בשבירות מקצבים ובנגינה טכנית מעולה של כלל חברי הלהקה.

לסיכום, אלבום מצויין לחובבי ז'אנר הפרוגרסיב מטאל הפורח בימים אלו פריחה מחודשת, גם בארץ הקודש, כחלק מפריחה של כלל סגנון הרוק המתקדם. אלבום חובה לאוהבי PAIN OF SALVATION, DREAM THEATER, וגם לאלו ממכם שרוצים לשמוע מטאל לא שגרתי וטכני ברמה גבוהה.