1. Rome 64 e.v.
 2. Slaying The Prophets Ov Isa
 3. Antichristian Phenomenon
 4. Demigod
 5. From The Pagan Vastlands
 6. Conquer All
 7. Prometherion
 8. Drum Solo
 9. Slaves Shall Serve
 10. As Above So Below
 11. At The Left Hand Ov God
 12. Summoning Ov The Ancient Gods
 13. Christgrinding Avenue
 14. Christians To The Lions
 15. Sculpting The Throne Ov Seth
 16. Decade Of Therion
 17. Chant For Ezkaton 2000 e.v.

אחת הלהקות שאני אף פעם לא אתעייף מלראות בהופעה היא Behemoth. גם אם אני מכיר את הסט-ליסט שלה בעל-פה, גם אם כבר כואב לי הצוואר אחרי יום שלם של הופעות וגם אם אני כבר בערפול חושים אלכוהולי (או משהו בסגנון), הלהקה הזו תצליח לגרום לי לשחרר את שארית הכוחות שלי בהדבאנג, פוגו או מה שזה לא יהיה שמוציא אגרסיות… בכל אופן, באחת מתוך אינספור ההופעות של Behemoth ברחבי הגלובוס כתמיכה לאלבומה האחרון והמעניין The Apostasy, הלהקה החליטה להקליט אלבום Live ראשון ולצ'פר את כל אותם האנשים שעדיין לא זכו לראות אותה בהופעה (ותאמינו לי, כל ההפסד שלכם).

ע"פ מה ש-Nergal אומר בין השירים, ההופעה הזו צולמה במקור ל-DVD, אך מסיבה לא ידועה היא כנראה לא תצא בפורמט וידאו, מה שמצער אותי, כי כמו שאמרתי, אפשר לראות את הלהקה הזו Live עשרות פעמים ועדיין לחטוף שוק בכל פעם מחדש מהמהירות והכוחניות שיש לה בהופעות. אם האלבומים של Behemoth נשמעים מהיר, חכו שתקשיבו להם בהופעה – זה אפילו יותר אכזרי. קשה להסביר איך דבר כזה בכלל אפשרי, אבל חבורת הפולנים הזו מצליחה לסחוב הופעה שלמה בכל פעם מחדש כאילו אין לה אלוהים – ובאמת אין!

אז אמנם האלבום לא משדר אפילו חצי מהכאוס שבטח היה במהלך ההופעה, אך הוא עדיין מצליח להעביר את החוויה ולתת את הרצון להיות נוכח שם עם כל אותם ברי מזל (טוב מה אני מתלונן, ראיתי את הלהקה 3 פעמים במהלך הקיץ!). עוד מה שטוב באלבום ה-Live, זה שאנשי Behemoth בחרו לכלול בו את כל הלהיטים שלהם, החל מתקופת הבלאק מטאל ועד לדת' מטאל הקטלני שמהדר את אלבומיהם האחרונים. ואם כבר מדברים על אלבומים אחרונים, השיר הראשון שפותח את ההופעה הוא "Slaying The Prophet Ov Isa" מתוך האלבום The Apostasy, שכאמור, רק עשה טוב עם הלהקה (למרות שאני מעדיף את Demigod שיצא לפניו).

כבר בפתיחה האדרנלין מתחיל לפמפם בורידים וזאת הודות לתיפוף העצבני של Inferno שלא נח לרגע קט! אחריו מגיע Nergal עם גרונו הניחר והדמוני, שמשליט סדר בין כל השדים ועורף כמה ראשים משלו בעזרת הגיטרה. Orion ו-Seth מגבים את שני חבריהם, על הבאס והגיטרה בהתאם, ולמעשה מהדקים את הברגים האחרונים מאחורי המכונה המשומנת הזו שממשיכה לכסח גם עם השיר "Demigod" מאותו אלבום אהוב. כבר יצא לי לשמוע את השיר ב-Live בכמה גרסאות \ הוצאות מיוחדות של הלהקה, אך כחלק מהופעה שלמה, זה נשמע אפילו יותר טוב.

