1. 7,000,000

אל Infulator הגעתי במקרה, כשירון הורינג כתבנו לענייני להקות ישראליות(מינוי שהרגע הכרזתי עליו) הביא את תשומת לבי לאלבום החדש שלהם וחיבר ביננו. בתור מישהו שמתיימר להכיר את הנפשות הפועלות במטאל הישראלי +- היה לי קצת מוזר שלא הכרתי אותם קודם אבל ששתי להכיר ולשמוע את מה שיש להם להציע.

החבר'ה הללו מצטרפים לנישה המצומצמת שהולכת ומתרחבת של אלטרנטיב/ניו מטאל ישראלי, משבצת שאם לפני עשור הנציגה היחידה שלה היו Seek Irony כיום יש לא מעט הרכבים שעוסקים בתחום ומייצגים אותנו בכבוד על המפה העולמית ומפיחים המון חיים בז'אנר הזה שקצת איבד מהפופולריות שלו מאז השיא שלו אי שם בסוף שנות ה-90'. הם מנגנים יחדיו כבר 3 שנים, ולמרות התיוג המוזיקלי הגס שלי, הם טוענים שהם מצאו צליל משלהם. מה שחייב אותי לבדוק את הנושא לעומק ולצלול אל היצירה החדשה שלהם הנושאת את השם God Machine.

כבר מהתבוננות בעטיפה ניתן להתרשם מהעבודה הרבה שהושקעה באלבום. החל מהעטיפה, החוברת הקופצת והדיסק שארוז בצורה שהיא חלק בלתי נפרד מהעטיפה עצמה של האלבום. מוצר פיזי כיום כבר נהיה כמעט מותרות, וישנן להקות רבות שמוותרות מראש מתוך כוונה להשקיע יותר במוזיקה עצמה. אני לא חושב שזה סותר את עצמו במקרה הנ"ל וכבר בדקות הראשונות של We Are No One והפריטות הראשונות של הגיטרה אי אפשר שלא להתרשם מאיכות הסאונד של ההרכב שאפילו בעידן הנוכחי שבו לכל ילד יש אולפן עדיין נשמע מדהים ומפליא כשמגלים שמדובר באלבום שהוקלט באולפן הביתי של הלהקה.

אבל עם כל המחמאות היחס שלי לחומר פחות נחרץ מאשר ההתרשמות הכללית שלי מהמוצר עצמו. שיר הפתיחה עובד בסדר, מין המנון ניו מטאל סביר אבל יכל להיות יותר טוב – כשהצעקות של אורי הסולן בעיקר מציקות וזה חבל – כי כבר בשיר השני 7,000,000 הוא מתגלה מהר מאוד כסולן בעל יכולות נהדרות בשיר שמובל בליד הרמוני יפהפה, כזה שכובש מצעדי פזמונים וממיס לבבות.

השיר השלישי Execute!!! גם הוא מתחיל מבטיח ומהר מאוד מתפתח אל סמי-בלדה כובשת שזה לא דבר רע בהכרח, אבל לי השינוי הזה קצת צורם ואחרי שלושה שירים עדיין יש לי תחושה שהמוזיקה שלהם קצת לא מספיק החלטית ומגובשת ושעוד לא באמת הבנתי מה זה Infulator.

אז בשביל להשתיק מבקרי מוזיקה קנטרנים כמוני מגיע שיר הנושא הסופר מגובש, 3:56 דקות של פצצה כבדה של מטאל מודרני שנשבר לעתים בשביל הרמוניות ניו מטאל ובגדול עונה על כל מה שהתלוננתי עליו, אבל גם כשהחומר יותר מגובש משהו שם לא עובד לי. אני לא מרגיש שהשיר גדל עלי, אלא שמדובר בתצוגת תכלית לא רעה בכלל אבל קצת חסרת נשמה.

השיא של האלבום מבחינתי והשיר שזכה אצלי להכי הרבה מבטי "איזה שיר זה??" כשאני מאזין לאלבום ב Ipod שלי הוא Black on White שנפתח בפתיחת סלאפינג בס נהדר של פבל הבסיסט שראוי לציון לשבח על כך שנשמע היטב לאורך כל האלבום ונותן לשירים את התיבול הנחוץ שלשמה הבס נמצאת במוזיקה מלכתחילה. אבל עזבו את הבס, השיר הזה מוצלח בכל רמ"ח איבריו – השירה, הגיטרות, התופים. משהו פה עובד ועובד נהדר.

House Arrest ו Ego Self הם עוד שני שירים יותר מגובשים שהולכים על אותה תבנית אלטרנטיב מטאל מוכרת שכבר שמענו לא מעט באלבום. כש House Arrest הוא אחד השירים שאלי אישית פחות דיברו באלבום, למרות ליינים נהדרים של ראפ מטאל וסימפול קלידים מעניין שמוסיף מימד נסיוני לעסק הוא מרגיש שהוא קצת סובב לו במקום. Ego Self מתבלט יותר כפצצת גרוב מטאל מאסיבית של ממש. כזאת שמזכירה לך שהניו מטאל חייב את קיומו במידה לא מועטה ל Pantera

Demons הוא יצור מתפתח של ממש שמלווה בקלידים מצועצעיים שדווקא משתלבים לא רע בכלל והולכים טוב מאוד עם שירת הראפ מטאל של אורי והמבנה הטיפה שונה שלו. הבחירה בשיר כסינגל הייתה נכונה בעיני שכן הוא מייצג את הלהקה בצורה די מדויקת – על הצדדים היותר מלודיים והיותר מחוספסים שלה.

דווקא כשהתחלתי להרגיש שאני סוף סוף מתחיל להכיר את ההרכב הגענו לסוף – וקצת חבל לי על Assisted Suicide שסיים כשיר אחרון. מדובר באחד השירים הטובים באלבום ובשיר שממוקם על הסקאלה היותר מלודית ורגישה של הלהקה.

אז הנה התגלה לו עוד הרכב מטאל מקומי שעשה הכל לפי הספר, אבל טיפה נפל במבחן התוצאה. יש פה ערב רב של ז'אנרים, רעיונות וכוונות טובות שמגיעים ממקום נהדר אבל לעתים מתפספסים. אולי עם עוד קצת עבודה על השירים הקיימים God Machine היה יכול להפוך לאלבום בלתי נשכח, אבל במבחן התוצאה Infulator מתגלים כחבר'ה מוכשרים, עם המון כוונות טובות אבל עם אלבום טיפה בוסרי שהוא טוב אבל שבאותה נשימה ועם עוד קצת עבודה גם יכל להיות מצוין. מומלץ לכל מי שהצירוף אלטרנטיב מטאל עושה לו נעים בבטן, מי שהלהקות Disturbed, Hoobastank, Incubus ו Korn העלו על פניו חיוך כל פעם שהיו ב MTV2 או כל חובב מטאל שגדל בסוף שנות ה-90' תחילת ה2000.

לפרטים על הופעת ההשקה של האלבום שמתרחשת ביום חמישי הקרוב 26.12 לחצו כאן