בשנת 2006, לאחר ארבע שנים של שקט, חזרה הסופר-גרופ Down להרעיש את אירופה. חמשת המשוגעים הותיקים, Phil Anselmo (סולן) ו-Rex Brown (באס) יוצאי ענקית הת'ראש Pantera, Kirk Windstein (גיטרה) ו-Jimmy Bower (מתופף) יוצאי Crowbar, ו-Pepper Keenan (גיטרה) יוצא Corrosion Of Conformity, יצאו לסיבוב הופעות מצולם ברחבי אירופה, שנמשך שישה שבועות מלאי קעקועים, אלכוהול, סיגריות, והמון בלגאן. כביכול, ה-DVD מהווה תענוג מפוקפק למעריצים מושבעים, אך לא כך הדבר. גם "סתם" חובבי ת'ראש מטאל ימצאו את עצמם נכנסים לאווירה בקלות, בעיקר הודות לסגנון הצילום והעריכה הגולמי. הסרט בן השעתיים נפתח בספירה לאחור מ-10, שנגמרת בסיומת המוכרת: 6, 6, 6… והתחלנו. לאחר אינטרו קצר, שמספק את העובדות החשובות (וכמה גיחוכים), אנו נחשפים מעט אל אופייה של Down, אל חדר החזרות המאובזר, ואל הילה בוהקת של "מגניבות" לפי הספר. משם מתגלגל הסרט, בעריכה מצוינת, אל המבורג, גרמניה, ואל ביצוע מפרק של "Lysergic Funeral Procession"- ספתח מצוין ותחילתו של סרט, כמו גם סיפור, מדהים.

מלבד הצילומים מזוויות מפתיעות, בחירת השירים הנכונים, והפן המרגש בכך שחברי הלהקה מתפקדים בעולם המטאל יותר משני עשורים, יוצרי הסרט השכילו להפוך אותו לסרט של ממש, בעל אופי כמעט דוקומנטרי, ולא "רק" ל-DVD של סיבוב הופעות בו מוקדשים שירים ל-Dimebag Darrell המנוח. קטעי הקישור בין השירים, בהם הצופה זוכה להצצה מפורטת לחיי הלהקה מאחורי הקלעים, לבדיחות, לפאשלות, ולרגעים הקטנים הם שהופכים את Diary Of A Mad Band ליצירה שמשלבת את המיטב משני עולמות כל כך מורכבים: קולנוע ומוזיקה. אחד מאותם רגעים הוא מונולוג קצר של האחד והיחיד, Phil Anselmo, רגע לפני ש-Down מפרקים את הבמה בטילבורג, הולנד, בשיר "Losing All". הוא מצליח לבטא, במילים פשוטות ("Ain't gonna be no liar… gonna be a lifer instead!"), בין עשן הסיגריות ובקבוקי הבירה, את רעיון ההתמסרות למוזיקה, ואת מקומה העצום בחייו.

את ביקורם באנגליה פתחה החמישייה בביצוע מופרע לשיר "Rehab", שהתאפיין, מלבד מאשר בניחוח שנות ה-80 מובהק, בריצות של Phil Anselmo ממקום למקום על הבמה, סולו גיטרה מנסר מבית היוצר של Kirk Windstein, ותיפוף מרעיד של Jimmy Bower, שמראה לכל הטינאייג'רים (אני בכללם) איך עושים את זה באמת. הביצוע היחיד שמתעלה על כך הוא השיר הבא, "New Orleans Is A Dying Whore", בו חברי הלהקה משולחי רסן כמעט כמו הקהל האנגלי, והמועדון בנוטינגהם שוקע בכאוס. את האירופאיות, שעדיפה בהרבה על ה"אמריקאיות" הקפיטליסטית והחומרנית לדעתו המלומדת של מר Anselmo, חוגגים חברי הלהקה בקליפ מחווה לצרפת כהקדמה לאחד מהקטעים המשמעותיים ב-DVD, הופעתה של Down בפריז, בביצוע גרובי במיוחד לשיר "Lies". בהמשך מתועדות התחנות ההבאות במסע האירופי: "The Seed" באוסלו, נורווגיה, "Eyes Of The South" בשטוקהולם, שוודיה, "Jail" בקופנהגן, דנמרק, וביצוע מרסק עצמות של "Stone The Crow" (העורב המתנוסס על עטיפת האלבום) בדבלין, אירלנד. את הטוב ביותר שמרו חברי Down לסוף: הביצוע ל"Bury Me In Smoke" בפסטיבל ה-Download, כשהם מפגיזים את הבמה בסאונד מטורף (שהושג דרך סחיטה ואיומים על חיי הסאונדמן, אני רק כמעט בטוחה ש-Phil Anselmo צחק).

בנוסף לביצועים המעולים של להקה ותיקה, נגנים ותיקים, אך קסם שלא התיישן לרגע, מצורפים למארז האלגנטי שני דיסקים בהם ניתן למצוא שירים מהמופע באיכות לא רעה בכלל. מילים אחרונות: להעצמת החוויה מומלץ להתרווח לאחור עם חולצת ה-Pantera המועדפת עליכם, לפתוח שישיית בירה, להדליק סיגריה, לפזר את השיער, לקשור בנדנה לראש, ולדפוק את ה-Headbang של חייכם.