מיד לאחר מכן מגיע השיר "From The Pagan Vastlands" הישר מהאלבום הראשון של הלהקה Sventevith. גם אחרי 13 שנה השיר נשמע אכזרי מתמיד והוא מכין אותנו היטב לקראת בואו של "Conquer All" (מ-Demigod) שסוחף את הקהל לעוד טבח אפוף גופות. Behemoth לא ניסו ללטש או לשחק יותר מדי עם הסאונד של ההופעה ומבחינתי זה דבר מבורך כי ניתן לשמוע את הכל בצורה טבעית למדי, אם זה הקהל המשולהב, הטעויות הקטנות האלה שיש בכל הופעה, או Nergal הפסיכופט שלא מפסיק לגעור בכולם. "Prometherion" ממשיך משם את ההופעה וישר אחריו מגיע סולו תופים קצר, שלטעמי לא היה נחוץ כי כולנו כבר יודעים עד כמה Inferno לא נורמאלי. אבל נו, שיהיה.

לא הספקנו לנשום והנה נוחת עלינו "Slaves Shall Serve", אולי אחד השירים האהובים עלי ביותר, שבהחלט מצדיק זאת בביצוע Live מפוצץ גולגלות (בימינו השיר אף פותח את הופעות הלהקה, תודה Behemoth!). אנחנו רק במספר 10 וזה כבר מרגיש כאילו עברנו מלחמה שלמה, אך זה כלל לא הסוף, מכיוון שאנחנו זוכים להסתערות נוספת מצד שני שירים קטלניים – "As Above, So Below" (מ-Zos Kia Cultus) ו-"At The Left Hand Ov God" מהאלבום האחרון – שלא לוקחים שבויים. מי שעוד נשאר עומד בשדה הקרב, בטח יופתע לגלות שממש אחריהם דוהר "Summoning Ov The Ancient Ones" שמגיע מתוך הדמו הראשון של הלהקה, The Return Of The Northern Moon – עכשיו זה אולדסקול.

נכון הזכרתי מקודם שאין ל-Behemoth אלוהים? ובכן, זה הזמן להוכיח זאת בקריעה של ספר הברית החדשה מעל הבמה (כולל קריאות לשרוף ולהשתין עליו), ממש לפני השיר "Christgrinding Avenue" שנכתב לאחר טיול הלהקה בירושלים העתיקה. ואם זה לא מספיק, אחרי ששרפנו להם את הספרים, הגיע הזמן להתעלל בנוצרים עצמם עם "Christians To The Lions" – עוד אחד מחביבי הקהל. לאחר שיר אהוב נוסף מ-Demigod בשם "Sculpting The Throne Ov Seth" אנו מגיעים לסיום עם צמד שירים שזכו לתחייה מחודשת. "Decade Of Therion" ו-"Chant For Ezkaton 2000 e.v." שוחררו במקור באלבום Satanica משנת 1999, אך כיום הם מסיימים את כל הופעות הלהקה בדם, אש ותמרות עשן.

רבים עוד מתווכחים על אילו מבין התקופות של Behemtoh יותר טובה, אם זה אותם ימים בהם הלהקה עסקה במיסטיקה ובלאק מטאל, או כיום, שהיא נחשבת לאחת מלהקות הדת' מטאל המובילות באירופה. איך שלא תסתכלו על זה, Behemoth תמיד נשארה להקה שלא עושה חשבון עם אף אחד, כך שגם אם היא מתקדמת ומפתחת מבחינה מוזיקאלית, היא עדיין יכולה לתת כבוד לימי העבר שלה ולהביא לתודעה את אותם שירים עתיקים. אז בין אם אתם מעריצים וותיקים, מעריצים חדשים, או שלא שמעתם על הלהקה מעולם, זה בדיוק הזמן להכיר את Behemoth עם אלבום ה-Live, שלא רק אוסף בתוכו מכל הטוב (והרוע!) של הלהקה, אלא מביא מעט מהעוצמה שהיא משדרת בהופעה חיה. בסופו של דבר, כשמקשיבים ל-Behemoth אפשר לתת בראש עם כל הבא לאוזן ולהרוג עם כל הבא ליד… אז קדימה לקרב!