מישהו זוכר הסדרה הזו משנות ה-90, "אבא חורג, אימא חורגת"? מישהו בכלל הבין את המסר המרכזי שלה? שהחיים לא נגמרים לאחר הגירושין או התאלמנות, ותמיד יש מקום להמשיך קדימה, לא משנה איזה תיק אתם סוחבים על הגב? אז כן, על המסקנה הזו קמה The Devil You Know. מדובר בכמה חברי להקה שמלבד היכרות שיטחית לא באמת הכירו זה את זה, להוציא את את זוג מקימי הלהקה, Francesco Artusato הגיטריסט המוביל ו-John Snakey, כי בלי נחשים זה לא מטאל, המתופף שהיה תקופה קצרה גם ב-Fear Factory, וביקר בלהקה החולפת ההיא Divine Heresy, וכמו Divine Heresy, אשר קמה על כעסיו של Dino מ-Fear Factory על כך שאיננו בלהקה עוד – הלהקה גייסה אל שורותיה אמן מטאל פופולארי אחר שכבר לא בלהקת האם שלו, והאיש המדובר הוא Howard Jones, שסימל במשך עשור שלם את התקופה בה היה לגיטימי לשיר ולצרוח באותו הלהקה, באותו האלבום, וכוסעמק, אפילו באותו השיר – ולקרוא לזה מטאל, עם להקתו הקודמת Killswitch Engage.

אז מה ששווק להמונים בתור "הלהקה של הזמר *הטוב* של Killswitch Engage באלבום בכורה!" לאחר שאלבומה האחרון עם הזמר המקורי היה בסדר, אבל לא הדהד לאף אחד כקאמבק המילניום, הוא לא יותר מפרויקט צד שבסוף קרם עור וגידים והפך ללהקה.

ויש לי בעיה עם זה, כי זה מקרין לי על להקות אחרות שאני מכיר. אתם מבינים, הלהקה הזו היא בעצם סוגייה בפני עצמה, וזה עוד לפני שהגענו למוסיקה שלה. Jones עזב את Killswitch Engage בגלל שחפת מהסוג הממש לא טוב. בתכלס, ממש חרדתי לחייו. זה נראה כאילו היה פה איזה משהו שמקורו בהמון הבנה במצבו הבריאותי, המון תשומת לב לחברי הלהקה המרכיבים אותה, והרבה יחס אישי. אבל הנה Jones חוזר אחרי שנתיים של העדרות אל המגרש עם להקה חדשה. שזה לא רע, הוא זמר טוב, אבל KSE כבר המשיכו בלעדיו, ונדמה שזה סיבוב ב' הבלתי נמנע עבורו. זה או להיות או לחדול, אין פה מקום לפשרה, ועדיין – האלבום הזה מרגיש מאולץ, פלסטיקי, שהשירים שלו סבירים לגמרי אבל לא יותר מזה. נו, בערך כמו KSE.

אז מה הבעיה שלי? הבעיה שלי היא שאני מרגיש, כמאזין, כבן אדם שחשוב לו מי נמצא בלהקה בלב שלם ומי נמצא שם כדי למלא חלל, אני מרגיש שצוחקים עליו. Jones לא מאס במטאל, או במוסיקה בכלל. הנה, הוא חזר. וסיבנו לי את עזיבתו שלו מ-KSE תחת התירוץ הרפואי שיש לו שחמת סופר-דופר חריפה. האם The Devil You Know אמורה אם כן להיות אך ורק להקה קטנה? כזו שלא עושה טורים ארוכים אלא נשארת יחסית קרוב לבית כדי שבמקרה הכי גרוע הוא יוכל לחזור מהר לבית החולים? לא. הנה, רק השנה הם עשו טור עם Down. אז הכול תירוצים. גם המוסיקה, כבדרך אגב.

האלבום הזה כבד הרבה יותר מכל מה ש-Killswitch Engage אי פעם עשו. יש פה כמה רגעים של מטאל מפציץ ומכסח. ועדיין – Divine Heresy היה הרבה יותר כבד. מצד שני, יש פה בלדות מתקתקות שמתאימות בול לקהל המאזינים המדומה שנחשב כ"חובבי בלדות" (שהתאדה לגמרי בערך ב-2002, אבל להקות מטאל ממשיכות לכתוב לו שירים) ועדיין – כל דבר מלודי ועדין שנכתב תחת שרביט ההלחנה של Adam ב-KSE היה יותר טוב ויותר מרגש, ואנחנו נשארים עם אלבום שהוא פרווה. לא Death Metal, אפילו לא Deathcore (היי, אבל בתכלס טוב שכך) עם שום דבר חדש להגיד מלבד שמאלץ מטאלי. זה בדיוק מה שזה, שמאלץ מטאלי. מי במוח צלול כותב שירים כמו It's Over או A New Beginning וכבר עבר את גיל 30? מה לא בסדר איתכם?

השיר היחיד שאיפשהו יכול לחתוך את רף העניין הוא Seven Years Alone – שפחות או יותר מייצג את התקופה של Howard Jones ב-Killswitch Engage, שבה, מן המסתבר, הרגיש לבד. ביחד אבל לבד. פיכס. די עם ההתבייכות במטאל! אין לי בעיה עם הז'אנר כולו, רק אל תתנו לי שירי אפרת גוש וקרן פלס בתחפושת של שירי מטאל!

אפילו My Own היחסית כבד מרגיש כמו איזו הכרזה בכיינית שמעכשיו לא צריך עזרה, Jones ושות' יעשו את זה לבד. הקול של Jones פה בשיאו, שלא תבינו לא נכון, אבל אחרי שההתלהבות יורדת אנחנו מבינים שזמר ענק הוא לא יהיה, ואין לו את הכריזמה שהייתה לו לפני 10 שנים. Snakey הוא לא Dutkiewicz של Killswitch Engage. אם יש לו איזשהו חזון מוסיקלי למה הוא מנסה לומר עם The Devil You Know והאלבום The Beauty Of Destruction זה לא עובד ולא עובר. כל מה שיש פה זה חזרות על הנוסחה ש- Dutkiewicz כתב לפני 12 שנה כבר, עוד לפני ש-Howard Jones היה בכלל ב-Killswitch Engage. הוא כן מתופף יותר טוב, זה יאמר לזכותו – ו-הכתיבה של Francesco Artusato רחוקה מלהיות על הפרצוף, אבל האלבום הזה יוצא 10 שנים מאוחר מדי כדי להיות מדהים, 5 שנים מאוחר מדי כדי להיות אלבום חשוב וכיפי, ושנתיים מאוחר מדי כדי להיות אלבום שלמישהו יהיה אכפת ממנו חוץ ממעריציו של Howard Jones, אם יש כאלה, איפשהו.

בקצרה, אלבום מאכזב. באריכות? אלבום בסדר, עטיפה נהדרת, לחובבי הז'אנר בלבד. למי שאוהב ממש את Killswitch Engage ואת Divine Heresy. כן, שניכם.