1. Eternity
  2. Bloody Dawn
  3. Nocturnal Creatures
  4. Slaughter the Divine
  5. The Eternal Horde
  6. From the Land of Ice
  7. Unholly Call to Arms
  8. Held By the Angel of Death

אף פעם לא הייתה לי זיקה מיוחדת לישראל, אני לא פטריוטית מטבעי, ובפרט לא מזדמן לי לשמוע בזמני הפנוי חומר של להקות שחבריהן לא בילו את ילדותם העשוקה במערות סקנדינביות קרות. עם זאת, כשדווקא כן יוצא לי לשמוע על להקות ישראליות מצליחות, נמלא לבי נחת. בתור להקה צעירה שהוקמה רק ב-2004, הפליאו חברי Azamoth הירושלמים ברזומה עשיר ומרשים יחסית לותק הצעיר של הלהקה.

בזמן זה Azamoth הספיקו להוציא דמו עצמאי, לצאת לטור אירופאי עם ענקית הבלאק מטאל השוודי, Lord Belial, אליהם חברו גם Born Of Sin השוודים אף הם, וכן Dark Fortress הגרמנים. יתר על כן, אם לא ניחשתם זאת עד עכשיו, הספיקו Azamoth להשיק את אלבומם המלא הראשון, Eternity, שיצא תחת הלייבל Cult Noise Productions. ניכר כי האלבום הנוכחי הורכב מרוב השירים המצויים בדמו המוזכר לעיל, ולאחר שדרוגם ועטיפתם בארטוורק שחור ומלחמתי – הגיע הזמן לצאת לקרב.

Azamoth אינם מחפשים את האוונגרד, ונשמע שהם צועדים בדרך הבלאק מטאל שנסללה זה מכבר על ידי החלוצים בתחום. לא תמצאו כאן קלידים מתחנפים, סולואים מתבכיינים או קולות קלין שינעימו עם אזניכם העדינות. רק גיטרות בריפים מרצחים, תופים אגרסיביים וחרחורי בלאק צרודים. רעד קל עובר בעצמותיי כשמתחיל האלבום עם השיר הנושא את שמו, "Eternity". השיר פותח בגיטרה משוללת דיסטורשן, ונהימות מסמרות שיער, המציגים בפנינו את האטמוספירה הקרירה והחשוכה המלווה את האלבום לכל אורכו. לאחר האינטרו המקפיא, נכנסים התופים ואיתם גם הגיטרות גדושות הדיסטורשן בריפים מלודיים והבאסים הכבדים.

אם יצא לכם לשמוע את Azamoth זה מכבר, בטח כבר קפץ לכם לראש השם Immortal, ולו רק בגלל שלסולן Scorch יש קול מאוד דומה לזה של Abbath, הפרונטמן של הקודמים. מעבר לכך, האלבום מזכיר את ימי At The Heart Of Winter העליזים, הרבה לפני ש-Immortal הפכו להיות הזוועה המודרנית שהם כיום. השיר הבא, "Bloody Dawn" פורץ בטון כבד בהרבה יותר, עם באסים מרעידים ותיפוף רצחני. הלהקה מצליחה לשמור על מלודיות וזרימה טובה של השירים, ועם זאת לא להקל ראש בבומבסטיות ובאגרסיביות. ניכרת במיוחד בשיר זה וכמוהו ב-"From The Land Of Ice" ההשתנות שבכתיבת השירים, שלא נוטה לרפטטיביות, ואינה משעממת לרגע.

עוד שיר מצויין מהאלבום הינו "The Eternal Horde" שולקח תפנית קצת יותר ת'ראשית למוזיקה, עם ריפים יותר מחוספסים וחסרי עידון, אלה חוברים יחדיו לריפים בפיץ' גבוה של בלאק מטאל לפי הספר וסוטים מעט מהמגמה של האלבום עד עתה. בשיר כמו כן משולב קטע לא רע של הסולן בלוויית גיטרה ללא דיסטורשן, ההופך את השיר להרבה יותר עשיר מבחינת המבנה.

ארצה כמו כן לציין בהזדמנות זו את התיפוף באלבום שאינו קונבנציונאלי לסגנון, ומשלב בתוכו אלמנטים שונים ומשונים, ומוסיף נופך מעניין לנגינה. הדבר בא לידי ביטוי בצורה מאוד בולטת ב-"The Eternal Horde", וכן גם בשיר הבא, אותו כבר הזכרתי קודם, "From The Land Of Ice". השיר המדובר מורכב מריפים מלודיים ומעט יותר כבדים ומהירים יחסית לאלבום, ואולי מגלים קצת השפעות מצידם של Ragnarok הנורווגים (טוב, אולי תחת קצת סמי הרגעה, וסאונד הרבה פחות חוראני).

שיר נוסף שאציין הינו "Unholy Call To Arms" שנפתח בריף הימנוני שכזה, שלבטח ידבק לכם לראש לאחר מספר שמיעות (באחריות…). בהמשך, השיר עובר לקטעים מעט יותר רגועים ומלנכוליים, התופסים את אווירתו החשוכה של האלבום. Eternity נחתם עם "Held By The Angel Of Death" האווירתי הסוגר את האלבום בנימת בלאק מטאל בלתי מתפשר. הסאונד לאורך כל האלבום שומר על איכות טובה למדי, ואפשר לשמוע את עבודת כל הנגנים באופן ברור. הנקודה היחידה שהטרידה אותי בנושא, היא שהווקאלס לעתים בולטים יתר על המידה, ומאפילים על שאר הכלים.

ובכן לסיכום, Azamoth הירושלמים הצליחו במשימתם ליצור אלבום בלאק מטאל כתוב היטב, מגוון, ובעל אטמוספירה חשוכה ומרתקת. לחובבי הסגנון מביניכם המעוניינים לתמוך ביצירה המקומית, וגם להנות תוך כדי מבלאק מטאל ברמה שלא הייתה מביישת אפילו את הסקנדינבים, אמליץ להשיג את Eternity בהקדם האפשרי.