Ratimus הוא חתיכת בחור מוכשר . אין עוד הרבה דוגמאות לאנשים אחרים הפעילים בצד היותר קיצוני של המטאל בארץ עם שני אלבומי פרויקט יחיד נהדרים ויצירה ענפה כבסיסט בלהקת האם של. Bartholomeus Night אתם קוראים נכון, הבנאדם יצר שני פרויקטים עצמאיים של BM – Mocous Scrotum בעל השם המוזר מעט, והפרויקטהאחרון שלו – Geist(רוח רפאים בגרמנית)

אבל חוץ מהשם, מה בעצם ההבדל בין Mocous Scrotum לפרויקט החדש? למה בעצם הוא פעיל עם עוד פרויקט של איש אחד? ההבדל העיקרי הוא, שבאלבום הזה Der Ungeist – (השד), אנו זוכים לשמוע את הניסיון של Ratimus להתקרב יותר לכיוון ה Depressive Suicidal Black Metal ומשם אנו יוצאים לדרך.

Ratimus אינו מבזבז זמן ולוקח מאתנו את הניצוץ אל עבר מקומות עגומים יותר. השיר הראשון, Mord משגר אותנו אל החורניות הטהורה והמדכאת שהיא בעצם Der Ungeist. משמיעה ראשונה ניתן להבחין שזה לא נשמע כמו שום להקת Black Metal אחרת בישראל עד היום. ההוצאה הזאת היא הוצאת ה DSBM הישראלית האמיתית הראשונה, ועל העובדה שהיא נעשתה בצורה כל כך מוצלחת מגיעות ל Ratimus כל התשבחות. אך זה גם מעלה את השאלה האם האלבום הזה נמצא בסטנדרטים של להקות מחו"ל והאם הוא מצליח לגרום ללהקות הותיקות יותר בתחום להזיע?

האלבום ממשיך אל עבר הפתיחה האיטית של Von Blut שמגיע חתום בחותמת פתיח DSBM בעיני האלמנט שנשמע בצורה הבולטת ביותר באלבום הוא המלודיות הנהדרות שמאחורי הברוטאליות. יש באלבום תחושה מלודית חזקה שנמשכת לכל אורכו ונעדרת מהרבה הוצאות Black Metal בימינו, לטוב ולרע. עד כה האלבום נשמע איכותי ולמרות שלא מחדש דבר הוא נשמע מקצועי.

Dar Waid הוא שיר Doom איטי יותר יחסית לשאר האלבום, שמעביר בצורה מושלמת את תחושת הדכאון. קטע הגיטרה בסוף השיר בהחלט נותן בראש ונותן טאץ' מגניב לשיר.Tot (מוות בגרמנית – שם מקורי לשיר מטאל…..) הוא שיר אינסטרומנטלי די שכיח שנראה שנמצא באלבום כ Filler כי אלבום עם שישה שירים בלבד נשמע מעט מדי, Northern Pride פונה למשהו שונה משאר השירים באלבום, סוג של Black Metal/Pagan Metal ולמרות השינוי הסגנוני, היצירתיות של Ratimus זוהרת עם קטעי גיטרה מלודיים ומעניינים שאינם שגרתיים לסגנון. ללא ספק השיר האהוב עלי באלבום היא רצועה מספר (66) 6 שיר הנושא Der Ungeist(ובעברית – השד) ומדוע? מכיוון שאני מאמין שזה שילוב נהדר של העגמומיות של האלבום והגישה היותר קלאסית ל Black Metal שנשמעת היטב , Northern Pride מלודי, לא מתפשר ופסקול נהדר להתאבדות. לחלוטין כוס התה שלי. השיר הזה נותן פוש של ממש לכל האלבום והופך את אלבום הבכורה לנהדר ושווה לשמיעה. השיר האחרון Taub ממשיך את אותו וויב והרגשה שפתחו את האלבום, שיר בעל מקצב בינוני, עגמומי כמו השאר אך מובדל מהם בעזרת אפקטים שעוזרים להעביר את הקרירות של כל האלבום כולו.

לסיכום? Der Ungeist הוא אלבום מיוחד לכל מעריץ Black Metal ישראלי. ומדוע? כי הוא התחלה נהדרת ואולי פריצה נהדרת עבור להקות DSBM נוספות ואלבום טוב בזכותו עצמו.ישנן כיום בארץ להקות Black רבות שמנסות לפרוץ כל אחת בדרכה שלה(למשל Magor בעזרת בלאק יותר מלודי) או Kutna Hora (יותר הצ'כי, נדמה שישנה התעוררות מחודשת ב Black Metal הישראלי ועם אנשים מוכשרים כמו Ratimus, אין סיבה שהסצנה תגווע שוב Moege der Ungeist in uns allen weiterleben