1. Cannibal Detox
  2. 2
  3. 3
  4. 4

כל גל הרטרו של הט`ראש מטאל הביא לא מעט הרכבים שזכו להצלחה, Evile, Warbringer, Municipal Waste ועוד רבים, כולם נשמעים לי נחמד, לכולם יש את הרוח הנכונה במפרשים, ואף אחת מהן להוציא אולי את Vektor ואת Hellish Crossfire לא הצליחו לשבת אצלי על המדף באותו מקום עם הלהקות האמיתיות משנות השמונים.

למה? אולי כי אני בן 38 וגדלתי עם הט`ראש מטאל בזמן אמת ודרוש יותר מהפקה טובה וכייף בשירים כדי להרשים אותי, אולי כי הסטנדרט היה גבוה כשמדברים על להשוות את הלהקה עם ענקים כמו Exodus, Testament, Anthrax ו Slayer, ואפילו עם להקות הדרג הפחות מפלצתי כמו Exhorder, Defiance או Nuclear Assault.

אז זהו, ש F.K.U הם לא להקת רטרו, הם הוקמו בשבדיה בסוף שנות השמונים ודי הלכו בקצב שלהם, הם החלו כלהקה שהיתה מעין העתק של S.O.D ו D.R.I ועשו בעיקר הופעות מקומיות, איפושהוא לאחר שנה שנתיים ההרכב הוקפא וחזר לפעילות מלאה רק ב 1997 בשינוי הרכב קל, האלבום הראשון Metal Moshing Mad היה מחווה לשתי להקות עיקריות: Anthrax ו S.O.D כשהוא רץ על כל האלמנטים של הסגנון, המוש, הפוגו בהופעות, הכיף והטקסטים החצי דבילים בכוונה, זה היה אלבום כייפי ומרענן, מאז הוציאה הלהקה עוד שלושה אלבומים והמשיכה לפעול על Level נמוך ובכייף שלה.

דברים החלו להשתנות השנה כשהלהקה הוחתמה בחברת התקליטים האוסטרית Napalm Records האחראית גם על Summoning, Grave Digger, Draconian ועוד, הכל החל להיות יותר רציני ומקצועי והלהקה הקליטה את האלבום הנוכחי בתקציב הפקה גבוה שמאפשר להוציא החוצה את השאיפות שתמיד רצתה להגיע אליהן מבחינת סאונד והפקה.
האלבום החדש יוצא יחד עם הוצאה מחודשת של הקודם Where Moshers Dwell שיצא במקור ב 2009, ניתן לראות בדיוק את ההתפתחות והשדרוג בלהקה, מה שעשתה להם הפקה טובה לא עשו להם שנים באנדרגראונד.

F.K.U שזה אם לא סיפרתי קודם Freddy Kruger's Underwear באים עם כל החבילה של הפאן שבט`ראש מטאל שנושק להארדקור, זה 80% ט`ראש ששואב המון מ Overkill הראשונים ו Exodus הראשונים ו 20% הארדקור מטאלי שמתכתב חזק עם S.O.D, זה במודע, וזה בכוונה, והם עושים את זה ממש טוב.

הכייף של F.K.U מוגש בצורה מקצועית, וזה מה שמבדיל אותם באלבום הזה משאר להקות הרטרו ט`ראש, הם יודעים לנגן, הם נשמעים מעולה, והסולן נשמע כמו הכלאה בין בובי מ Overkill וג`ואי בלדונה מ Anthrax בתקופת Among The Living.
אפשר לשמוע את האלבום הזה בלופים, הוא מעלה חיוך, זה לא מעט בימינו, וזה לא חיוך של "חמודים" זה חיוך של "היי, הם ממש אבל ממש טובים" ולמי שגדל על הסגנון הזה בזמן אמת זה בכלל לא ברור מאליו.

