1. Intro
 2. To The Edge
 3. Fragments Of Faith
 4. Swamped
 5. In Visible Light
 6. Fragile
 7. Closer
 8. Senzafine
 9. What I See
 10. Enjoy The Silence
 11. Heaven's A Lie
 12. Our Truth
 13. Intro / To The Edge
 14. Swamped
 15. Closer
 16. Within Me
 17. Daylight Dancer
 18. Our Truth

Karmacode של Lacuna Coil האיטלקית לא סתם אלבום מוצלח – הוא אלבום מעולה. אין כמעט מקום אליו האלבום לא הגיע ואין כמעט במה שהלהקה לא הופיעה עליה בעקבותיו (טוב, אם לא מחשיבים את ישראל). לקח לי הרבה זמן להיגמל מאותו אלבום – הוא היה עשוי בצורה כל-כך טובה ותמיד גרם לי לשמור על לפחות שיר אחד ממנו בהאזנה קבועה. כמעט 3 שנים עברו מאז ש-Karmacode יצא וזה בהחלט דורש הוצאת DVD מושקעת לא פחות. גם הפעם Lacuna Coil לא אכזבו וסיפקו חבילה מרשימה במיוחד הכוללת 2 תקליטורי DVD – אחד עם 2 הופעות של הלהקה, השני עם הצצה לאחורי הקלעים והתמקדות במעריצים.

נשמע מבטיח? תקבלו אפילו יותר מזה אם תצליחו להניח ידכם על המהדורה המיוחדת שכוללת מלבד 2 התקליטורים שציינתי, גם דיסק אודיו של ההופעה המרכזית וכן דיסק DVD עם מיקס סראונד ל-Karmacode המעולה. Visual Karma נשמע כמו חלום של כל מעריץ של להקת הגות'יק מטאל הזו – וגם שלי האמת. אך כמו רוב החלומות, מגיע השלב שצריך להתעורר, או במקרה שלנו, להסתכל מבעד לעטיפה ולבדוק את התוכן… וזה בדיוק מה שעשיתי, ראשית עם הדיסק שכולל 2 הופעות של Lacuna Coil, אחת מפסטיבל המטאל הגרמני Wacken Open Air 2007 והשניה מפסטיבל Loudpark 2007 שנערך בטוקיו, יפן.

ההופעה המרכזית (וזו שגם נכללת בדיסק אודיו) היא מפסטיבל Wacken ולמעשה זו הופעה שיצא לי להיות נוכח בה בעצמי, כך שמצד אחד מאד שמחתי שיש תיעוד שלה (ובסתר קיוויתי שיתפסו אותי במצלמה) אך מצד שני, תהיתי על הבחירה של הלהקה, כי ממה שזכרתי זו לא הייתה הופעה ארוכה במיוחד, חברי Lacuna Coil לא היו עד כדי כך במיטבם וגם הסאונד (כלפי חוץ) לא היה מזהיר. למזלנו פלאי הטכנולוגיה יכולים לעשות הרבה בימינו אז תשכחו מבעיות הסאונד לפחות, כי הכל נשמע טוב מתמיד! לא רק זאת, בניגוד להרבה עריכות אולפן אחרות, הלהקה הצליחה לשמור על התחושה הטבעית של ההופעה, כולל הקהל הצעקני, הפאשלות מצד הנגנים וכל אותם פרטים קטנים שעושים את החוויה החיה למשהו מעבר לביצוע יבש של שירים.

הבעיות מתחילות ברגע שמתמקדים בהופעה עצמה… כמישהו שהיה נוכח במקום שהיא צולמה, אני יכול להעיד שהיא הייתה מאד מהנה ואנרגטית, אבל כשצפיתי בה בבית, אחרי כמה שירים כבר דיי התעייפתי. צריך קצת יותר מביצועים אנרגטיים ודפיקות ראש כדי לגרום לי ליהנות מהופעה בטלוויזיה ולצערי זה לא מה שמקבלים הפעם. נכון שזה Wacken על כל תכונותיו הטובות – אם זה הקהל המשוגע, האווירה התוססת, כמויות ה-Crowdsurf המטורפות (איך לא ראו אותי לעזאזל?!) – אך זה גם מה שגורע, כי ההופעה התקיימה באמצע היום, בלי תאורה מיוחדת, בלי צד טכני חזק ועם זוויות מצלמה שחוזרות על עצמן.

