סצינת הבלאק מטאל האמריקאית תופסת יותר ויותר תאוצה ככל שהזמן עובר, אך אני, מצדי, עדיין לא האזנתי לאלבום בלאק אמריקאי שגרם לי לצאת מעורי מרוב התלהבות. כיצד משתלב בתיאוריה זו אלבומה החדש של Kult Ov Azazel?
ובכן, Oculus Infernum לא ממציא מחדש את הגלגל, אך בכל זאת קשה להגדיר אותו כעוד אלבום בלאק ממוצע שאינו מחדש כלום, זאת מכיוון שהוא מבוצע במקצועיות מרשימה,
והלהקה מנסה להעביר בו מספר רעיונות מוזיקליים חדשים ומעניינים, גם אם ההתוצאה הכללית נשמעת בסופו של דבר רק כעוד אלבום בלאק מסורתי.

באשר לסגנון הבלאק הספציפי ש-Kult Ov Azazel מנגנים, אני מגדיר אותו באמצעות החלוקה הבאה (שימו לב, כמובן, שקיימים עוד סגנונות בבלאק מטאל וזוהי רק חלוקה אחת מבין רבות, המתייחסת לבלאק המסורתי, ולא לבלאק חדשני, מלודי, וכיו"ב): בסגנון הבלאק מטאל המסורתי קיימות להקות שמשתמשות בקלידים בתכיפות גבוהה במוזיקה שלהן (לדוגמה: אמפרור, סטיריקון, אינסלייבד), ולהקות שלא משתמשות בקלידים בכלל. בסוג השני אנו מוצאים עוד שני סוגי להקות: הלהקות בעלות הסאונד המלוכלך והאגרסיבי עד אימה
(לדוגמה: 1349, מארדוק, מייהם הישנים, אימורטאל הישנים, וכו'), והלהקות בעלות הסאונד הנקי לחלוטין, המופק בצורה חלקה, וניתן לשמוע בו כל אינסטרומנט ללא שום בעיה (לדוגמה: Setherial, Dark Funeral, ועוד). לסוג האחרון משתייכים Kult Ov Azazel, ובעוד שסגנון זה הוא מהפחות מועדפים עליי בבלאק מטאל, הלהקה מבצעת אותו בצורה מוצלחת ביותר. באלבום Oculus Infernum ניתן להבין כל תו ששומעים, ונשמע שחברי הלהקה בהחלט יודעים מה הם עושים.

Oculus Infernum הוא בלאק מטאל טהור, ולא שום דבר אחר. מהירותה של הלהקה מעוררת השראה, שכן עוד לא שמעתי בתחום הבלאק מטאל – שהוא בזכות עצמו ז'אנר מהיר למדי אף אלבום עד כדי כך מהיר. מהירויות הדאבל-בס המטורפות שאינן נפסקות מהשניה בה מתחיל האלבום עד לסופו מזכירות מאד את התופים של מורביד איינג'ל, על אף שהסגנון שונה במהותו. מהגיטרות והשירה תקבלו בדיוק מה שתצפו לו: ריפים מהירים ומתמשכים, צווחות חסרות פשרה.. אתם יודעים, בלאק מטאל.
לזכות Kult ov Azazel ייאמר שגם אם את מה שהם עושים עשו כבר מספר להקות בעבר, הם בהחלט מתעלים על רובן, מכיוון שבתחום הספציפי הזה בבלאק מטאל, Kult ov Azazel נשמעים הרבה פחות יבשים מלהקות דוגמת Dark Funeral.

בלאק מטאל הוא סגנון שקשה מאד לחדש בו. משום כך יותר ויותר להקות קלאסיות בסגנון (לדוגמה: אמפרור, אימורטל) פורשות מהמירוץ, ואלו שלא פורשות נוטות לרוב לשנות את סגנונן בהדרגה (מייהם, סטיריקון, ועוד הרבה). בגלל סיבה זו אני שמח לראות שעוד להקה מצליחה להוציא אלבום בלאק מסורתי לחלוטין, שגם אם אינו מחדש דבר בסגנון הוא עדיין עובד מצוין, עם המהירות והאגרסיביות שלו.
אני אמנם לא נוהג לתמוך בכך שסגנון חוזר על עצמו, אך Kult ov Azazel מוכיחים מחדש שגם אם הבלאק המסורתי נחרש כבר רבות, הוא עדיין לא מיצה את עצמו, ועדיין יש מקום לעוד כמה אלבומי בלאק חדשים שנשמעים ככה.

Oculus Infernum הוא אלבום בלאק מטאל מהיר ואגרסיבי, בעל צליל אולד-סקול למדי. אם אתם מצפים לשמוע משהו מדהים שעוד לא שמעתם כמותו מעודכם, דלגו על אלבום זה, אך אם אתם מחפשים פשוט עוד אלבום בלאק מטאל מהיר וטוב, שניתן לדפוק לצלילו את הראש כמו שצריך, Oculus Infernum יספק לכם את כל המהירות שאי פעם תזדקקו לה. כמו אלבומים רבים בסגנון, נשמע שאופיו המוזיקלי של אלבום זה מביע מסר אחד בלבד: יאללה מלחמה!