השוודים מכנים את הסגנון דת' מלודי הפינים בלאק מלודי ויש המשייכים את זה לאיזור ה Doom מטאל מאחר ויש במוזיקה הזו לא מעט אלמנטים מתוך הז'אנר הזה. למען האמת לא משנה איך תקראו לזה , זהו סגנון המטאל הנפוץ ביותר בפינלנד.

הלהקה נוסדה בשנת 1993 כפרוייקט יחיד שכלל ברובו עבודת סינטיסייזר ועם חלוף השנים צורפו נגנים נוספים להרכב. למרות שהלהקה היא לא מהבולטות בפינלנד בסגנון הנ"ל ,סולן הלהקה Mika Tonning מוכר לחובבי הז'אנר בעיקר מעצם היותו סולנה של Catamenia המוכרת יותר מבין שתי הלהקות.

Lovecraftian Dark הוא אלבומה השני של הלהקה וכמו כמעט כל אחד מאלבומי המטאל שיוצאים בפינלנד הוא הוקלט באולפני Tico-Tico ונערך באולפני Finnvox שהם 2 שמות שכל ילד פיני מדקלם גם מתוך שינה. האלבום מחולק ל 3 חלקים כאשר החלק הראשון (משיר 1-7) שומר פחות או יותר על הצלילים המקובלים בדת'\בלאק מלודי ובחלק השני (8-11) נוסף קול נשי ואלמנטים גותיים וקלילים יותר. החלק השלישי (11-14) כולל למעשה 3 שירים מתוך הדמו של הלהקה שלא שוחררו מעולם לפני כן.

כל הטקסטים בשני חלקי האלבום הראשונים עוסקים בסיפורי האימה של הסופר H.P Lovecraft ומכאן גם שמו של האלבום.
האלבום נפתח באינטרו דיי סתמי ומשעמם שלא קורה בו כמעט כלום אך מרגע סיומו מתחילה החגיגה האמיתית. קצת קשה לומר שזהו "עוד אלבום שמחכה את Children of bodom" (סטיגמה שמודבקת לכל אלבום מלודי תוצרת פינלנד) מאחר ובתוכו שזורים לא מעט אלמנטים מסגנונות אחרים.

בשירים העוצמתיים יותר באלבום כדוגמת Masquerade of Sickness ניתן לשמוע ריפים ת'ראשיים עדינים אך הגדרה זו נאמרת בזהירות מאחר ואין ברצונו של הכותב לתת לקורא אשליה שהוא הולך לשמוע קטעים זהים לאלה שניתן לשמוע אצל להקות כמו Nevermore ו Testament. הקלידים האופייניים לסגנון המלודי לא מתבלטים ולמעשה רק מלוים את האקורדים המתנגנים ולא פורצים בסולו וירטואוזי באף שלב.
גם מהגיטרות לא נשמעים צלילים וירטואוזיים מדיי אך האופי של האלבום לא גורם לנו להרגיש בחסרונם. ציון לשבח מגיע למתופף Jukka Juntunen שעושה עבודה מעולה ומדוייקת. ניתן להבחין באלבום בקטעי גיטרה "נקיים" וללא דיסטורשן שלקוחים מעולם הגות'יק מטאל והשירים השמיני והשנים עשר באלבום מתהדרים בדואט נשי וגברי.

הלהקה לא מתפתה לשלב צלילים אלקטרוניים כדי לרענן את הצליל הישן והמוכר אלא משלבת בין סיגנונות קימים ומקובלים ולכן לא מחדשת יותר מדיי , אך מי אמר שצריך לשנות את הקונספט מקצה לקצה בכל אלבום? לסיכום , משמיעת האלבום ניתן להסיק שהלהקה מושפעת מלהקות כמו Eternal tears of sorrow , children of bodom ואפילו Sentenced הרוק\גותית של השנים האחרונות. אם הסגנון האהוב עליכם הוא דת'\בלאק מלודי אתם תמצאו כאן יצירה ערוכה היטב עם סאונד ראוי להערכה ויציאות פה ושם (בעיקר גותיות).