גם הפאשלות של חברי הלהקה לא עוזרות למכור את ההופעה. Cristina Scabbia המהממת נשמעת לפעמים חיוורת לעומת איך שהיא שרה באלבום ונראה שהיא ו-Andrea Ferro הסולן, התאמצו קצת יותר מדי, עד כדי כך שלא יכלו לסיים משפטים פה ושם. הנגנים עשו עבודה לא רעה, עם דגש על המתופף החייתי Cristiano Mozzati והבסיסט Marco Coti Zelati שנשמעו היטב מבעד לסאמפלים והשירה. מבחינת הסט-ליסט יש דגש על שירים מהאלבום Karmacode, בלי יותר מדי יציאות לקטעים וותיקים מלבד "Heaven's A Lie" ו-"Swamped" האדיר מהאלבום Comalies והשיר האיטלקי "Senzafine" (מ-Unleashed Memories) שגרם לכולם להרים גבה שם בגרמניה, כי אף אחד לא מבין איטלקית.

ההופעה נגמרה כעבור 45 דקות בערך (אם אינני טועה הלהקה ירדה כ-10 דקות לפני הזמן במקור) והשאירה תחושה של… נו טוב… ועם זה עברתי לצפות בהופעה השניה בדיסק, אל מול הקהל היפני. הפעם חברי Lacuna Coil עשו בשכל כשבחרו לכלול הופעה שנערכה בחושך, עם תאורה, תלבושות ואווירה שונה, אבל מסתבר שגם פה זה לא מספיק. הלהקה מבצעת 6 שירים בסה"כ (4 מתוכם שמענו מקודם) עם אותו שואו שעיקרו דפיקות ראש – רק הפעם בתוספת של צילום נוראי. אני באמת לא יודע אם זה אני, או שחברי הלהקה צריכים לעבוד חזק על השואו והעריכה כדי שיהיה מעניין לראות אותם בהופעה. משהו פה בהחלט לא בסדר. נו טוב, לפחות יש גם כמה קליפים ודיסק נוסף שאמור למלא את החסר מבחינת החבילה הזאת… האמנם?

אם הייתי צריך לתאר במילה אחת את דיסק התוספות, כנראה הייתי בוחר ב-"מיותר"… נתחיל מהחלק שמדבר על חברי הלהקה, בו כל אחד קיבל בין 5 ל-10 דקות לדבר על משהו אישי. אז Cristina חולקת פרטים על פרוייקט Rezophonic שנעשה למען ילדים באפריקה – מכובד, אפשר להבין. אבל שאר חברי הלהקה סתם העבירו את הזמן עם סיורים באיטליה או עם שטויות אחרות (הבסיסט הפסיכופט עשה סרטון על דייט עם כלי הנגינה שלו). כל הסרטונים מתובלים בשירים מ-Karmacode וזה כבר מתחיל להימאס עלי למען האמת. אולי החלק על אחורי הקלעים יהיה מעניין?… לא, לא ממש. ישנם כמה קטעים מסיבוב ההופעות האוסטרלי והיפני, כמו גם מצילומי הקליפים, אבל פעם נוספת הלהקה נכשלת מלעניין את הצופה – שוב אותם שירים חוזרים ברקע ושוב אותם צילומים חסרי עניין.

אני דיי בטוח שבשלב הזה כבר ישבר לכם כמו שקרה לי (אבל לא… הייתי מוכרח לראות הכל כדי לספר לכם!) אז אני אדלג בחינניות על שאר התוספות ואגיע לסיכום. באמת, עם כל אהבתי לחברי Lacuna Coil (והחיבה הגדולה ל-Cristina… יאם!), למה הם חושבים שאני אשב לצפות בחבילה הזו יותר מפעם אחת? היא אמנם מושקעת ועל הדף נראה כי נעשתה מחשבה על מה לכלול בה, אבל למעריץ המטאל הממוצע שרגיל לסרטוני DVD על חברי להקה שיכורים או מפגרים במיוחד, זה מאד משעמם. ולא שאין פוטנציאל – מדי פעם אפשר להבחין שהחבורה האיטלקית הזו משוגעת לא פחות מחברותיה לז'אנר, אז למה לא לעשות משהו באמת טוב ומבדר? עזבו את זה, למה לא לעשות הופעה מושקעת במיוחד עם אורחים או קצת יותר שירים ישנים? אנחנו לא צריכים DVD שינסה למכור לנו את Karmacode – כבר קנינו, חרשנו, הזלנו ריר על Cristina… מה עוד הם רוצים? ואיפה הפיצה שלי? מקווה שנקבל את מבוקשנו עם האלבום או ה-DVD הבא… צ'או!