שיר הנושא הוא דוגמא מעולה, שימו אותו בכל מסיבת מטאל ויש לכם מעגל מושפיט מטורף וערמה של אנשים שבאים לתקליטן לשאול "מי אלו?" כי אי אפשר להתעלם מהם, אם התקליט הזה היה יוצא בשנות השמונים הוא היה הופך לקאלט היסטרי, היום יהיה לו יותר קשה עקב ההצפה בשוק המטאל, אבל מבחינת רמה ואיכות הוא בהחלט שם, לגמרי.

Black From Hell שיצא כסינגל הראשון מהאלבום כשהוא מלווה בקליפ אנימציה מגניב הוא עוד להיט מסיבות מטאל, F.K.U ילכו מצויין עם הבירה ועם ה Headbanging בשיא הערב, כייף להקשיב לזה, הרבה יותר כייף להקשיב להם כיום מאשר להקשיב להרכבים עייפים כמו Tankard למשל, כאן שומעים את הרעב, את הרצון להוכיח לעולם המטאל שללהקה הזו יש קטע, יש כח והשם שווים שתקחו אותם הביתה, זה רעב שלא שומעים כיום אצל רוב להקות הט`ראש מטאל, ניר בצורה ברורה ש F.K.U נהנים מכל ריף ומכל קטע שהם מנגנים כאן ממש כמו שאני כמאזין נהנה להקשיב לזה, זה עובר הלאה מהלהקה למאזין.

שוב יש כאן להקה שהפיקה פחות או יותר בעצמה את האלבום ורק אחר כך הוחתמה בחברת התקליטים, אני שוב חייב לציין את הסאונד המעולה והאמין שלהם, זה נשמע כאילו הוקלט בדיוק באמצע שנות השמונים אבל עם סאונד לא מיושן, כוחני ומלא אנרגיה, דבר שמקרין על השירים שגם ככה מפוצצים באנרגיה ולא עוצרים ולו לשנייה.

אין כאן ולו רעיון אחד חדש, את כל מה ש F.K.U עושים כאן, כבר עשו להקות אחרות באייטיז, אבל וזה אבל גדול: אין כיום להקות כאלו בעולם, ואם יש אז הן לא ברמה הגבוהה הזו, ואנחנו מדברים על יותר מ 25 שנה אז לחקות משהו שנוצר לפני 25 שנה בהבדל זמן, סאונד וגישה זה בהחלט הרבה יותר מתקבל על הדעת ו"נסלח" מאשר לחקות מוזיקה שנוצרה על ידי להקות אחרות לפני שנתיים, ו F.K.U לא נשמעים כמו להקת רטרו, הם נשמעים כמו להקה שבאה משם, מהאייטיז, ולפעמים, כשאתה עושה את מה שאתה עושה בצורה משכנעת, מלאת אמונה ואהבה, אז לא צריך שזה יהיה מקורי, צריך שזה יהיה טוב, שלא ישעמם, שלא יישמע תפל ויבש, וכאן זה רחוק מלהשמע משעמם ויודעים מה? זה אלבום של כייף, קצת קשה לשפוט אותו באותה צורה ששופטים תקליט חדש של Opeth או Cynic וגם לא צריך, הפן העיקרי כאן הוא ברור: עד כמה אני נהנה מהאלבום, עד כמה כייף לי לשמוע אותו, ובמגרש הזה האלבום בהחלט מנצח, הוא בטוח מנצח את כל הלהקות מהשנים האחרות שעושות משהו פחות או יותר דומה, בזה אין לי ספק, אני עדיין אעדיף לשמוע Anthrax או Overkill זה נכון, אבל זה כמעט בכל תחום, אני גם אעדיף לשמוע Morbid Angel מאשר Behemoth אבל זה לא אומר ש Behemoth הם לא להקה מצויינת, ו F.K.U עושים את מה שהם עושים מצויין ואם הם יתמידו בזה ולא ייעלמו אלא ישכילו לשדרג את מעמדם ולהמשיך להתקדם אז ייתכן שהם ימלאו חלל גדול שיש כרגע בתחום הזה.